HaberlerOyun

PUBG Oynarken Daha iyi Performans Nasıl Elde Edilir?

Bu yıl piyasaya sürülen çoğu cihaz PUBG’yi çok iyi idare edebilir ancak kullanıcılar çeşitli nedenlerden dolayı oyun oynarken hala gecikebiliyor. PUBG oynarken daha iyi performans nasıl elde edilir diye merak ediyorsanı yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Ping’in 200 ms’den yüksek olması durumunda gecikme yaşayabilirsiniz. 200 ms’nin üzerinde bir ping’e sahip olmak oyun deneyimini biraz yavaş ve zor hale getirecektir çünkü oyundaki herhangi bir eylem oyun sunucusuna diğer oyunculardan daha yavaş kayıt olacaktır. Bu reaksiyon zamanınızın yüksek ping nedeniyle etkileneceğinden düşmanları ortadan kaldırmayı zorlaştırır.

Bu nedenle, PUBG oyununu oynarken gecikmeden oynamanın yanı sıra, cihazınızdaki performansı iyileştirmenin ve daha iyi bir ping süresine sahip olmanın birkaç yolunu yazdık.

FPS’yi Geliştirin

    RAM’in yanı sıra CPU kullanımını boşaltmak için tüm arka plan uygulamalarını kapatın. Cihazınızda arka planda çalışan çeşitli uygulamalar varsa bu PUBG oynatırken alabileceğiniz FPS miktarını sınırlayabilir.

  • Çoğu Android cihaz bir cihaz bakım / optimizasyon özelliği sunuyor. Böylece PUBG’yi oynamadan önce bunu kullanabilirsiniz.
  • Bazı Honor markalı akıllı telefonlar oyun performansını artırdığını iddia eden GPU Turbo özelliğine sahiptir. Dolayısıyla cihazınız GPU Turbo özelliğine sahipse açmanızı öneririz. Diğer üreticilerin kendi cihazlarında oyun modu özellikleri de vardır bu yüzden oyun modunu açmanız PUBG oynarken performansınızı artırmaya yardımcı olabilir.

FPS’yi iyileştirmek için oyun içi ayarlar

  • Oyun ayarlarını açın ve ekranın sağındaki grafikler simgesine dokunun. Ardından Smooth seçeneğini seçip grafikleri Düzleştirin.

PUBG Oynarken Daha iyi Performans Nasıl Elde Edilir? pubg fps pubg ping süresi düşürme performans

  • Grafik ayarlarının altında, kare hızı (Frame Rate) seçeneğini görebilirsiniz, sadece cihazınız için mevcut olan en yüksek kare hızını kullanın. Sadece gecikme yaşıyorsanız kare hızını Orta olarak azaltın.

PUBG Oynarken Daha iyi Performans Nasıl Elde Edilir? pubg fps pubg ping süresi düşürme performans Ping Hızı Nasıl Düşürülür?

Cihazınızın özellikleri ne kadar iyi olursa olsun, eğer yüksek bir pinginiz varsa rakibinizi öldürmek tahmin edebileceğinizden çok daha zor olur.

Her ne kadar ping’i geliştirmek için yapabileceğiniz bir sürü şey olmasa da, burada iyi bir ping yapmanıza yardımcı olabilecek birkaç şey var.

  • Oynatmak için seçtiğiniz sunucuyu kontrol ettiğinizden emin olun. Farklı bir bölgenin sunucusunu seçtiyseniz, şüphesiz ki pinginiz yüksek olacaktır. Doğru sunucuyu seçmek için Seçme modu (Select Mode) seçeneğine dokunun ve ardından ekranın sağ üst köşesine doğru bakın.
  • Şu anda bağlı olduğunuz sunucuyu görebileceksiniz. Bölge adına dokunun ve buradan aşağı açılan menüyü göreceksiniz, oradan hangi sunucunun en düşük ping’e sahip olduğunu kontrol edip o sunucuyu seçin.
  • Çevrimiçi bir oyun oynarken pinginizi azaltabilecek bir VPN servisi de kullanabilirsiniz. VPN servisleri temel olarak, oyun sunucunuza ISP’nizin yapabildiğinden daha hızlı bir şekilde oyun sunucusuna aktarılan süreyi azaltır. Bu pingi azaltmaya yardımcı olur ancak her zaman işe yaradığını söyleyemeyiz.

Bu ipuçları sizin için işe yaramadıysa ,gecikme ve yüksek ping sorunları yaşamanız durumunda maalesef bu sorunlardan herhangi birini düzeltmenin tek yolu telefonuzu değiştirmektir.

Bir önceki yazımız olan En iyi Android Oyunlar Haziran 2018 başlıklı makalemizde best android game, en iyi android oyunlar ve en iyi android oyunlar 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu