Uygulama

Google Play Store Apk İndir (Tıkla İndir)

Bu yazımızda Google Play Store mağazasına ait APK dosyasını paylaştık. Google Play Store APK dosyasını indirmek isterseniz buradaki linkleri kullanabilirsiniz. Bazı nedenlerden dolayı Play Store uygulamanız silinmişse bu APK dosyalarından size en uygun olanını seçip indirebilirsiniz. Genelde son sürümü indirmenizi öneriyoruz ama telefon veya tabletiniz eski sürüm Android işletim sistemine sahipse ona uygun olanı indirebilirsiniz.

Günümüzde mobil cihazlar, Play Store’da Android gibi her şeyin bulunduğu kendi platformlarına sahiptir. Temel olarak, Google Play Store Son APK 2021, çeşitli amaçlar için Android cihazlara eklenecek her şeyin merkezidir. Bir cihazın kullanımında bir şeyler yapmak için belirli araçlara ihtiyaç duyulması yaygındır, bu nedenle bu mağazada pek çok uygulamanın olduğu fikri budur. Tıpkı iOS cihazlardaki App Store gibi Android cihazların varsayılan bir özelliğidir. Özellikle Android’in, Android cihazları kullanırken çeşitli ihtiyaç ve amaçlarla başa çıkacak uygulamalar geliştirmesine ve üretmesine izin veren açık kaynaklı bir platform olduğu gerçeğiyle, aranacak, indirilecek ve kullanılacak çok fazla uygulama olacak.

Google Play Store uygulama incelemesi

Google Play Store, özellikle Android cihazlarda çalışmak üzere tasarlanmış uygulamaların merkezi ve evidir. Android cihaz ilk açıldığında, kullanıma hazır hale getirmek için yapılması gereken bazı temel adımlar olacaktır. Bunlardan biri, bir Google Hesabı kullanarak Google’da oturum açmaktır. Söz konusu hesap aynı zamanda sözde Play Store’u da etkinleştirecektir. Google Hesabı’nın doğru şekilde girişi yapılmadan bu uygulamayı daha sonra kullanmak mümkün olmayacaktır. Android cihazı ilk kez başlatırken yaptığınızdan emin olun.

Cihaz hazır olduğunda, Android için birçok uygulamaya göz atmak için başlatılabilir veya açılabilir. Bu konuyla ilgilenmek için Google tarafından tasarlanan ve hazırlanan belirli sekmeler olduğundan, bu uygulamanın kullanımı oldukça kolaydır. Oldukça popüler olan uygulamalar en popüler sekmede gruplandırılmıştır, böylece onları hemen bulmak kolay olabilir. Bu arada, en çok indirilen uygulamalar için özel bir sekme de var. Kısacası, bu uygulamanın arayüzüne girdikten sonra orada her türlü uygulamayı bulmak oldukça kolay olacak.

Ayrıca, yüklendiği ve denendiği bir uygulamadan daha fazlasını elde etmek için satın alma ve ödeme seçeneği ile indirilmesi ücretsiz olan bazı uygulamalar da vardır. Bazı uygulamalar deneme olarak da mevcuttur, bu nedenle belirli bir süre içinde uygulamaları kullanmaya devam etmek için resmi lisansın satın alınması gerekir. Bu arada, pro sürümün kilidini açmanın veya reklamsız sürümün uygulamaların kullanımını daha iyi hale getireceği aşırı reklamlara sahip uygulamalar da var.

Arayüz her zaman zaman zaman güncellemeler alıyor. Android’in ilk dönemlerinden beri Android kullananlar, arayüzün çeşitli şekillerde değiştirildiğini anlayacaklar. En son görünüm oldukça sezgiseldir. İndirmeden önce gerekli uygulamaları aradığınızda gerçekten rahat bir ekran sunar. Temel olarak, menüleri ve sekmeleri ile kullanımı kolay kullanıcı arayüzünün yanı sıra çok çekici bir çekiciliği ile Android kullanıcılarının cihazlarda belirli amaçlar ve işlevler için gerekli uygulamaları bulup indirmeleri çok yardımcı olacaktır.

Google Play Store Nasıl Kurulur

Android kullanıcıları, bu işletim sistemi ile akıllı telefon satın aldıklarında normalde menü listesinde Google Play Store’u bulurlar. Bu yerleşik uygulama, kullanıcının mağaza tarafından sunulan başka bir uygulamayı yüklemesine ve çalıştırmasına olanak tanır. Ne yazık ki, yazılım hasarı da dahil olmak üzere bir ve başka nedenlerle, uygulama artık kullanılamayabilir. Aşağıdaki adım, APK dosyasını kullanarak onu yüklemek için alternatif bir yöntem sunar.

  • Dosya yöneticisi uygulamasını hazırlayın. Bu uygulama normalde akıllı telefonda varsayılan olarak mevcuttur. Ancak, bazı nedenlerden dolayı uygulama mevcut değilse, dosya gezgini uygulamasını indirin. Dosya yöneticisi uygulamasında indirme klasörüne gidin. Az önce indirdiğiniz APK dosyasını bulun. Klasör genellikle varsayılan olarak dahili bellekte bulunur. Varsayılan indirme klasörü olarak ayarlarsanız, harici belleğe gidebilir.
  • APK dosyasını basitçe dosyaya dokunarak çalıştırın. Dosyaya dokunulduktan hemen sonra açılır bir uyarı gösterilecektir. Sistem, bilinmeyen bir kaynaktan gelen uygulamanın etkinleştirildiği konusunda kullanıcıları uyarmaya çalışır. Etkinleştir simgesine dokunarak APK dosyasını etkinleştirmek için izin verebileceğiniz için paniğe kapılmayın. Bunu yapmanın alternatif yöntemi, ortama gitmektir. Güvenliği seçin ve bilinmeyen kaynağı etkinleştirin. Bu hızda APK dosyası çalışmaya başlayacaktır.
  • Kurulum tamamlanana kadar beklemeniz gerekir. Normalde, Google Play Uygulaması yalnızca küçük boyutta geldiğinden uzun sürmez. Kurulum tamamlandıktan sonra uygulamayı anında çalıştırabilirsiniz. Uygulama kurulmasına rağmen, bilinmeyen kaynak kurulumunun devre dışı bırakılması şiddetle tavsiye edilir. Diğer gereksiz uygulamaların arka planda yüklenmesini engelleyecektir. Devre dışı bırakmak için ayar menüsüne gidin ve güvenliği seçin.

Google Play Store APK Sürümleri İndir

Google Play Store V23.8.21 APK indir Google Play Store V24.2.15-16 APK indir Google Play Store V24.3.26-16 APK indir (Son Sürüm)

 

Bir önceki yazımız olan En İyi Android Kamera Uygulamaları 2021 başlıklı makalemizde en android kamera, en iyi kamera apk ve kamera uygulamaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu