Samsung

Samsung Galaxy S21, S21+, S21 Ultra Bootloader Kilidi Kaldırma (Unlock)

Bu makale Samsung Galaxy S21, S21+ ve S21 Ultra (SM-G991, SM-G996, SM-G998) modellerinin önyükleyicinin (bootloader unlock) nasıl açılacağını öğreneceksiniz. Bir önyükleyici, işletim sisteminden önce çalışan kod parçasıdır. Telefona nasıl başlatılacağını ve sistem çekirdeğinin nasıl bulunacağını bildirir. Önyükleyici görüntüsü her zaman bir aygıta özgüdür çünkü her telefonun farklı özellikleri ve işlemcileri vardır.

Bootloader nedir?

Diğer Android telefonlarda olduğu gibi, Galaxy S21’in kendi önyükleyicisi (bootloader) vardır. Ancak bir sorun var. Samsung, güvenlik nedeniyle Galaxy S21’in önyükleyicisini kilitledi. Ortalama bir tüketiciyseniz, telefonunuzun kilitli bir önyükleyiciye sahip olmasını asla umursamayacaksınız. Ancak telefonunuzla uğraşmayı seven güçlü bir kullanıcıysanız kilitli bir önyükleyici büyük bir sorundur. ROM’lar, modlar ve özel dosyalar Android deneyiminin büyük bir parçasıdır. Bununla birlikte, kilitli bir önyükleyiciyle (Bootloader Lock), özel ROM’ları, kernelleri yükleyemez veya telefonu root yapamazsınız.

Bunlardan herhangi birini yapmadan önce, Galaxy S21’inizin önyükleyicisinin kilidini açmanız (Bootloader Unlcok) gerekir. Neyse ki Samsung, kullanıcıların en azından Exynos varyantlarında önyükleyicinin kilidini açmasını çok kolaylaştırdı.

Galaxy S21’de Bootloader’ın Kilidini Açma

Samsung Galaxy S21, S21+, S21 Ultra Bootloader Kilidi Kaldırma (Unlock) samsung s21 ultra s21 plus s21 galaxy bootloader kırma bootlader unlock

Uyarı: Önyükleyicinin kilidini açtığınızda, dahili depolamadaki uygulamalar, dosyalar, fotoğraflar ve videolar dahil telefonunuzdaki tüm veriler silinecektir.
 1. Telefonunuzun kilidini açın ve Ayarlar menüsüne girin .
 2. Aşağı kaydırın ve Telefon Hakkında -> Yazılım Bilgileri seçeneğine dokunun .
 3. Derleme Numarasını bulun . Yedi kez hızlıca üst üste dokunun. Bu, Geliştirici Seçeneklerini etkinleştirecektir.
 4. Ayarlar menüsüne geri dönün , aşağı kaydırın ve Geliştirici Seçenekleri’ne dokunun .
 5. OEM Kilit Açma adında bir seçenek var : Önyükleyicinin kilidinin açılmasına izin ver seçeneğine tıklayın.Samsung Galaxy S21, S21+, S21 Ultra Bootloader Kilidi Kaldırma (Unlock) samsung s21 ultra s21 plus s21 galaxy bootloader kırma bootlader unlock
 6. Şimdi güç düğmesini basılı tutun ve telefonu kapatın.
 7. Telefonunuzu USB kablosuyla bir bilgisayara bağlarken sesi artırma ve ses azaltma düğmelerini aynı anda basılı tutun. Telefon download moduna geçecektir .
 8. Telefon bir Uyarı ekranı gösterecektir. Ses açma düğmesini bir kez daha basılı tutun.
 9. Telefon bir Unlock Bootloader gösterecektir sesi açma düğmesini basılı tutun. Bu, önyükleyicinin kilidini açar ve telefonunuzdaki tüm veriler silinir.
 10. Telefon otomatik olarak yeniden başlayacaktır. Telefonunuzu bir WiFi ağına bağlayın ve kurulumun geri kalanını atlayın.
 11. Geliştirici Seçeneklerini etkinleştirmek için Ayarlar> Telefon Hakkında> Yazılım Bilgileri‘ne gidin ve Derleme Numarası’na 7 kez hızlıca dokunun . Geliştirici seçeneklerine gidin ve OEM kilidinin devre dışı bırakıldığından emin olun.
 12. Bu, Samsung Galaxy S21’inizin önyükleyicisinin kilidini (bootloader lock) açacaktır. Önyükleyicinin kilidi açıldığında, telefonunuzdaki tüm veriler silinecektir. Telefon, stok fabrika ayarlarına dönecektir.

Tebrikler! Artık root erişimi için özel recovery, ROM’lar veya Magisk kurabilirsiniz. Takıldığınız bir yer olursa yorum yapmayı unutmayın. Yorumlar yazılarımızın devamı için önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S20 ve S20 Plus Bootloader Kilidi Kırma (Unlock) başlıklı makalemizde bootloader kilidi kırma, bootloader unlock ve galaxy s20 hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu