Asus

Asus Zenfone 4 (ZE554KL) Orijinal Rom Yükleme

Bu yazımızda Asus Zenfone 4 (ZE554KL) modeline orijinal rom diğer adıyla firmware yükleme ve yükseltme işlemini anlatacağız. Orijinal rom yükleme işlemi cihazı sıfırlamak isteyenler veya Android sürümünü yükseltmek isteyenler için iyi bir yoldur. Bu sayede Zenfone 4 cihazınızı son sürüme yükseltip Android işletim sisteminin yeni özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Asus firmasının Zenfone serisinin son modeli olan Zenfone 4 (ZE554KL) modeline rom yükleme işlemi basit bir şekilde anlatılmıştır. İlgili rom yükleme adımlarını uygulayarak güvenli bir şekilde yükleme işlemini yapabilirsiniz.

ZE554KL modeline firmware yükleme işleminden önce ilgili romu paylaştığımız linkten indirmeniz gerekiyor. Bu işlemlerden önce verilerinizi yedeklemenizi tavsiye ediyoruz. Rom yükleme işlemi telefonunuzu sıfırlayacağı için verilerinizi kopyalamanızı tavsiye ediyoruz. Burada yaptığınız işlemlerin sorumlulukları size aittir.

Orijinal Rom Linkleri

Rom Yükleme İşlemi

  • Cihazın firmware dosyasını bilgisayara ya da telefonunuzu indirin.
  • İndirdiğiniz firmware dosyasının telefonun hafıza bölümüne kopyalayın. Dosya ana dizin de olmalıdır.
  • Daha sonra telefonu yeniden başlatın. Telefonu açıldığında bildirim çubuğunda yazılım güncellemesi bulundu şeklinde bir uyarı göreceksiniz. Uyarıya tıklayıp yükleme işlemini başlatabilirsiniz.
  • Yükleme işlemi başladığında bitene kadar bekleyin, telefon kendi başlayacaktır.

Bazı modellerde rom yükleme işlemi sonrasında veriler ve uygulamalar silinmeyebilir telefon ayarlarına girip Hakkında > Yazılım Bilgisi > Yapım Numarası kısmına bakıp yüklediğinizi firmware dosyasıyla aynı koda sahip olup olmadığına bakınız. Eğer aynıysa yükleme işlemi gerçekleşmiş demektir.

Rom yükleme işlemini yapanlar diler Asus Zenfone 4 (ZE554KL) root yapma ve TWRP recovery yükleme işlemini yapabilirler. İlgili makaleyi aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Asus Zenfone 4 (ZE554KL) Orjinal Rom indir başlıklı makalemizde asus, firmware ve orijinal hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu