Araçlar

Android Cihazınızı Klavye ve Mouse Olarak Kullanabilirsiniz

Android işletim sistemine sahip bir cihazınız varsa, sınırsız sayıda özelleştirme ve kişiselleştirmeyi cihazınıza uygulayabilir ve bu uygulamaların sonucunda bambaşka bir deneyime sahip olabilirisiniz. Bu yazımızda, Android işletim sistemli cep telefonunuzdan ya da tabletinizden, bilgisayarınızı nasıl kontrol edebileceğinizden bahsedeceğiz.

Android işletim sistemi, tüm dünya üzerinde kullanılan, akıllı cihazlarda en çok tercih edilen işletim sistemlerinden biridir. Durum bu şekilde olunca, pek çok markanın pek çok modelinde aynı işletim sistemi bulunmuş oluyor. Böylelikle, kullanacağımız uygulamaları, donanımsal ve yazılımsal ihtiyacı karşılayan her marka ve her model cep telefonlarında kullanabiliyoruz. Intel Remote Keyboard uygulamasıile Intel tabanlı bilgisayarınızı kontrol edebileceksiniz. Hem de telefon ve tabletinizin markası ve modeli fark etmeden.

  • Öncelikli olarak, Intel Remote Keyboard isimli uygulamayı, Google Play Store’dan indirmeniz gerekmektedir. Fakat dikkat etmeniz gereken, bilgisayarınızda yüklü olan Windows sürümünün 32 Bit mi 64 Bit mi olduğunu önceden kontrol etmelisiniz. Bu kontrolden sonra, uygun olan uygulamayı indirebilirsiniz.
  • Android işletim sistemli cihazınızdan Windows aygıt adını seçmelisiniz.
  • Bilgisayarınızın ekranında QR kod belirecek ve uygulamanız üzerinden kamerayı açarak bu QR kodu okutmalısınız.

Uygulamayı sağlıklı bir şekilde, bilgisayarınızla eşleştirebilmek için, aynı Wi-Fi ağına bağı olmanız gerektiğini unutmayın.

Eşleşme Sonrası Uygulama İle Neler Yapılabilir?

Uygulamanın temel amacı, Intel tabanlı bilgisayarınız için sanal bir klavye ve sanal bir mouse özelliği getiriyor. Böylelikle, bilgisayarınıza uzanamayacağınız durumlarda, kontörlü sağlayabilmek için telefon aya da tabletinizin ekranından hareket edebiliyorsunuz. Tarayıcı üzerinden tüm web sitelerine ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca dilerseniz, film, müzik, makale gibi içerikleri kontrol edebilir ya da çalıştırabilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınızın tüm güç düğmelerini kontrol edebilir, dilerseniz bilgisayarınızı kapatabilirsiniz. Klavye standart olup ilgili yerlerde kullanabildiğiniz gibi, mouse ise tek parmak dokunması sol mouse kliği, iki parmak birden dokunmak sağ mouse kliği, parmağınızı aşağı yukarı kaydırmak ise, ScrollUp ve ScroolDown özelliğini taşıyor.

Eşleşme Sonrası Uygulama İle Yapılamayan Özellikler Nelerdir?

Uygulama her ne kadar sizin için pek çok avantaj ve kolaylık sunsa da bazı noktalarda eksikliği yok değil. Örnek vermek gerekecek olursa, tarayıcı ya da masaüstü program aracılığıyla, bir film izlerken ya da müzik dinlerken, ses kontörlü sağlanması oldukça zor durumda gözükmektedir. Ses kontrolünün sadece yukarı olan kısmını kontrol edebiliyorsunuz ki o datam manasıyla verimli ve stabil bir durum değildir.

Ayrıca uygulama Intel tarafından geliştirilen lisanslı bir uygulamadır. Ve Intel tabanlı tüm bilgisayarlarda kullanılabilmektedir. İster dizüstü, ister masaüstü bilgisayarınız olsun eşleştirme imkanı sağlıyor. Sadece cihazınızın Intel tabanlı (Türkiye’deki bilgisayarların %93’ü Intel tabanlıdır) ve aynı internet ağına bağlı olması yeterli olacaktır. Ayrıca uygulamayı çalıştırmak için kullanacağınız tablet ya da telefonun markası önemli değil. Uygulama direk Android işletim sistemi üzerinden çalışıyor. Fakat uygulamayı indirmeden önce, gerekli donanım özellikleri ve Android sürümünü kontrol etmekte oldukça fayda var.

Bir önceki yazımız olan Octoplus Yazılımları İndir başlıklı makalemizde Octoplus, Octoplus download ve Octoplus indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu