Root RehberiSamsung

Samsung Galaxy S21, S21+, S21 Ultra Magisk ile Root Yapma [Exynos & Snapdragon]

Samsung Galaxy S21, S21 +, S21 Ultra (SM-G991, SM-G996, SM-G998) cihazınızı özelleştirmek ve ürün yazılımı üzerinde tam kontrole sahip olmak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey onu root yapmaktır. Android telefonlar için en popüler root aracı olan Magisk’i kullanarak Samsung Galaxy S21’i rootlayabilirsiniz. Magisk, root sağlar ve telefonun sistemini tamamen özelleştirmenize olanak tanır. Ayrıca, Magisk Manager yardımıyla modülleri kullanabilirsiniz. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz ve etkinleştirebileceğiniz farklı amaçlara hizmet eden farklı modüller vardır.

Güncelleme (15 Şubat 2021): John WU, Samsung Galaxy S21, S21 + ve S21 Ultra için resmi destek ekledi. Hem Exynos hem de Snapdragon varyantları root yapılabilir.

Samsung, kullanıcıların cihazlarını rootlamasını zorlaştırmaya devam ediyor. Örneğin, özel ikili dosyaları varsayılan olarak flaş edemezsiniz. Önce tüm verileri silecek olan önyükleyicinin kilidini açmanız (bootloader unlock) gerekir. KNOX da akılda tutulması gereken bir şeydir. Özel ikili dosyalar flaşlandığı zaman KNOX sayacı tetikleniyor. Bu, belirli ülkelerde garantiyi ortadan kaldırır.

Aşağıdaki makalede Samsung Galaxy S21’inizi nasıl root yapacağınız konusunda ayrıntılı bir eğitim var. Önyükleyicinin (bootloader) kilidini açmanız, aygıt yazılımını düzeltmeniz ve Magisk’i yüklemeniz gerekecek. Eğitimin herhangi bir adımında takılırsanız aşağıya bir yorum bırakırsanız size yardımcı oluruz.

Samsung Galaxy S21 Magisk İle Root Yapma

Magisk’i telefonunuza yüklemek üç adımda yapılır. İlk adım, önyükleyicinin kilidini açmak ve resmi olmayan görüntüleri kabul etmesini sağlamaktır, ikinci adım, bellenimi yamalamak ve Odin üzerinden flaşlamaktır ve son adım, telefonu Magisk kurulu olarak doğru şekilde başlatmaktır.

Aşağıdaki makaleye devam etmeden önce lütfen aşağıdaki tüm uyarıları okuyun. KNOX’un tetiklenmesini istemiyorsanız veya verilerinizin silinmesini istemiyorsanız devam etmeyin. Telefonunuzda herhangi bir yanlışlık olması durumunda Androidmakale.com sorumlu tutulamaz.

Bu işlem telefonunuzun verilerini silecektir. Magisk’i kurmak için bootloader’ın kilidini ilk kez açtığınızda, tam bir veri silme işlemi gerçekleştirilecektir. Lütfen devam etmeden önce bir veri yedeklemesi yapın aksi takdirde tüm verileri kaybedersiniz.

Magisk’i Galaxy S21’inize yüklemek KNOX’u tetikleyecektir. Bu, bellenimin değiştirilip değiştirilmediğini gösteren bir göstergedir. KNOX devreye girerse bazı mağazalar garanti hizmetini reddedecektir.

Ön Koşullar

 • Telefonunuzun en az% 60 oranında şarj edildiğinden emin olun. Bu işlem sırasında telefonun yanlışlıkla kapanmamasını sağlar.
 • Telefonunuzdaki verilerin tam bir yedeğini alın. Aşağıdaki işlem, telefonunuzdaki her şeyi silecek olan önyükleyicinin kilidini açmayı içerir.
 • Galaxy S21 için uygun USB sürücülerini indirin ve kurun. Uygun sürücülere sahip değilseniz, bilgisayar telefonunuzu tanımayacaktır.

Adım 1: Galaxy S21 Bootloader’ın Kilidini Açın

Samsung, VaultKeeper adlı yeni bir hizmet sunmuştur. Bu, VaultKeeper izin vermedikçe özel ikili dosyaları veya resmi olmayan bölümleri flaş edemeyeceğiniz anlamına gelir. Sonuç olarak bir sonraki adıma geçmeden önce önyükleyicinin kilidini açmanız (bootloader unlock) gerekir. Samsung Galaxy S21 bootloader unlock işleminin nasıl yapılacağını öğrenmek için buraya tıklayın.

Adım 2: Ürün Yazılımını Magisk İle Düzeltme

Bellenimi düzeltmenin iki yöntemi vardır. Telefonunuzun Ramdisk bilgilerine bağlıdır.

 1. Samsung Galaxy S21’iniz için en son stok üretici yazılımını indirin. Samsung Galaxy S21’de stok üretici yazılımının nasıl indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.
  • Galaxy S21 ailesi rom dosyaları için tıklayın. (Telefonun model kodunu yazıp indirin.)
 2. Ürün yazılımını indirdikten sonra, ürün yazılımını çıkarın. Beş dosya göreceksiniz.
 3. En son Magisk Manager APK‘sını indirin ve yükleyin. Uygulamayı açın ve Ramdisk bilgilerini kontrol edin. Evet ya da hayır seçeneğine göre aşağıdaki işlemleri yapınız.
 4. Odin son sürüm indir.

Ramdisk: Evet

 • Çıkarılan dosyalardan boot.img dosyasını bulun .
 • Arşivlenmiş önyükleme dosyasını telefonunuzun dahili belleğine aktarın.
 • Magisk Manager‘ı açın ve Install > Install > Select and Patch a file seçeneğine gidin . (Recovery Modunun kapalı olduğundan emin olun.).

Ramdisk: Hayır

 • AP dosyasını telefonunuzun dahili belleğine aktarın.
 • Magisk Manager’ı açın ve Install > Install > Select and Patch a file seçeneğine gidin . (Recovery Modunun açık olduğundan emin olun.).

Samsung Galaxy S21, S21+, S21 Ultra Magisk ile Root Yapma [Exynos & Snapdragon] samsung s21 root yapma Magisk root galaxy

Düzenlenmiş Yazılımı Magisk İle Yükleme

 • Magisk’te dosyalara girin ve arşivlenmiş görüntü dosyasını seçin. İmaj dosyasına Magisk yama uygulanacak ve yeni sürüm Dahili Depolama >  İndirme > magisk_patched.tar adı altında bulunacaktır.
 • Yamalı dosyayı bilgisayarınıza aktarın.
 • Telefonunuzu kapatın ve telefonunuzu download moduna getirin . Download modu için telefon kapalı iken ses arttırma ve ses azaltma tuşuna aynı anda birkaç saniye basın.
 • Odin programını açın ve AP’ye tıklayın ardından yamalı .tar dosyasını seçin. “Auto Reboot” ı işaretleyin ve Install seçeneğine tıklayın .
 • Odin Samsung Galaxy S21 cihazınızda Magisk’i flaşlayacaktır.
 • Artık Magisk’i Galaxy S21’inize yüklediğinize göre, daha sonra Magisk’i doğrudan Magisk Manager uygulamasından güncelleyebilirsiniz.
 • Ürün yazılımının başka bir sürümüne güncellemek istiyorsanız önce Magisk Manager aracılığıyla yama yapın ve ardından aynı şekilde yükleyin.
 • Magisk ile artık tüm root avantajlarının yanı sıra Magisk’in modül sisteminin de keyfini çıkarabilirsiniz.
 • Takıldığınız ve sormak istediğiniz her şeyi yorum yaparak sorabilirsiniz. Daha fazlası için aşağıdaki kutucuktan Telegram grubumuza katılabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S21/S21+/S21 Ultra (Exynos & Snapdragon) TWRP Recovery Yükleme başlıklı makalemizde galaxy, s21 ve s21 plus hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu