Anasayfa / Cihazlar / Asus / Asus zenfone 4, zenfone 5, zenfone 6 Factory Reset Yapma (Resimli)

Asus zenfone 4, zenfone 5, zenfone 6 Factory Reset Yapma (Resimli)

Geçen ağustos ayında ülkemizde tanıtılan Asus zenfone serisi çok iyi satış rakamları yakalayarak Asus firmasının yüzünü güldürmüştü. Ben de Asus zenfone 5 telefonu şu an kullanan biri olarak çok memnun kaldım. Geçen gün telefonu sıfırlamak (factory reset) istedim fakat yöntemi bilmiyordum. Factory reset yapmanın yolları genelde hemen hemen aynı olduğu için yapmakta zorlanmadım. İşlemleri başarılı yaptığı için bunu birde androidmakale.com’ da paylaşayım kullanıcılar dafaydalansın dedim. Bu yazımda Asus zenfone 4, zenfone 5, zenfone 6 modellerini nasıl factory reset (fabrika ayarlarına döndürme) yapacağınızı anlatacağım. Telefonları fabrika ayarlarına (factory reset) döndürmenin iki yolu var, bunlardan biri telefon açıkken ayarlardan yedekle ve sıfırla seçeneğinden yapma, diğer ise telefonu bootloader moduna alıp boot ekranında yapmaktır. Birinci seçeneği telefon açıkken yapabilirsiniz, fakat telefon açılmadığında, desen kilidini unuttuğunuzda ikinci yöntem devreye girer. Hazırsanız bu işlemleri nasıl yapacağınızı anlatmaya başlıyorum.

Yapılacak İşlemler:

  • Telefonunuzu kapatın.
  • Telefon kapalı iken ses yükseltme tuşuna basılı tutarken telefonun güç tuşuna (açma tuşu) Asus logosu görünene kadar basılı tutun. Asus logosu göründüğünde elinizi her iki tuştan kaldırın.
  • asus-zenfone-factory-reset-fabrika-ayarlarına-döndürme-android-makale
  • Boot menüsü açılacaktır.
  • Ses azaltma tuşu ile factory reset seçeneğine gelin ve güç tuşu ile onaylayın.
  • asus-zenfone-4-5-6-factory-reset-fabrika-ayarlarına-döndürme-android-makale-com
  • Sonra Yes seçeneğine gelip güç tuşu ile onaylayın. Birkaç saniye sonra işlem tamamlanacaktır.
  • En son olarak reboot system now seçeneğine gelip onaylayın telefon yeniden başlayacaktır.
  • İşlemler başarılı bir şekilde gerçekleştiyse telefon açıldığında ilk defa kutusundan çıkarıyormuş gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan [Cwm] Asus Zenfone 5 Cwm Yükleme Rehberi başlıklı makalemizde asus zenfone 5 cwm indir, asus zenfone 5 cwm yükle ve asus zenfone 5 cwm yüleme rehberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar Hakkında: Kadir Turan

Samsung, Nokia, LG, HTC, Apple, Xiaomi gibi Android tabanlı cihazlara teknik destek, root yapma, rom yükleme makaleleri hazırlıyorum.

Bu Yazı İlginizi Çekecektir!

Asus Zenfone 5 (ZE620KL) Root Yapma

Bu yazımızda Asus Zenfone 5 modelinin ZE620KL modelini root yapma işlemini anlatacağız. Zenfone 5 (2018) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir