Haberler

Android Uygulamalarını ve Verileri Root Olmadan Bilgisayara Yedekleme

Android Telefonları bir şey kaybetmeden güvenli bir şekilde nasıl yedekleyebilirim? Rootlu telefonunuz varsa, Android uygulamalarını ve verilerini PC’den tam yedeklenmesine izin veren pek çok uygulama bulunmaktadır. Ancak rootlu olmayan kullanıcılar telefonda bu ücretsiz uygulamalardan yararlanamaz ve her zaman bir Android yedekleme ve geri yükleme uygulaması ararlar.

Bugün bu rehberde telefonunuzun tam yedeklemesini bilgisayarınızdan nasıl alabileceğinizi göstereceğiz. Bu yöntemde, tüm resimlerinizi, videolarınızı, dosyalarınızı, uygulamalarınızı, videolarınızı ve şarkılarınızı bilgisayara nasıl kaydedeceğiniz konusunda size bilgi veriyoruz. Başlamak için tüm Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayar, USB kablosu ve Android telefona ihtiyacınız var. İşlem çok basit ve tüm süreci tamamlamak birkaç dakikanızı alıyor.

Bu kılavuz tüm android akıllı telefon kullanıcıları için yedekleme yedekleme işlemini Windows PC’ye kaydetmenin en iyi yollarından birini anlatmaktadır. Tüm rootlu ve rootlu olmayan android akıllı telefonlarda çalışır. Kılavuzu dikkatli bir şekilde okuyun ve anlattığımız işlemleri sırayla uygulayın.

Google Cloud ile Android uygulamaları Ayarlarını Yedekleme

 • Telefonunuzda Ayarlar> Hesaplar ve senkronizasyon‘a gidin.
 • Buradan Google hesabınızı tıklayın ve “Verileri otomatik senkronize et” işaretini işaretleyin.
 • Ardından, Google‘da hafifçe vurun. Şimdi, telefonda oturum açmak için kullandığınız Gmail kimliğine dokunun.
 • Buradan tüm Google ile ilgili bilgilerinizin bulutla senkronize edilebilmesi için tüm seçenekleri açabilirsiniz. Kişilerinizi, fotoğraflarınızı (Google+’ye yüklenir, isterseniz özel olarak), uygulama verileri, takvim etkinlikleri, Chrome sekmeleri, Google Fit verilerinizi ve daha fazlasını içerir.
 • Yedekleme işleminin bitmesini bekleyin.
 • Ayarlar> Yedekle ve Sıfırla‘ya gidin. Verilerimi yedekle‘ yi işaretleyin. Artık tüm verileriniz Google sunucunuzdan kaydedilecek. Bir dahaki sefere aynı hesaba sahip başka bir Android telefonda oturum açtığınızda, tüm ayarlarınız telefonunuzda, kayıtlar, WiFi ayarları, uygulamalar verileri vb. Kaydedilir.

Verileri Bilgisayara Yedekleme

 • Videolar, resimler, şarkı melodileri gibi tüm medya dosyalarınızı bilgisayarınıza kaydetmek için bu yöntemi kullanın. Bir USB kablosuna ve Windows PC’ye ihtiyacınız var.
 • Telefonunuzu PC’ye USB kablosuyla bağlayın ve Bilgisayarıma girip telefonunuzun klasörüne girin. Eğer bilgisayar telefonu tanımazsa USB sürücüleri yüklemek için sitemizde arama yapın.
 • Bilgisayarda Telefon klasörünü açın ve Windows PC’nize kaydetmek istediğiniz tüm dosyaları seçip bilgisayara kopyalayın. (Tüm resimleriniz DCIM klasörüne ve şarkılarınız music klasörüne kaydedilir.) Aşağıdaki ekran görüntüsüne bakın.

Android Uygulamalarını ve Verileri Root Olmadan Bilgisayara Yedekleme rootsuz telefon yedekleme android yedekleme android sms yedekleme android backup

 • Bu şekilde tüm dosyalarınızı PC’ye kaydedebilir ve onları telefonunuza daha sonra kolayca yükleyebilirsiniz.

Android SMS ve Uygulamaları Yedekleme

 • Yüklü tüm uygulamanızı yedeklemek için Super Backup : SMS & Contacts kurmanız gerekir. Bu ücretsiz uygulamanın yardımıyla, uygulamaları ve kişileri ve SMS & Çağrı günlüklerini ve Yer İşaretlerini ve Takvimleri SD kart / Google Drive / Gmail veya Windows PC’ye kolayca yedekleyebilirsiniz.

Android Uygulamalarını ve Verileri Root Olmadan Bilgisayara Yedekleme rootsuz telefon yedekleme android yedekleme android sms yedekleme android backup

 • Uygulamayı telefonunuza yükleyin ve uygulamada rehber vb. yedeklerini alın ve bunları Gmail hesabınızda paylaşın veya onları bilgisayara taşıyın. Bunu yapmak için telefonunuzu PC’ye bağlayın ve PC’nizdeki SmsContactsBackup klasörünü kopyalayın. Şimdi tüm kişileriniz, uygulamalarınız, çağrılarınız, mesajlarınız yedekleme işlemi masaüstünüze kaydedilir.

Android Uygulamalarını ve Verileri Root Olmadan Bilgisayara Yedekleme rootsuz telefon yedekleme android yedekleme android sms yedekleme android backup

 • Onları yeni telefonunuza geri yüklemek için Super Backup : SMS & Contacts yeniden yükleyin ve bilgisayarınızdaki SmsContactsBackup klasörünü telefona taşıyın. Geri yükleme işlemini başlatmak için Super Backup  uygulamasından geri yükleme işlemini başlatın.

Bir önceki yazımız olan Android'de Fastboot ile Bootloader Kilidi Nasıl Açılır? başlıklı makalemizde android bootloader unlock, bootloader kilidi kırma ve bootloader unlock hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu