HaberlerSamsung

Samsung Galaxy Ace 2 İşlemci Hızını Yükseltme

Samsung Galaxy Ace 2‘nin işlemci hızı 800 MHz hızında ve bazı uygulamalarda performans sorunu verebiliyor. Bende size basit bir yöntem ile işlemci hızını nasıl 1,2 GHz‘ e yükselteceğinizi anlatacağım. Bu yöntem root gerektirmez ve odin ile basit bir şekilde yapılabilir. Bu işlemi yapabilmeniz için telefonunuzun android sürümü gingerbread yani v2.3.6 olması gerekiyor. Çünkü yükleyeceğiniz kernel sürümü bu sürüm için geçerlidir.

İşlemci Hızını Arttırma İşlemi:

  1. Buraya tıklayıp Odin 3.07 sürümünü bilgisayarınıza indirin.
  2. Buraya tıklayıp gerekli kernel sürümünü indirin.
  3. Telefonu download moduna alın. (Telefonu kapatın ve ses kısma+orta tuş+güç tuşuna aynı anda birkaç saniye basın.)
  4. Telefonu usb kablo ile bilgisayara bağlayın. Usb sürücüler yüklü değilse uygun sürücüleri buraya tıklayıp indirebilirsiniz.
  5. Odin programını çalıştırın.
  6. PDA yazan bölüme tıklayıp 1.2-GHZ-Kernel.md5 adlı kernel dosyasını seçin.
  7. Start butonuna basın.
  8. İşlem bittiğinde aşağıdaki gibi PASS uyarısı verecektir.

Samsung Galaxy Ace 2 İşlemci Hızını Yükseltme samsung ace 2 kernel samsung ace 2 işlemci hızlandırma samsung ace 2 hızlandırma samsung ace 2 root ace 2 hızlandırma

Tüm işlemler bu kadar. Artık telefonunuzu daha hızlı kullanabilirsiniz. Takıldığınız bir kısım olursa yorum bırakabilirsiniz. Google+

Bir önceki yazımız olan Vodafone 500 MB Bedava İnternet Kazanma Eylül 2015 başlıklı makalemizde android bedava, android bedava internet ve bedava internet hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu