Samsung

[Rom] [GT-I9000] Galaxy S Android 4.4.2 Kitkat Yükleme Rehberi [Cyanogenmod]

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Samsung Galaxy S1 cihazınıza nasıl cyanogenmod tabanlı android 4.4.2 kitkat’ı yükleyeceğinizi anlatacağım.Orjinal olarak Galaxy S1 güncellemeyi almadığı için Cyanogenmod geliştiricileri tarafından hazırlanan buı sürüm gayet stabil çalışmakla beraber profesyonel bir kullanım sunuyor kullanıcılara.Bu işlemleri yapabilmeniz için cihazınızın mutlaka root yetkilerine sahip olması ve cwm recovery yüklü olması gerekir.

Burada yapacağınız işlemlerin sorumlulukları tamamen Size aittir.İşlemleri yaptığınız zaman sorumlulukları üstlenmiş oluyorsunuz.Çıkacak herhangi bir sorundan dolayı anroidmakale.com’u sorumlu tutamazsınız.Burada yapılan işlemler daha önce denenmiş olup test edilmiştir.

Uyarı:İşlemleri yapabilmeniz için cihazınızın root ve cwm recovery yüklü olması gerekmektedir.Yüklü değilse kesinlikle denemeyin!

Gerekli Dosyalar:

Rom Dosyası  (En üstteki dosyayı indirin )

Gapps Dosyası [103.05 MB] (2015)

Yapılacak İşlemler:

1) Yukarıda bulunan her iki dosyayı da indirin.

2) Buradan cihazınızın usb driverlerini indirin.

3) Rom ve Gapps dosyalarını yukarıdaki linklerden indirip hafıza kartına kopyalayın.

4) Cihazı kapatıp recovery modunda başlatın..(Ses yükseltme+home+güç tuşarına aynı anda basılı tutarak yapabilirsiniz.)

5) Açılan ekranda ses tuşları ile aşağı yukarı güç tuşu ile onaylayabilirsiniz.Wipe data seçeneğine girip Factory reset seçeneği ile cihazı fabrika ayarlarına döndürün.

6) Sonra Format system seçeneğini güç tuşu ile girip yes‘e gelip yine güç tuşu ile onaylayın.Sonra Advanced  menüsüne girip Wipe Dalvik Cache seçeneğine girip yes‘i seçin.

7) En son olarak Install Zip from SD card’a girip rom dosyasını bulup güç tuşu ile seçip yes’e seçeneği ile yükleyin.Yüklendikten sonra bu kes rom dosyasını seçip yükleyin.

8) Her iki işlemde tamamlandıysa Go back>Reboot system now yolunu izleyip telefonu yeniden başlatın.Telefon açıldığında bir defaya mahsus uygulamaları yükleyecektir.Bu işlem 5-10 dakika sürebilir.

9) Herhangi bir sorun çıktıysa yorum yaparak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan [CWM] [Gt-S7270] Samsung Galaxy Ace 3 Cwm Yükleme Rehberi başlıklı makalemizde galaxy ace 3 cwm, galaxy ace 3 cwm yükeleme rehberi ve Gt-S7270 cwm hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

24 Yorum

  1. S1 en buyuk sorunu home tusuna basili tutugumuzda gorev yoneticisin cikmasi peki room atarsak bu sorun cozulurmu ylf

  2. eski bi rom güncelle istersen cyanogenmod kendi offical sitesinde en son sürümü bulabilirsin bu taa 2013 üm romu 2015 liler çıktı

  3. Dostum dediklerini yapıyorum fakat benim telefon s1 ı9000 güc tusuyla degilde orta tusla secim yapiliyor . Benim telin modeline uygun birşeyler varmı . 2 dosyayida yuklemeye calistim install aborted dedi yarida kesti ikisinide

  4. Root Attım Telefon Sürekli Açılıp Kapanıyor Telefonu Açıyorum Galaxy s gt-i9000 yazısı geliyor sonra kapanıyor yeniden açılıyor ne yapmalıyım acil yardımm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu