HaberlerXiaomi

Xiaomi Mi Telefonları Ekran Görüntüsü Alma (Screenshot)

Çin merkezli popüler akıllı telefon üreticisi Xiaomi, makul fiyata sahip akıllı telefonları ile bilinir. Ülkemizde de satışı gerçekleşen çeşitli modelleri ile ilgili makaleleri artık sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Bu yazımda Xiaomi modellerinin ekran görüntüsü alma diğer adıyla screenshot almayı anlatacağım. Burada anlattığım yöntemlerle tüm Xiaomi markalı akıllı telefonların ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Ekran görüntüsünü almak için iki farklı yöntem var. İsterseniz düğmeleri kullanarak isterseniz bildirim menüsünü kullanarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Yöntem 1: Düğmeleri Kullanarak

Donanım düğmelerini kullanarak ekran görüntüsü alma işlemi eski ve popüler yöntemlerden bir tanesidir. Bu yöntem diğer yazılımsal yöntemlere göre basit olması akılda kalıcı olmasını sağlıyor. Aşağıdaki işlemleri uygulayarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

  1. Ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekrana gelin.
  2. Telefonun ses kısma ve güç tuşunu bulun.
  3. Her ikisini basılı tutun, deklanşör sesini duyduğunuzda ekranın görüntüsü almak işlemi başarılı olmuş demektir.
  4. Ekran görüntüsü aldığınızda aynı zamanda telefon titrer.
  5. Telefondan galeriye girip çektiğiniz ekran görüntüsünü bulabilirsiniz.

Yöntem 2: Bildirim Menüsünü Kullanarak

Bir üstteki yöntemi kullanarak yapmak zaman alıyorsa size tavsiyem bu yöntemi kullanmanız. Bu sayede sadece birkaç saniyede ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Bu özellik çoğu akıllı telefonda olmayan bir özelliktir.

  1. Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekranı seçin.
  2. Bu ekranda iken üstteki bildirim çubuğunu aşağı çekin.
  3. Ekran yakala simgesine tıklayın.

Her iki yöntemde son derece basittir. Takıldığınız ve sormak istediğiniz bir kısım olursa lütfen yorum bırakın. Sitemize abone olmayı unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Xiaomi Mi 5 Root Yapma ve TWRP Recovery Yükleme başlıklı makalemizde mi5 root rehberi, xiaomi mi 5 how to root ve xiaomi mi 5 root yapma hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

2 Yorum

  1. Yöntem 3. parmağınla yukardan aşağı in. Ama ayarlarda önce etkinlestirmen lazim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu