Samsung

Samsung Galaxy S3 Mini Android 6.0.1(Cm 13) Yükleme Rehberi

Sürekli üstüne rom geliştirilen Samsung Galaxy S3 Mini için bu kez Cyanogenmod 13.0 versiyonu duyuruldu. Samsung Galayx S3 Mini (GT-I8190) için yayınlanan Android 6.0.1 sürümünü telefonunuzda şimdiden deneme imkanı elde edeceksiniz. Sürekli geliştirilen bu sürüm henüz deneme aşamasında olduğunu şimdiden söyleyeyim. Fakat endişe etmenize gerek yok çünkü şu an anlattığım işlemler sonucundan yükledikten sonra güncelleme işlemi yapıp eksikleri giderebilirsiniz. Burada sizlere anlattığım işlemlerin sorumlulukları size aittir. Biz sadece size yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu işlemlere başlamadan önce verilerinizi yedeklemenizi tavsiye ederiz. Sitemizde daha önce anlatılan Android 5.1 sürümünü yüklemiş olanlar varsa verilen dosyayı doğrudan yükleyip yükseltme yaparak sürümü kullanabilirler. ilk defa deneyecek olanlar varsa aşağıda anlattığım işlemleri yapmaları gerekiyor.

Yükleme Öncesi

Yükleme İşlemi

 • İndirdiğiniz rom dosyasını ve gapps paketini hafıza kartına atın. (zip uzantılı olmalıdır.)
 • İlk olarak telefonu kapatın ve cwm recovery modunda açın. Cwm recovery modundan başlatmak için telefon kapalı iken ses açma + orta tuş + güç tuşu üçlüsüne aynı anda birkaç saniye basılır tutun. Samsung logosu gelince ellerinizi tuşlardan çekin.
 • İlk önce çıkan recovery menüsünden wipe data cache seçeneğine gelip seçin. (Ses tuşları yukarı-aşağı gitmek için güç tuşu ise onaylama işlevini görür.)
 • Yine menüden install zip from SD card seçeneğine gelip ilk olarak indirdiğiniz rom dosyasını bulup seçin. Yükleme işlemi başlayacaktır. Yükleme işlemi bittikten sonra aynı şekilde gapps paketini de yükleyin.
 • Son olarak reboot system now seçeneğine basıp telefonu yeniden başlatın.
 • Telefon açıldığında senkronize işlemi başlayacaktır. Senkronize işlemi bittikten sonra telefonu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Biraz önce belirttiğim gibi bu sürüm yeni olduğu için bazı eksikleri olabilir. Henüz önizleme sürümünün dağıtımı var. Yakın zamanda stabil sürüm çıkacaktır. Rom sürümünde çalışan fonksiyonları aşağıda sıraladım. Sormak istediğiniz birşey olursa yorum bırakın. Samsung Galaxy S3 Mini Android 6.0.1 yükleme işlemi ve son güncellemeler hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz sitemize sağ tarafta yer alan abone ol kısmından mail adresinizi yazabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Alpha Root Yapma (Resimli) başlıklı makalemizde galaxy alpha root yapma, how to root ve resimli anlatım hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

54 Yorum

 1. abi benim gapps pakedi yüklenmedi eror code 70 diyor telefon açılmıyor şimd ne yapmalıyyım

  1. Telefonu root yaptıktan sonra recovery yüklemeniz ve ardından custom rom yüklemiş olmanız gerekiyor. Tüm bunlardan sonra Gapps paketini sorunsuz yükleyebilirsiniz.

 2. abi ben gapps pakedi yüklenmiyor eror code 70 diyor sonra telefonu açmaya çalıştım açılmıyor telefon şimdi ne yapmalıyım

  1. Hocam romda hata yok çalışıyor. Telefonu root yapıp ardından CWM recovery yüklemeniz gerekiyor. Tüm bunlardan sonra da rom yükleme işlemini yapmanız gerekiyor.

 3. Hocam şiddetle tavsiyem CWM ile yapamayanlar TWRP ile denesinler kesinlikle işe yarıyor ve GAPPS paketinin kurulumu romun kurulumundan bağımsızdır rom doğru yüklense dahi GAPPS hata verebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu