Root RehberiSamsung

Samsung Galaxy S4 Mini [GT-i9190] root ve cwm 6.0.4.5 yükleme [Kitkat destekli]

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda birkaç adımda Galaxy S4 Mini cihazınızı nasıl rootlamanız gerektiğini ve nasıl kitkat destekli Cwm yükleyeceğiniz anlatacağım.

Burada yapmış olduğunuz işlemlerin sorumlulukları tamamen size aittir.Cihazınızda oluşabilecek sorunlardan dolayı Bizleri ve Androidmakale.com‘u sorumlu tutamazsınız.Biz sadece Size yardımcı olabiliriz.Yapacağınız işlemleri okuyup anladıktan sonra uygulayınız.Kafanıza takılan bir soru yada yapamadığınız bir işlem olursa yorum olarak yazarsanız en kısa sürede Size dönüş yapmaya çalışırız.Başarılı olduğunuz zaman ise bir teşekkür yorumu bırakırsanız mutlu oluruz Samsung Galaxy S4 Mini [GT-i9190] root ve cwm 6.0.4.5 yükleme [Kitkat destekli] Samsung Galaxy S4 Mini root Kitkat destekli GT-i9190 cwm 6.0.4.5 yükleme

İndirmeniz Gereken Dosyalar:

Odin_v3.09.zip

recovery-clockwork-6.0.4.5-serrano3gxx.tar.zip

S4Mini_RootKit_v1.zip(SuperSU v1.65 ve BusyBox v1.21.1 dosya içerisinde mevcuttur.)

indirme işleminden sonra recovery-clockwork-6.0.4.5-serrano3gxx.tar.zip isimli dosyayı rardan çıkartın.işlem sonrası recovery-clockwork-6.0.4.5-serrano3gxx.tar.md5 uzantılı bir dosyaya sahip olacaksınız…

Yükleme Adımları:

 1. S4Mini_RootKit_v1.zip dosyasını hafıza kartına kopyalayın.
 2. Telefonunuzu kapatın.
 3. Ses kısma+güç+home tuşlarına aynı anda basın ve download moduna girin.
 4. Telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve ses kısma tuşuna birkez basın.
 5. Odin programını çalıştırın ve F.Reset Time kısmındaki seçimi kaldırıp AP kısmından recovery-clockwork-6.0.4.5-serrano3gxx.tar.md5 isimli dosyayı seçtikten sonra START butonuna tıklayıp yükleyin.İşlem sonrası telefonunuz yeniden başlayacaktır.
 6. Telefonunuz yeniden başlatıldığında Ses kısma+home tuşlarına aynı anda basılı tutarak Recovery menüsüne girin ve install zip from sdcard kısmından 1. adımda telefonunuzun hafızasına kopyalamış olduğunuz  S4Mini_RootKit_v1.zip dosyasını seçin ve yes ile yükleyin.
 7. Tekrar ses açma/kısma ve güç/menü tuşlarını kullanarak Recovery ana menüsüne gidip restart system now ile telefonunuzu yeniden başlatın.

KNOX uyarılarını devre dışı bırakmak için /system/app kısmından

 • KNOXAgent.apk
 • KNOXStore.apk
 • ContainerAgent.apk

dosyalarını silmeyi unutmayın.Telefonunuz açıldıktan sonra menünüzden Supersu uygulamasını kontrol etmeyi unutmayın.

Mevcut CWM Recovery’inizden 4.4.x KitKat Destekli Olanına Güncelleme Yaparken:Eğer daha önceden CWM yükleme ve root haklarını atama işlemini yaptınız ancak 4.4.x KitKat desteği olan CWM Recovery dosyasına ihtiyacınız var ise aşağıda bulunan adrese girin ve güncel versiyonu.zip uzantılı olarak indirin, telefonunuzun hafızasına atın.

 1. Eğer daha önceden CWM yükleme ve root haklarını atama işlemini yaptınız ancak 4.4.x KitKat desteği olan CWM Recovery dosyasına ihtiyacınız var ise aşağıda bulunan adrese girin ve güncel versiyonu.zip uzantılı olarak indirin, telefonunuzun hafızasına atın.
 2. Telefonunuzu kapatın ve CWM menünüze giriş yapın install zip from sdcard kısmından .zip uzantılı dosyayı yükleyin.

Adreste bulunan CWM Recovery dosyaları aynı zamanda dokunmatik arayüze sahiptir.

philz_touch – Dev-Host

Bir önceki yazımız olan Galaxy S2 [GT-I9100] Odin ile Root Yapma başlıklı makalemizde galaxy s2 root, s2 root ve samsung s2 root rehberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu