Haberler

Netflix geçmişinizi nasıl silebilirsiniz

Ailenizle veya arkadaşlarınızla bir Netflix hesabı paylaşırsanız, izlediğiniz filmleri ve dizileri görmelerini istemeyebilirsiniz. Belki de filmlerin yaramaz tarafta olması ya da zevklerinize karşı gizli bir aşkınız olduğu ve dünyanın bilmesini istemediğiniz için olabilir silme isteğiniz. Sebebiniz ne olursa olsun, Netflix geçmişinizi silmek isteyebilirsiniz. Yapması sadece bir veya iki dakika sürer ve basit bir işlemdir. Bu adım adım kılavuzda, bir Android telefonda Netflix geçmişinizi nasıl sileceğinizi göstereceğiz. İşlem, bilgisayarınızda aşağı yukarı aynıdır.

Android’de Netflix geçmişi nasıl silinir

Öncelikle, telefonunuzda Netflix uygulamasını başlatın ve Netflix geçmişini temizlemek istediğiniz profili seçin. Ardından ekranın sağ alt köşesindeki “Daha Fazla” sekmesine dokunun ve “Hesap” seçeneğini seçin, ardından Netflix’in web sitesine yönlendirileceksiniz.

Şimdi en alta kaydırın ve şu ana kadar izlediğiniz tüm filmleri ve TV şovlarını gösteren “İzleme etkinliği” seçeneğini seçin . Şimdi bir şeyleri silmeye başlama zamanı. Kullanabileceğiniz iki seçenek vardır: Tüm Netflix geçmişinizi tek seferde temizleyebilir veya filmleri ve dizileri tek tek silebilirsiniz.

Her şeyi silmek için aşağıya kaydırın ve “Tümünü gizle” ye ve ardından “Evet, tüm görüntüleme etkinliğimi gizle” ye dokunun. Başlıkları tek tek silmek için, bir filmin veya TV şovunun yanındaki dairesel simgeye dokunmanız yeterlidir, ardından “Diziyi gizle?” Seçeneğini belirleyerek tüm diziyi silme seçeneğine sahip olursunuz.

Netflix geçmişinin nasıl silineceğine dair adım adım talimatlar:

  • Netflix uygulamasını açın ve profilinizi seçin.
  • Ekranın sağ alt köşesindeki “Daha Fazla” sekmesine dokunun.
  • “Hesap” seçeneğini seçin.
  • Aşağı kaydırın ve “Etkinlik görüntüleme” ye dokunun.
  • En alttaki “Tümünü gizle” seçeneğini seçin veya bir filmin veya TV şovunun yanındaki dairesel simgeye dokunarak başlıkları tek tek silin.

Netflix geçmişinizi temizleme işlemi, bilgisayarınızda aşağı yukarı aynıdır . Fareyi sağ üst köşedeki profil resminizin üzerine getirin ve ardından “Hesap” seçeneğini seçin. Bundan sonra, dördüncü adımdan başlayarak yukarıdaki talimatları uygulamanız yeterlidir.

Sildiğiniz filmlerin ve TV şovlarının Netflix izleme geçmişinizden kaybolmasının 24 saate kadar sürebileceğini unutmayın. Ayrıca, çocuklar için oluşturulmuş profillerden başlıkları silemezsiniz, bu iyidir çünkü küçüklerinizin ne izlediğini her zaman tam olarak kontrol edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cihazda Yeterli Alan Yok Hatası Resimli Çözümü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu