Araçlar

Smart Phone Flash Tool Download İndir

Smart Phone Flash Tool aracı (SP Flash Tool) Android akıllı telefonlara firmware atmanızı, ROM atmanızı sağlayan kullanımı basit bir araçtır. Mediatek chipsetli cihazlara stok firmware atarak cihazı ilk günki haline döndürebilirsiniz.

Bu sayfada Smart Phone Flash Tool aracının son sürümünü sizlerle paylaştık. Son sürümü indirerek sizde Android Mediatek cihazınıza ROM yükleyebilirsiniz. SP Flash Tool aracı Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10’un 32 bit (X86) ve 64 bit (X64) sürümleri ile uyumludur.

Smart Phone Flash Tool Download İndir sp flash tool son sürüm sp flash tool latest sp flash tool smart phone flash tool indir download

Smart Phone Flash Tool (SP Flash Tool) Özellikleri

Flaş Stok Rom

Mediatek Chipset tarafından desteklenen cihazlarda scatter tabanlı Stok Firmware atmanızı sağlar. Cihazınızın doğru scatter dosyasına sahip olmanız yeterlidir. Scatter dosyasını yüklemeniz için yapmanız gereken tek şey  SP Flash Tool programını açmak > Scatter Yükleme butonuna tıklamak > firmware klasöründen Scatter dosyasını bulmak ve download butonuna basmaktır.

Flash Kurtarma (Recovery)

Mediatek Cihazınızda Stok Kurtarma (Stock Recovery) veya Özel Kurtarma (Custom Recovery) yüklemenizi sağlar. Scatter Dosyasını SP Flash Aracı’na yükleyin> recovery.img dosyasını bulun ve yükleme sürecini başlatmak için indir (download) Düğmesine tıklayın.

Bellek Testi

RAM, eMMC ve NAND Flash dahil harici bellek cihazlarını test etmenizi ve doğrulamanızı sağlar. Cihazınızın Scatter dosyasını SP Flash Aracı’na yükleyin> Mediatek Cihazı Bilgisayara Bağlayın> SP Flash Tool’daki hafıza testi menüsüne gidin> Teste başlamak için Başlat’a tıklayın.

Parametre Ayarı

Parametre ayarları MediaTek Cihazlarındaki OTP parametresini okumanıza veya yazmanıza olanak tanır. Mediatek Cihazınızı Bilgisayara Bağlayın > SP Flash Tool’da parametre menüsüne git > Read and Write’ı seçin ve Güncelle (Update) düğmesine tıklayın.

Cihazı Biçimlendir / Donanımdan Sıfırlama

Android akıllı telefonunuzu ve tabletlerinizi biçimlendirmenizi sağlar. Cihazınızın Scatter dosyasını SP Flash Aracı’na yükleyin> Format Menüsüne Git> Otomatik Format (Auto Format) veya Manuel Format (Manuel Format) seçin ve ardından cihazı biçimlendirmek için Başlat (Start) düğmesine tıklayın.

SP Flash Tool For Windows

Bir önceki yazımız olan MTK IMEI Tool v1.0.0.1 Download / indir başlıklı makalemizde download, imei tool indir ve indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu