Root RehberiSamsung

Samsung Galaxy Grand Duos [GT-i9280] Root Yapma Rehberi

Öncelikle merhaba arkadaşlar bu yazımızda Samsung Galaxy Grand Duos (GT-i9280) adlı telefonu nasıl root yapacağınızı anlatacağım. Basit bir dille anlatmayı amaç edindiğim bu yazıda başarılı olacağınıza hiç şüphem yok, yinede takıldığınız herhangi bir yer olursa sormaktan hiç çekinmeyin en kısa sürede cevaplayacağım.

Samsung Galaxy Grand Duos (GT-i9280) Root Yapma Adımları:

 1. Öncelikle buradan cihazınız için uygun olan driver yazılımını  indirin.
 2. Telefon ayarların usb hata ayıklama modunu aktif edin. Aktif etmek için: Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri > Usb Hata Ayıklama kutucuğunu işaretleyin. Eğer ayarlar menüsünden Geliştirici Seçenekleri yoksa Hakkında > Derleme Numarası yazan yere 5-8 defa üst üste basın gelecektir.
 3. Buradan Root Genius adlı programı bilgisayara indirin.
 4. Verdiğim linkteki driver yazılımı bilgisayara yükledikten sonra programı açın ve usb kablo ile telefonu bilgisayara bağlayın. Bağlantı başarılı olursa  Root Genius programının sol alt köşesinde Connected yazacaktır.
 5. Samsung Galaxy Grand Duos [GT-i9280] Root Yapma Rehberi Samsung Galaxy Grand Duos root yapma Samsung Galaxy Grand Duos root gt-i9280 root yapma rehberi gt-i9280 root yapma gt-i9280 root rehberi galaxy grand root yapma galaxy grand root rehberi
  Herşey görseldeki gibi olacaktır.

  Sonra accept kutucuğunu işaretleyip Root It butonuna basın ve bekleyin.

 6. Samsung Galaxy Grand Duos [GT-i9280] Root Yapma Rehberi Samsung Galaxy Grand Duos root yapma Samsung Galaxy Grand Duos root gt-i9280 root yapma rehberi gt-i9280 root yapma gt-i9280 root rehberi galaxy grand root yapma galaxy grand root rehberi
  Rootlama işlemi görseldeki gibi olacaktır.
 7. Bu işlem 1-2 dakika sürecektir. İşlem bittikten sonra telefonun menüsüne King User adlı bir uygulama gelecektir bu root işleminin başarılı olduğunu gösteririr.
 8. İsterseniz Root Checker adlı uygulama ile root olup olmadığını denetleyebilirsiniz.
 9. İşlem bu kadar, kendinize iyi bakın başka bir yazıda görüşmek üzere…

Bir önceki yazımız olan [Root] Asus Zenfone 6 Root Yapma Rehberi başlıklı makalemizde asus zenfone, asus zenfone 6 root ve asus zenfone 6 root yapma hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu