Uygulama

Android Telefonda Çift WhatsApp Kullanma

Bazı kullanıcıların birden fazla telefon numarası bulunuyor. Her iki numarada da WhatsApp kullanmak istediklerinde WhatsApp uygulaması tek bir numaraya izin verdiğinden diğer numaraları devre dışı kalmaktadır. Bugün Android telefonlarda 2 ayrı WhatsApp nasıl kullanılır, nasıl kurulu ondan bahsedeceğiz. Tek telefonda çift WhatsApp kullanmanın yolunu makalemizin devamında sizlerle paylaştık.

Günümüzde Android akıllı telefonların trendi çok yaygınlaşıyor. Android akıllı telefon kullanımının artmasının ardındaki asıl sebep internet servislerini desteklemesi. Birçok insan internet üzerinden arkadaşları, aileleri ve akrabaları ile bağlantılıdır. Okurlarımızın aynı zamanda android aşığı olduğunu ve Android Telefonda çift WhatsApp’ı çalıştırmak istediklerini biliyoruz.

Bugünlerde akıllı telefonların çoğunda çift sim slotları var çünkü mobil üreticiler artık insanların Facebook hesabı, çift Whatsapp numarası veya diğer çoklu hesap gibi bir cihazda birden fazla uygulamayı çalıştırması gerektiğini biliyor. Çift SIM kartını destekleyen bir telefonunuz varsa, arama yapmak ve ayrı numaralar kullanarak mesaj göndermek için farklı SIM kartlarını kullanabilirsiniz. Çift SIM destekli akıllı telefon sahiplerinin tek bir cihazda iki farklı WhatsApp hesabı kullanamaması ve iki farklı hesap çalıştırmak için Play Store’dan iki kez WhatsApp uygulaması yükleyememesinin önündeki engelde bulunan bazı çözümler ile ortadan kalkmıştır.

Çoğu kişi, bir Android Telefon cihazında birden fazla WhatsApp çalıştırmanın zor olduğunu düşünüyor. Bu artık doğru değil. Çok basit yöntemlerle android telefon üzerinde çift WhatsApp kurabilirsiniz. Bir Android telefona iki WhatsApp hesabının nasıl kurulduğunu merak ediyorsanız makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Yöntemler

 1. App Cloner ve Parallel Space gibi uygulamalar
 2. WhatsApp Business

Klon Uygulamalar

Akıllı telefonunuzdaki herhangi bir uygulamanın tam kopyasını almanıza izin verecek uygulamalardır. Birçok klonlama uygulaması artık birden fazla hesabı destekliyor ancak WhatsApp gibi bazı uygulamalar kullanıcıların gereksinimlerini karşılamada çok inatçı. Bir Android akıllı telefona çift WhatsApp kurmayı destekleyen bazı klonlama uygulamaları var. Bir Android akıllı telefona çift whatsapp yüklemek için en iyi iki uygulamayı paylaşacağız.

1. Parallel Space

Android Telefonda Çift WhatsApp Kullanma çift whatsapp kullanma android tek telefonda çift whatsapp kullanma android çift whatsapp kullanma

Paralel Space, bir Android akıllı telefona çift WhatsApp kurulumunu destekleyen bir uygulamadır. İyi yapılmış, basit ve performansta iyi bir uygulamadır. Kullanmak istediğiniz herhangi bir uygulamayı klonlayabilirsiniz. Android telefonu root yapmadan çift WhatsApp çalıştırmak için Play Store’dan Parallel Space uygulamasını yüklemeniz yeterlidir.

Nasıl indirilir?

 • Akıllı telefonunuza Parallel Space uygulamasını indirmeniz gerekir.
 • Parallel Space uygulamasını kurduktan sonra Başlat seçeneğini tıklatarak başlayın.
 • Şimdi Parallel Space simgesine dokunarak uygulamayı açın.
 • Şimdi root olmadan çift WhatsApp ayarlamak için aşağıdaki adımları uygulayın.
 • Çift WhatsApp eklemek için + sembolüne dokunun. Şimdi bir Android APK eklemek zorundasınız.
 • Bir android akıllı telefondaki çift WhatsApp hesabı çalıştırmak için listeden Whatsapp’ı seçin.
 • İkinci WhatsApp hesabını kurmak için ekrandaki WhatsApp simgesine dokunun.
 • Son adım: şimdi “Kabul et ve devam et” seçeneğine dokunun.
 • Android’de iki WhatsApp hesabı kullanmak için ülkenizi ve telefon numaranızı girin.
 • İkinci WhatsApp numaranıza bir doğrulama kodu gönderilir. Bu kodu girdikten sonra kullanabilirsiniz.

Şimdi Android telefonda çift WhatsApp kullanmaya hazırsınız. İkinci WhatsApp hesabını kullanmak istediğinizde sadece Paralel Space android uygulamasını açın ve WhatsApp simgesine dokunun.

2. App Cloner

Android Telefonda Çift WhatsApp Kullanma çift whatsapp kullanma android tek telefonda çift whatsapp kullanma android çift whatsapp kullanma

App Cloner, uygulamaların klonlarını (kopyalarını) oluşturmanıza olanak sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. Bu uygulama Android telefonunuza çoklu WhatsApp yüklemenizi sağlar. Hem klonlanan uygulamayı hem de orijinal uygulamayı çalıştırabilirsiniz. Aynı zamanda bu uygulamayla birden fazla WhatsApp hesabı da kurabilirsiniz.

App Cloner ile birden fazla WhatsApp nasıl kurulur?

 • PlayStore’a girip App Cloner uygulamasını açın.
 • Bir kez açtıktan sonra Uygulamalar sekmesi altında aşağı kaydırın ve WhatsApp’ı bulun ve tıklayın.
 • İsterseniz uygulamanın adını değiştirebilirsiniz. Simge rengini de değiştirebilirsiniz. Çevir, Döndür, Simgeyi Değiştir kısmından istediğinizi yapabilirsiniz.
 • Bunu yaptıktan sonra uygulama klonlamaya başlamak için mavi tike tıklayın.
 • Yukarıdaki işlemi tamamladığınızda uygulama yükle seçeneği göreceksiniz.
 • Kurulum tamamlandıktan sonra uygulamayı, uygulama çekmecesinde bulabilirsiniz.
 • Ayrıca uygulamanın klonlanmış APK kopyasını cihazınıza kaydedebilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

WhatsApp Business

Android Telefonda Çift WhatsApp Kullanma çift whatsapp kullanma android tek telefonda çift whatsapp kullanma android çift whatsapp kullanma

WhatsApp Business, WhatsApp’ta bir ticari varlığa sahip olmanızı sağlar. Müşterilerinizle daha verimli iletişim kurmanıza ve işinizi büyütmenize yardımcı olur. WhatsApp’ın standart sürümüne tamamen ayrıdır, ancak aynı şekilde çalışır. Amacı arkadaş ve aile yerine sadece işletmeleri ve müşterileri birbirine bağlamaktır.

İki ayrı işletme ve kişisel telefon numaranız varsa, aynı telefona hem WhatsApp Business hem de WhatsApp Messenger’ı yükleyebilirsiniz.

WhatsApp Messenger’da bulunan özelliklere ek olarak, WhatsApp Business şunları içerir:

 • İşletme Profili: Müşterilerinize web siteniz, konumunuz veya iletişim bilgilerinizle ilgili bilgileri bulmalarında yardımcı olmak için işletmeniz için bir profil oluşturabilirsiniz.
 • İş mesajlaşma araçları: Uzaktaysanız, uzakta olduğunuzu belirtecek hızlı mesajları kullanabilirsiniz.
 • Arazi / Sabit numara desteği: WhatsApp Business’ı sabit hat veya sabit telefon numarasıyla kullanma imkanınız olabilir ve müşterileriniz size bu numaradan mesaj gönderebilir. Bunun için doğrulama sırasında “Beni ara” seçeneğini seçmelisiniz. İşiniz bittiğinde kodu bir telefon görüşmesi üzerinden alacaksınız.
 • Bir Android telefonda hem WhatsApp mesajlaşma uygulamasını hem de WhatsApp Business çalıştırabilirsiniz ancak her uygulamanın farklı telefon numarasına sahip olması gerekir.
 • WhatsApp Web: Müşterilerinize bilgisayarınızdan tarayıcıdan daha verimli bir şekilde yanıt verebilirsiniz.

Çoğu kişi iki telefon taşıma zorluğundan kurtulmak için çift SIM Android telefon satın alıyor. Aynı zamanda tek telefon çift WhatsApp hesabı çalıştırmak istiyorlar. Yukarıda belirtilen işlemler yoluyla bir Android akıllı telefonda çift WhatsApp’ı kullanmanın birçok yolu anlatılmıştır. Root işlemini yapmanıza gerek kalmadan tek telefonda birden fazla Whatsapp hesabını kullanmanızı sağlayacak bu yöntemlerle zamandan ve paradan tasarruf sağlayabilirsiniz. Bu konuda merak ettiğiniz her şeyi yorum olarak bu makalenin altında paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Spotify Ses Kalitesini Arttırma Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde nasıl yapılır, ses kalitesini arttırma ve spotify hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

2 Yorum

 1. Whatsapp sesli arama yaptigim bazi arkadaslarda “caliyor” yerine surekli “aranıyor” yaziyor. Ama karsi taraf telefonu acmiyor. Internete bagli oldugu halde. Ve arada “caliyor” yaziyor . O zaman telefona cevap veroyor. Telefon acilmadan önce de “telefon baglandi” ibaresi cikiyor. Ayni zamanda gönderdigim whatsapp mesajim 3-4 dakika sonra ulasiyor karsi tarafa. Bu gibi durumlar neden kaynaklaniyor. Belirttiginiz cift whatsapp uygulamasi kullanim durumu olabilir mi?

  1. Telefonun iletişim sorunu olabilir. Genelde ağ problemlerinden kaynaklı gerçekleşen bir durum. Telefonun bağlantı problemi var. Dilerseniz şebeke 4.5’de sıkıntı yaşıyorsa 3G’de kullanmayı deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu