Haberler

Android Telefonlar İçin Alternatif Klavyeler

Android cihazlarda bizlere sunulan en önemli özelliklerden birisi kullanıcı tarafından kişiselleştirilebilir olması ve kişiye göre özelleştirilebiliyor olmasıdır. Duvar kâğıtlarından, temalara hatta klavyelere kadar çeşitli Launcher’ler ile kişiye ve kendinize özel bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca bu özelleştirmelerinizle Android cihazınızı sadece kişisel tercihlerinize göre düzenlemekle kalmıyor kullanımınıza göre hızlandırabilirsiniz. Android cihazınızı daha hızlı ve efektif olarak kullanmanızı sağlayacak klavye çeşitlerini bu yazımızda inceleyeceğiz.

Hacker’s Keyboard

Alternatif klavye uygulamalarından biri olan Hacker’s Keyboard, daha çok teknoloji meraklısı kullanıcılar için geliştirilmiş ve tasarlanmış bir klavye çeşididir. Android telefonunu daha teknik bir düzeyde kullanmak isteyen kullanıcılar için özel olarak geliştirilmiş bir klavyedir. Ayrıca SSH kullananlar tarafından da oldukça kullanılabilir bir halde geliştirilmiş klavyede, dilersiniz standart ve qwerty klavye seçenekleri de mevcuttur.

Kii Keyboard

Android marketten ve alternatif indirme platformlarından ücretsiz olarak indirilebilen Kii Keyboard, Premium özelliklerini de ücretsiz olarak sunmaktadır. Fakat, saat başı klavye kendini resetlediği için her kullanımda tekrardan aynı ayarları yapmanız gerekmektedir. Fakat uygulama içerisinden pro versiyonunu indirerek sınırsız bir kullanıma sahip olabilirsiniz. Uygulamada kelime tahminleri T9, Compact Qwerty, PC klavye seçenekleri de bulunmaktadır.

Fleksy Keyboard

Android cihazlarda kullanılan alternatif klavyelerden biri olan FleksyKeybord, sahip olduğu akıllı ağ teknolojisi ile birlikte kelime tahmininde oldukça başarılı olduğu göz önüne çıkıyor. Klavye kullanımınızı hızlandırmak için boşluk tuşuna basmak yerine, parmağınızı sağa çekebilirsiniz. Dilerseniz parmağınızı sola kaydırırsanız kelime ve harf silme işlemlerini sağlayabilirsiniz.

Go Keyboard

Klavye sesi, titremesi, otomatik tanımlamayı açma ve kapata, otomatik boşluk bırakma gibi tüm özellikleri ayarlayabildiğiniz Go Keyboard ile her ayrıntıyı kendi istek ve tercihlerinize göre düzenleyebilirsiniz.

Siine Shortcut Keyboard

İçerisinde dahili saat ve takvim bulunan, ve kısayol özellikleri bakımından oldukça donanımlı bir alternatif klavye seçeneği olan Siine Shortcut Keyboard, Android cihazlarda hızlı klavye kullanmayı isteyen kullanıcılar için alternatif ve kullanışlı bir klavyedir. Klavyede kısayoldan kastımız, yazmaya zorlandığınız durumlarda ve zamansal problemlerinizde, belirlediğiniz hızlı mesajları kullanabiliyorsunuz.

SwiftKey

Sosyal medya hesaplarınıza bağlanan ve burada kullandığınız kelimelerin analizini alarak, sizin yazdığınız kelimelerden sonra gelecek kelimeleri tahmin ederek size daha hızlı bir kullanım imkanı sunuyor.

SlideIT

Android cihazlarınız için alternatif olarak kullanabileceğiniz bir klavye seçeneği olan SlideIT, gayet başarılı bir uygulamadır. Uygulamayı ücretsiz olarak indirip 15 günlük deneme sürümünü ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Memnun kalmanız durumunda pro versiyonunu satın alarak tam sürümü kullanmaya devam edebilirsiniz. Uygulamanın en dikkat çekici olan özelliği parmağınızı harflerin üzerinde kaydırarak yazacağınız kelimeyi siz yazmadan tahmin edebiliyor. Böylece yazma konusunda inanılmaz bir hıza erişebiliyorsunuz.

TouchPal

Parmağınızı kaydırarak yazma ve yazdığınızı tahmin etme konusunda oldukça başarılı uygulamalardan biri olan TouchPal, ayarlanabilir tema ve klavye ses özellikleriyle kişiselleştirebilme özelliğini size bırakıyor.

Bir önceki yazımız olan Android İşletim Sisteminde Overclock Rehberi başlıklı makalemizde Governor, Ondemand ve Overclock Rehberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu