Haberler

Android İçin Not Almanızı Kolaylaştıracak 5 Popüler Uygulama

Yılar öncesinde, pek çoğumuz ajanda taşır, ajandaya yapacağımız işlerimizi ve tutmamız gereken notları alırdık. Artık mobil tablet ve telefonların kullanılmasının artmasıyla birlikte pek çok önemli veri ve tarihsel döngüleri mobil telefona kaydediyor hale geldi. Ayrıca tablet ve telefonlar, hem sağladıkları güvenlik desteğiyle hem de kaydedilen veriye işlenebilecek pek çok ek bilginin tek bir yerde toplanabilmesi ile oldukça kullanışlı bir hale geldi.

Not alma basit bir işlem gibi görünse de, bu tip uygulamak için ciddi çalışan yapımcılar bulunmaktadır. Daha detaylı not alma, gerekli uyarı ve ikaz sistemi, belirli ek bilgilerin tek bir not içerisinde toplanabilmesi gibi pek çok önemli detayı tek bir yerde toplayabilmektedir. Bu çerçevede Android işletim sistemi cep telefonu ve tabletleriniz de kullanabileceğiniz işlevsel not alma uygulamalarından bahsedeceğiz.

1 – Microsoft OneNot

Microsoft tarafından geliştirilen ve Office 365 sisteminin dahili bir parçası olarak çalışan bu uygulamanın en dikkat çekici özelliği arasında, bu uygulamanın ve hesabınızın ortak olduğu bir cihazda yapmış olduğunuz güncellemenin, programın çalıştığı diğer cihazlarda da anında güncelleniyor ve aynı çalışma planı üzerinde ilerleyebiliyorsunuz. Böylelikle, uygulamayı hangi cihaz üzerinde açarsanız açın çalışama notunuz hep güncel kalmaktadır. Ayrıca çevrimdışı iken de çalıştığınız notları görebilmenizi sağlayan Microsoft OneNot, detaylı bir düzenleme seçeneğini de sunmaktadır. Ayrıca notlara ses dosyası ekleme ve metin düzenleme seçenekleri de uygulamanın artılarından birisi halindedir.

2 – AudioNote

Adından anlaşılacağı üzere, daha çok sesli not almak üzerine tasarlanmış olan AudioNote, Ses kaydetmenin, yazı yazmaktan daha hızlı bir not alma aracı olduğunu düşünenler için oldukça avantajlı bir uygulama olarak göze çarpıyor. Kolay kullanımı sayesinde, kaydetmiş olduğunuz sesli notlarınıza metin notları da ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca uygulamanın bir diğer avantajı ise, fotoğraf v PDF dosyalarını içe aktarmaya izin vermesidir.

3 – Simplenote

Daha çok basite indirgeniş ve pratik çözümler sunan bir uygulamadır. Hızlı bir şekilde çalşan kolay kullanışlı bir ara yüze sahip olan Simplenote, tam olarak ihtiyaca yönelik hizmet veren ve çok fazla detay içermeyen ama hızlı bir şekilde çözüm sunan bir uygulama olarak dikkat çekiyor.

4 – Google Keep

Google firması tarafından geliştirilen bu uygulama, direkt olarak Evernote uygulamasına rakip olarak doğmuştur. Ayrıca küresel bir firma tarafından tasarlanıp geliştirilmiş olması sebebiyle Türkçe dil desteği de içerisinde bulunmaktadır. Google Drive ile birlikte eş zamanlı olarak, güncelleme yaptığınız dosyalarınızın, tüm cihazlarda da aynı anda güncellenmesini sağlıyor. Aynı zamanda sesli not alınmasına da izin veren uygulama, oldukça hızlı ve pratik bir şekilde kullanıcılara sunulmuş durumda.

5 – Evernote

Android işletim sistemli mobil cihazlarda kullanılan not alma programları içerisinde tartışmasız en işlevsel ve en iyi uygulama olarak gösterilen Evernote,  uygulamayı kullandığınız tüm cihazlarda notlarınızı eş zamanlı olarak güncelleyip, yapılan değişiklikleri kaydediyor. Ayrıca sosyal medya desteği sunması ile, kişisel notlarınızı istediğiniz kişilerle paylaşım imkanına da sahip oluyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Apple iPhone 8 ve iPhone X Duvar Kağıtları Yayınlandı başlıklı makalemizde apple, download ve duvar kağıdı hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu