Asus

Asus ZenFone 3 Ultra ZU680KL Bootloader Kilidini Kırma

Bugün Asus ZenFone 3 Ultra ZU680KL modelinin bootloader kilidini kırma işlemini anlattım. Bootloader kilidini kırıp telefona istediğiniz romu yükleyebilir, root yapabilir, kernel ve custom recovery yükleyebilirsiniz. Asus firmasının bootloader kilidini kırabilmemiz için sunduğu APK dosyası ile bu işlemi kolayca yapabilirsiniz.

Bu işlemi yaptığınızda cihaz garanti dışı kalacaktır ve resmi güncellemeler alamayacağınızı bilmelisiniz. APK’yi yükledikten ve telefonu yeniden başlattıktan sonra, dahili bellekteki tüm veriler silinir.Bu yüzden önemli verilerinizin yedeğini mutlaka almalısınız.

Gerekli Dosyalar

Yapılacak İşlemler

  • Yukarıdaki APK dosyasını telefona indirip kurunuz. Kurma işleminden önce Ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen Kaynakları aktif edip yükleme işleminin gerçekleşmesini sağlayınız.
  • Sonra yüklenen uygulamayı açıp Agree kutucuğunu işaretleyip ortadaki butona basıp bekleyin. Telefon yeniden başlayacaktır. Başlamazsa bir süre sonra siz yeniden başlatın.
  • Telefon açıldığında artık bootloader kilidi kırılmış demektir.
  • Sitemizi takip kalıp Zenfone 3 Ultra için root ve rom yükleme işlemlerinden haberdar olabilirsiniz.
  • Başka bir yazıda görüşmek üzere, kendinize iyi bakın.

Bir önceki yazımız olan Asus Zenfone 3 Ultra Root Yapma Rehberi başlıklı makalemizde asus zenfone 3 ultra root yapma, zenfone 3 ultra how to root ve zenfone 3 ultra root yapma hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu