Samsung

Samsung Galaxy S21, S21+ ve S21 Ultra Orijinal Stock Rom Yükleme

Samsung Galaxy S21, S21+ ve S21 Ultra, Samsung’un amiral gemisi serisinin en yeni akıllı telefonlarıdır. Bu modellerle en son teknoloji ve en yeni özelliklerle birlikte gelir. Samsung Galaxy S21 serisi, Android 11’in değiştirilmiş bir sürümü olan One UI 3.1 üzerinde çalışıyor. Akıllı telefonlar, 2021’in en iyi akıllı telefonları olmak için gereken her şeyle birlikte geliyor. Bu kılavuzda, Galaxy S21 serisine orijinal stock üretici yazılımını yani orijinal romun nasıl yükleneceğinden bahsedeceğiz. Telefonunuzun yazılımı bozuk olabilir veya telefonunuzu rootmış olabilirsiniz ve şimdi OTA güncellemelerini almak istiyorsanız orijinal roma dönmek isteyebilirsiniz. Buradaki işlemleri kullanarak Galaxy S21 modellerine orjinal stock rom yükleyebilirsiniz.

Bu kılavuzda Galaxy S21’e stok üretici yazılımını (original firmware) yükleme yöntemini anlattık. Samsung’un ODIN aracını kullanarak bu işlemleri yapabilirsiniz. ODIN Samsung‘un resmi bir aracıdır, kurtarma işlemlerini (recovery), kernel ve stok bellenimini yüklemek için kullanılır. Samsung akıllı telefonlarında aygıt yazılımını yükleme deneyimi olan kişiler genellikle ODIN’i tercih eder. Daha fazla esneklik ve kontrol sağladığı için.

Ön Koşullar ve İndirilecek Dosyalar

 • Bilgisayarınızın telefonu tanıması için USB sürücüleri yüklemek için USV sürücülerini indirmek için tıklayın.
 • Odin sürüm indir.
 • Samsung Galaxy S21’in orijinal ROM yazılımını indirmek için aşağıdaki ROM dosyalarından size uyan firmware dosyasını indirin.
  • Samsung Galaxy S21 ailesi firmware indir
 • Telefonun şarj seviyesinin en az %60 olmasını öneriyoruz. Herhangi bir kesilme olmaması için bu önemlidir.

ODIN ile Firmware Yükleme İşlemi

 1. Öncelikle Galaxy S21 / S21 + veya S21 Ultra’nızı kapatın.
 2. Cihaz download moduna alın. Download moduna almak için Sesi kısma ve Sesi artırma düğmelerine aynı anda basın ve basılı tutun. Ekranda uyarı gördüğünüzde tuşları bırakın.
 3. Download moduna girmek için ses açma tuşuna bir kez basınız.
 4. PC’nizde ODIN’i açın ve telefonunuzu bir USB veri kablosu kullanarak bağlayın. ODIN günlüklerinde “Added” yazdığını göreceksiniz .
 5. Telefonunuzun bilgisayarınızla bir bağlantısı olduğunu göreceksiniz. ID: COM ODIN üzerinde maviye döner. (Renk değişmediyse, bilgisayar S21’inizi tanımamıştır. Her şeyden önce, doğru sürücüleri yüklediğinizden ve sürücülerin başarıyla kurulduğundan emin olun. Bazen hata USB kablosunda olabilir.)
 6. ODIN’de birkaç sekme göreceksiniz ve her sekmeye ilişkin dosyaları seçmeniz gerekecek. CP’ye tıklayın ve çıkarılan bellenimden CP dosyasını bulun ve seçin. Aynı şekilde, AP’ye tıklayın ve adında AP olan dosyayı seçin. Benzer şekilde, ekleme BL dosyasını içinde BL sekmesini seçin.
 7. Stok üretici yazılımını Galaxy S21’e yüklerken fabrika ayarlarına sıfırlamak istiyorsanız. CSC kısmında CSC dosyasını seçin. Aksi takdirde, bunun yerine HOME_CSC’yi yükleyin.
 8. ODIN’de F.Reset Time ve Auto-Reboot seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun. Bu arada başka bir seçenek varsa işaretini kaldırın sadece bu 2 seçenek seçili olsun.
 9. Samsung Galaxy S21, S21+ ve S21 Ultra Orijinal Stock Rom Yükleme yükleme ultra stock samsung s21 rom plus galaxy firmware
 10. Son olarak yukarıdaki tüm adımlar uygun olduğunda, “Start” düğmesine basın. Tüm süreç yaklaşık 5-9 Dakika sürecektir. Tamamlandığında, telefonunuz yeniden başlatılacaktır.
 11. Not: Yükleme işlemi devam ederken S21’inizi USB’den ÇIKARMAYIN. Bir noktada sıkışmış olsa bile. İşlemin bittiğini veya başarılı bir üretici yazılımı yüklendikten sonra telefonunuzun kendini yeniden başlattığını gösteren günlüklere ulaşıncaya kadar. Telefonunuzu yanıp sönmenin ortasında çıkarırsanız, telefonunuza zarar verebilirsiniz.

Galaxy S21 ailesi orijinal rom yükleme işlemi bu kadar. Bu işlemler hakkında merak etttiğiniz her şeyi yorum alanından soraibilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S21, S21+, S21 Ultra Magisk ile Root Yapma [Exynos & Snapdragon] başlıklı makalemizde galaxy, Magisk root ve root yapma hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu