HaberlerOyunRoot RehberiUygulama

2023’ün PC ve Mac İçin En İyi Android Emülatörleri

Doğrudan bilgisayarınızdan oyunlar oynayın, verimli şeyler yapın ve Android uygulamalarını ve oyunlarını çalıştırın.

Android emülatörleri şaşırtıcı derecede popülerdir. PC’nizde mobil oyun oynamanın birçok avantajı vardır. Kontroller için mouse ve klavyenizi kullanabilir, telefonunuzun pilini yakmadan oyun oynayabilirsiniz. Üretken kişiler, temelde aynı nedenle mobil uygulamalardan yararlanabilir. Android’i bir bilgisayarda taklit etmek eskisinden çok daha kolay. Size hem PC hem de Mac için en iyi Android emülatörleri bu makalemizde listeledik.

Liste eskisinden biraz daha kısaldı. Çoğu yazılım kendini geliştirmediği için tarihin tozlu raflarında yerini aldı. Microsoft’un Windows 11’de Android uygulamalarını ve oyun desteğini sunmasıyla, insanlar en kolay seçeneğe geçmeye başladıkça bu listenin daha da kısalacağını tahmin ediyoruz.

PC ve Mac için en iyi Android Emülatörleri

 • BlueStacks
 • Android Studio
 • ARChon
 • Bliss OS
 • GameLoop
 • LDPlayer 9
 • MeMU Play
 • MuMu Player
 • NoxPlayer
 • PrimeOS
 • Windows 11

İnsanlar başlangıçta neden bir emülatör kullanıyor?

Çok basit, gerçekten. Bir Android emülatörün üç ana kullanımı vardır. Birincisi oyun oynamak. PC’deki mobil oyunlar, her şeyi daha kolay görebilmeniz için daha büyük ekranınızı kullanmanızı sağlar. Artı, fare ve klavye desteği pek çok şeyi biraz daha kolaylaştırır. Ayrıca, bilgisayarınız genellikle fişe takılıdır ve sınırsız pil ömrü sunarken, telefonunuz fişe takılıyken oyun çalıştırmak zorunda kalırsa muhtemelen aşırı ısınır.

İkinci en popüler kullanım durumu, uygulama geliştirme içindir. Birkaç araç daha var. Geliştirme odaklı emülatörler genellikle bir IDE’yi emülatörle birleştirir, böylece geliştiriciler uygulamalarını kodlayabilir, emülatörde çalıştırabilir ve gerektiğinde hataları düzeltebilir. Android Studio burada tüm rakipleri alt üst ediyor. Geliştiricilerin belirli cihazları taklit etmesine izin veren bir Android Sanal Cihaz (AVD) işlevi kullanır. Geliştiricilerin lansmandan önce çok çeşitli cihazlarda test yapmasına yardımcı olarak daha az hata sağlar.

Son kullanım üretkenliktir. Çoğu mobil üretkenlik aracı zaten PC veya Mac’te mevcut olduğundan bu daha az yaygındır. Ayrıca, bazı Chromebook’lar Android uygulamalarını çalıştırmada emülatörlerden daha ucuz ve daha iyidir. Bununla birlikte, bazı mobil uygulamaların kullanımı PC’deki muadillerinden daha kolaydır, bu nedenle bir gerçekten yardımcı olabilir.

BlueStacks

Fiyat: Ücretsiz

BlueStacks , birçok kullanıcı tarafından piyasadaki en kapsamlı Android uygulama oynatıcısı olarak bilinir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Hem Windows hem de Mac üzerinde çalışmasının yanı sıra, bu , oyuncuların deneyimini geliştirmek için bir ton özellikle dolu olarak gelir.

En popüler özellikleri arasında özelleştirilmiş kontrol şemaları oluşturmak için Anahtar Eşleme Aracı, emülatörnün birden çok örneğini oluşturabileceğiniz ve aynı anda birkaç oyunu çalıştırabileceğiniz Örnek Yöneticisi ve kaynak tüketimini azaltmaya yardımcı olan Eko Modu gibi yaşam kalitesi özellikleri yer alır. en zorlu oyunları çalıştırırken. Ayrıca, sertifikalı GDPR uyumluluğu ile piyasadaki en güvenli emülatördür — verileriniz onlarla her zaman güvendedir.

En yeni sürüm olan BlueStacks 5 , emülatörnün şimdiye kadarki en hafif ve en hızlı sürümüdür ve düşük kaliteli cihazlarda bile yüksek performanslı oyun deneyimi sunar. En son sürüm, önceki sürümün en yaygın şikayetlerinden bazılarını ele alıyor – yani, özellikle düşük donanımla çalışırken şişkinlik hissi vermesi gerçeği. Hemen şimdi kendiniz deneyin ve BlueStacks’in neden dünya çapında 500 milyondan fazla oyuncudan oluşan bir topluluğa sahip olduğunu keşfedin!

Android Studio

Fiyat: Ücretsiz

2023'ün PC ve Mac İçin En İyi Android Emülatörleri makale indir en iyi emülatör best android

Android Studio, uygulama geliştiricileri için en iyi seçenektir. Teknik olarak, Android Studio bir IDE’dir. Android Virtual Device işlevi aracılığıyla bir emülatör ile birlikte gelir. Temel olarak istediğiniz herhangi bir cihazı oluşturabilir ve uygulamanızı test etmek için kullanabilirsiniz. Sıradan insanlar bunu bir emülatör olarak da kullanabilir ve kurulumu tamamladıktan sonra performans aslında yarı yarıya kötü değildir. Bazı oyunlar oynadık ve bazı uygulamaları çok zorlanmadan kullandık. Bununla birlikte, oyun odaklı emülatörler gibi klavyeler için ekstra desteğe sahip değil.

Kurulum ilk başta biraz karmaşıktır ve her şeyi kullanmak bir veya iki hafta öğrenmeyi gerektirebilir. Ancak bundan sonra, bu sağlam bir genel üründür ve birçok geliştirici bunu her gün kullandığınız uygulamaları geliştirmek için kullanır. Ayrıca, Android’in en son sürümlerini çalıştırabilen birkaç emülatörden biridir. Play Store ile birlikte gelir, ancak onu kullanabilmek için Play Store simgesiyle bir AVD oluşturmanız gerekir.

Android Studio’nun bu alanda biraz rekabeti var. Xamarin ve Genymotion aşağı yukarı aynı görevi yerine getirir. Bunlar, uygulamalarınızı test edebilmeniz için yerleşik emülatörlere sahip IDE’lerdir. Xamarin, Android ve iOS arasında platformlar arası olduğu için iyidir. Genymotion’un en büyük şöhret iddiası, parçalama ve paralel testlere izin veren ölçeklenebilirliğidir. Android Studio’nun en iyisi olduğunu düşünüyoruz, ancak geliştirme alanında seçenekleriniz var.

ARChon

Fiyat: Ücretsiz

2023'ün PC ve Mac İçin En İyi Android Emülatörleri makale indir en iyi emülatör best android

ARChon, Google Chrome’un hemen dışında çalışan sağlam bir sözde emülatördür. Açıkçası bu, ARChon’u kullanmak için Google Chrome’a ​​ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. ARChon’u yükleme işlemi, temel olarak yalnızca geliştirici ayarları açıkken Chrome’da bir uzantı yüklemektir, ancak uygulamaları çalıştırmak biraz daha karmaşıktır. APK’ları burada kullanmak üzere dönüştürmek için bir araç kullanmalısınız. Bu, kesinlikle bilgisayarlarında yalnızca ara sıra Android uygulamasını çalıştırması gereken veya test eden ileri düzey kullanıcılar içindir. Kullanım talimatları, aşağıda bağlantısı verilen resmi GitHub’dadır.

Testlerimizde oyunlarla ilgili pek çok sorun yaşadık, ancak bunun birçok farklı nedeni olabilir. Çoğunlukla, bu, uygulamalarla parlıyor. PC ve Mac kullanıcıları, daha kolay olduğu için muhtemelen bu listedeki başka bir seçeneği kullanabilir. ARChon ile ilgili güzel olan şey, Linux dahil Google Chrome ile herhangi bir işletim sisteminde çalışmasıdır, bu yüzden bu insanlar için onu bu listede bırakıyoruz.

Bliss OS

Fiyat: Ücretsiz

2023'ün PC ve Mac İçin En İyi Android Emülatörleri makale indir en iyi emülatör best android

Bliss OS, bu listede ilk kez yer aldığından bu yana çok yol kat etti. Kesinlikle en iyi emülatörlerden biri. Kullanmanın üç farklı yolu vardır. İlki, onu bir flash sürücüden önyüklediğiniz canlı önyükleme seçeneğidir. İkincisi, PC’nizde bir bölüm olarak yükleyebilir ve doğrudan Bliss OS’ye önyükleyebilirsiniz. Son olarak, sanal bir makine aracılığıyla kurabilirsiniz. Tüm kurulum yöntemleri için buraya tıklayın . Flash sürücü veya tam önyükleme yöntemini öneririz.

Bliss’in faydaları burada. Kararlı sürüm, bu yazının yazıldığı tarihte Android 9’u çalıştırıyor. Android 11 deneysel derlemelerle çalışıyor ve Android 12 de yolda. Bu, bu listedeki çoğu emülatörden daha yeni. Bu, en yeni oyunların hepsini olmasa da çoğunu oynamanıza ve mevcut hemen hemen her uygulamayı kullanmanıza izin vermelidir.

Başka bir deyişle, kurulumu tamamlayabilirseniz, Bliss oldukça çok yönlü bir seçenektir. Bazen hatalı olabilir, ancak bunun dışında iyi çalıştı. Eksik olan tek şey, Nox, Bluestacks ve diğerleri gibi rakiplerin daha oyuncu merkezli özelliklerinden bazıları, ancak bunun önemli olduğunu düşünmüyoruz. İsterseniz isteğe bağlı olarak Google uygulamalarıyla birlikte gelir. Bliss, bizim çok sevdiğimiz ücretsiz ve açık kaynaklıdır.

GameLoop

Fiyat: Ücretsiz

2023'ün PC ve Mac İçin En İyi Android Emülatörleri makale indir en iyi emülatör best android

GameLoop, oyuncular için oluşturulmuş ikinci katılımcımızdır. Aslında PUBG: Mobile gibi birçok popüler mobil oyunun geliştiricisi olan Tencent tarafından yapılmıştır. Kurulum işlemi basittir, bu yüzden sadece birkaç dakika içinde buna başlayabilirsiniz. Kurulduktan sonra çeşitli oyunlar oynayabilir veya çeşitli uygulamaları kullanabilirsiniz. TikTok, Call of Duty: Mobile ve diğer birkaç oyunu test ettik. Her şey iyi çalıştı. Google Play stokuyla birlikte gelmez, ancak oradan bir şey indirmeniz gerekirse GameLoop bileşenleri indirir.

Testlerimizde bazı aksaklıklar oldu. Bazı şeyleri indirmek birkaç kez denedi ve orada burada birkaç hatayı kontrol etmemiz gerekti. Yine de bu, diğerleri gibi VT kullanmıyor ve Call of Duty: Mobile ve PUBG: Mobile gibi resmi olarak desteklenen oyunlar için bazı ilginç ekstralara sahip. Emülatörün istediğiniz oyunları desteklemesi hiç de fena değil. Diğer pek çok şey için işe yarar, ancak bazılarının kurulumu ve kullanımı zahmetli olabilir.

LDPlayer 9

Fiyat: Ücretsiz

2023'ün PC ve Mac İçin En İyi Android Emülatörleri makale indir en iyi emülatör best android

LDPlayer, oyuncu odaklı bir emülatördür, ancak üzerinde başka şeyler de çalıştırabilirsiniz. Kurulum kolaylığı GameLoop’a benzer. Bir dosyayı indirmeniz, kurmanız, açmanız, kurmanız ve yola koyulmanız yeterlidir. Kullanımı diğer birçok girişten daha kolaydır ve ultra geniş monitöre sahip AMD destekli bilgisayarımızda sorunsuz çalışır. Bazı rakiplerinden daha az hataya sahipti, ancak zamanın %100’ünde mükemmel bir şekilde çalışmadı.

LDPlayer’ı eğlenceli kılan ekstra özellikleridir. Pencerenin sağ tarafında, hızlı bir şekilde ekran görüntüsü almanıza, video kaydetmenize, klavye eşlemesini ayarlamanıza ve diğer araçlara olanak tanıyan bir araç çubuğu alırsınız. Yaklaşık yarım düzine oyun denedik ve birkaç tanesini açmak için birkaç kez denememize rağmen hepsi iyi çalıştı.

LDPlayer ücretsizdir, sorunsuz çalışır ve onu bu alanda iyi bir seçim yapmak için yeterli ekstra özelliklere sahiptir. LDPlayer 9, Android 9’u çalıştırır ve bu, neredeyse her şeyi çalıştırmak için yeterince iyidir.

MeMU Play

Fiyat: Ücretsiz

2023'ün PC ve Mac İçin En İyi Android Emülatörleri makale indir en iyi emülatör best android

MeMU Play, listedeki eski emülatörlerden biridir. Aktif geliştirme, onu tüm bu yıllar boyunca alakalı tuttu ve alabileceğiniz en iyi Android emülatörlerinden biri. Ayarlar menüsüne göre Android 7.1.2’yi çalıştırır, bu nedenle Android’in nispeten yeni bir sürümüdür. Kurulum nispeten hızlı ve ağrısızdır, bu da MeMU Play için başka bir noktadır.

MeMU Play ayrıca birkaç zarif avantajla birlikte gelir. Bu tür şeylerle ilgileniyorsanız, birden çok örneği çalıştırmak için yerel olarak oluşturulmuş bir yeteneğe sahiptir. Daha kolay oynamak için farenizi ve klavyenizi mobil oyunlara bağlamanızı sağlayan bir tuş eşleme işlevi vardır. Favorilerimizden biri, paylaşılan indirme klasörünü kullanarak MeMU Play ve Windows arasında dosya paylaşma yeteneğidir.

Performans açısından fena değil. Test oyunlarımızı iyi oynadı. Hatta uygulamaları yükleyip bunları da kullanabildik. MeMU Play, LDPlayer’a çok benziyor ve hareket ediyor, bu nedenle ihtiyaçlarınıza bağlı olarak muhtemelen ikisini birbirinin yerine kullanabilirsiniz.

MuMu Player

Fiyat: Ücretsiz

2023'ün PC ve Mac İçin En İyi Android Emülatörleri makale indir en iyi emülatör best android

MuMu Player, Onmyoji, Vikingard ve diğerleri gibi bazı popüler mobil oyunların geliştiricisi olan Netease’den oyun odaklı bir emülatördür. Ana sürüm Android 6’yı çalıştırıyor, ancak hem Android 9 hem de Android 11 için test aşamasında olan bir beta var. Düşük kaliteli bilgisayarlarla kullanabileceğiniz daha hafif bir sürüm olan MuMu Nebula da var . Kurulum, bir dosyayı indirip kurmak kadar kolaydır. Bazı kurulumlarda, yalnızca beş ila on dakika sürer.

MuMu Player, uygulamanın alt kısmında, LDPlayer ve MeMU Play ile neredeyse aynı şekilde çalışan bir araç çubuğuna sahiptir. Bununla APK yükleyebilir, ekran görüntüsü alabilir, video kaydedebilir ve tuş eşlemeyi ayarlayabilirsiniz. Bunun da gamepad desteği var. Aksi takdirde, diğer herhangi bir emülatör gibi çalışır. Google Play’e giriş yaparsınız, oyunlarınızı indirir ve oynarsınız.

Bu konuda herhangi bir sorun yaşamadık. Kullanıcı arabirimi ve kontroller MeMU ve LDPlayer’a çok benzer, yani bir tane kullandıysanız, buna oldukça hızlı bir şekilde alışabileceksiniz. Android 7 çalıştırdığına inanıyoruz, ancak emülatör, geleneksel şekilde kontrol etmek için ayarlara gitmenize izin vermiyor. Test oyunlarımızı sorunsuz bir şekilde çalıştırdı ve ekstra özellikler açısından ayak uyduruyor.

NoxPlayer

Fiyat: Ücretsiz

2023'ün PC ve Mac İçin En İyi Android Emülatörleri makale indir en iyi emülatör best android

NoxPlayer, orijinal Android emülatörlerinden biriydi ve bugün hala oldukça popüler. Bu yazının yazıldığı tarihte Android 9’u çalıştırıyor, bu nedenle geliştiriciler ayak uydurmak için iyi bir iş çıkardılar. Kurulum işlemi kolaydır. İsteğe bağlı teklifleri reddettiğinizden emin olun. Kurulumdan sonra, Google Play’de oturum açın ve işinizi yapmaya başlayın.

NoxPlayer, klavye eşleme gibi özelliklere sahip olan ilk kişiler arasındaydı. Bugünlerde oldukça standart bir uygulama olduğundan, pencerenin sağ tarafındaki araç çubuğunu fark edeceksiniz. Ayrıca ekran görüntüleri alabilir, videolar kaydedebilir ve başka şeyler yapabilirsiniz. Testlerimizde Nox, test oyunlarımızı fazla şikayet etmeden halletti.

Ana NoxPlayer hala Android 7.1’i çalıştırıyor, ancak kendinizi şanslı hissediyorsanız Android 9 için bir beta var. Mac kullanıcıları için en iyi seçenekler arasında yer alan Mac için bir sürümü de vardır. Ayrıca indirmek ve kullanmak ücretsizdir. Genel olarak oldukça kararlı ve LDPlayer, MeMU ve diğerleri ile olumlu bir şekilde rekabet ediyor.

PrimeOS

Fiyat: Ücretsiz

2023'ün PC ve Mac İçin En İyi Android Emülatörleri makale indir en iyi emülatör best android

PrimeOS, Bliss OS gibidir. Bunu sabit sürücünüzde bir bölüm olarak kurun ve önyükleyin. Bu, kurulumu biraz daha karmaşık hale getirir, ancak PrimeOS’ta bir bölüm oluşturmaya ve onu sizin için yüklemeye yardımcı olacak bir yükleyici EXE vardır, bu yüzden yapılması korkunç değildir. Kurulduktan sonra, makinenizi yeniden başlatır ve bunun yerine PrimeOS’a önyüklemeyi seçersiniz.

Oradan, Bliss OS gibi çalışır ve hissettirir. Tamamen Android destekli bir masaüstünüz var. Google Play’i de edinebilirsiniz, böylece neredeyse her şeyi destekler. Klavye ve gamepad desteği, komut dosyası kaydı ve daha fazlası gibi oyuncular için bazı ekstra özellikler de vardır. Test oyunlarımızı birkaç sorunla oynadı, ancak daha eski donanımlarda çalışan test bilgisayarımla ilgili olabilir.

PrimeOS’un kararlı sürümü Android 7’yi çalıştırır. Android 11 sürümleri için de mevcut olan en yeni sürümlerden biri olan beta sürümleri vardır. Bununla birlikte, bir beta olduğu için, bu sürümde muhtemelen daha fazla hata ve sorun vardır. Bunun dışında ücretsiz. Elimizdeki tek tavsiye, bölümlerin nasıl çalıştığı hakkında biraz bilgi edinmeye hazır olmak, ancak bunun dışında gayet iyi çalışıyor.

Windows 11

Fiyat: Ücretsiz

2023'ün PC ve Mac İçin En İyi Android Emülatörleri makale indir en iyi emülatör best android

Windows 11’in en büyük özelliklerinden biri, Android uygulamalarını çalıştırabilmesidir. Bu listedeki diğer tüm çözümler gibi sanallaştırmayı kullanır, ancak Microsoft bunun için araçları Windows 11’in ayarlarında yerel olarak içerir. Tek yapmanız gereken Microsoft Store’a gitmek, Amazon Appstore’u indirmek ve Windows 11, geri kalanında size yardımcı olacak bir öğretici açacaktır.

Amazon’un Appstore’u, uygulama almak için iyi bir yerdir, ancak Google Play’e mum tutmaz. Birçok popüler uygulamanın yanı sıra burada ve orada bazı popüler şeyler edinebilirsiniz. Testlerimizde hepsi gayet iyi çalıştı, ancak işlevselliğin zaman içinde gelişeceğine inanıyoruz. Bunun en iyi yanı, herhangi bir garip kurulum veya indirme gerektirmemesidir. Amazon Appstore’u indirmeniz, açmanız ve uygulamalarınızı çalıştırmanız yeterlidir.

Google Play’i kurmanın bir yöntemi var , ancak biraz teknik bilgi gerektiriyor. Ayrıca şu anda çok kararlı değil, bu yüzden beklemenizi öneririz. Bununla birlikte, PC’de Google Play Oyunlar desteği gibi şeyler şu anda açık beta sürümünde ve hızla hız kazanıyor. Google Play, Windows 11’i tam olarak desteklediğinde, Windows 11’in şu anda sunmadığı, tuş eşleme gibi güçlü kullanıcı araçlarına ihtiyacınız olmadıkça hiçbir emülatörün Windows 11 kadar iyi olacağını düşünmüyoruz.

Bir önceki yazımız olan Apple iPhone Model Kodları Ne Anlama Gelir? Yenilenmiş iPhone Olduğunu Anlama başlıklı makalemizde apple, iphone ve model kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu