Haberler

Android’de Hatırlatıcı Girmek ve Bildirimleri Gidermek

Android kullanan kişilerin en avantajlı olduğu konulardan birisi birçok uygulamayı ücretsiz olarak indirebiliyor olmalarıdır. Ücretsiz olarak indirilebilen uygulamaların sayısı artıkça telefonunuza gelen bildirimlerin artığını görebilirsiniz. Bazı uygulamalar ayarlarında bildirim çubukları bulunduruyor. Fakat buda garanti bir yöntem değildir.

Bildirimleri Saklamak

Uygulamalarda asıl sorunun ara sıra gelen güncellemelerin olması, ayarların değişmesi ve bu ayarların asla yer almaması diyebiliriz. Eğer amacınız bildirim gelmesini azaltmaksa Android’deki bildirim ayarlarına girerek bunu kapatabilirsiniz. Ek olarak yeni sürümlerde ödem değerlerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Fakat eski olan cihazlarda bu işlemi yapamazsınız. Bu konuda desteğinizi Boomerang Notifications adlı uygulamadan alabilirsiniz.

Boomerang Notifications uygulamasının en büyük özelliği basit bir yapıya sahip olmasına rağmen hayatınızı kolaylaştırmasıdır. Telefonunuza her bildirim geldiği zaman uygulamayla beraber seçin sonrasında karşınıza gelen iki seçeneği görürsünüz. Bunlar Sakla ve Sakla – Sonra hatırlat seçenekleridir. Bu seçenekler arasında size uygun olan seçeneği seçerek bildirimlerinizi sonra kontrol edebilirsiniz.

Size sunulan hatırlatma özelliği ise aslında Google Inbox ile sizlere sunulan sessize alma özelliğine çok benziyor. Hatırlatma özelliğinde bir süre sonrasına veya diğer güne hatırlatma ekleyebilirsiniz. İsterseniz bunun için özel bir gün de seçebilirsiniz. Burada birkaç tıklama yaptıktan sonra işlem tamamlanacaktır.

Uygulamanın özelliği gereği sakladığınız bildirimleri boş bir anınızda istediğiniz zaman görüntüleyebilirsiniz. Eğer gelen bildirimler asla silinemeyecek olan kalıcı bildirimlerse can sıkıcı olmaya devam edecektir. Fakat bunların sayısı çok azdır. Boomerang Notifications uygulamasının ayar bölümüne girerseniz uygulamanın hangi uygulamalardan bildirim geldiği zaman araya girmesini isteyeceğinizi seçebilirsiniz. Bu şekilde bazı uygulamaların bildirimleri kalıcı olabilir veya destek verilmeyecek olan uygulamaları seçebilirsiniz.

Notif Log

Bildirimlerinizi kapatmak için kullanabileceğiniz bir diğer uygulama ise Notif Log uygulamasıdır. Bu uygulama Boomerang Notifications uygulamasının özelliklerini içermenin yanı sıra ek bazı özelliklerde içeriyor. Bu konuda ilk yapmanız gereken işlem ise Notif Log’un klasik bildirim alanına gelen ve ona ait bir parça olmadığını bilmektir.

Notif Log bu yüzden gelmediği için kendisine ek bir alan istiyor. Bildirimler bölümünde sola veya sağa kaydırarak sonrasında da Boomerang Notifications uygulamasında olduğu gibi arşive gönderebilirsiniz. Uygulamada Varsayılan olarak karşınıza 10 ve 30 dakika seçenekleri gelebiliyor. Fakat farklı zamanlarda seçebilirsiniz.

Bu şekilde belli bir zaman sabitleniyorlar. Fakat her zaman hazır bir şekilde bekleyebiliyorlar. Boomerang uygulaması bunun aksine size tekrar hatırlatma da bulunmuyor. Fakat ekranda sabitlediği için görmenize yardımcı oluyor. Bunun sonucunda siz kaldırmadıkça ekranda sabit kalıyorlar.

Uygulamalardan gelen bildirimleri kapatmak sizi gün içerisinde rahatlatacaktır. Müsait olduğunuz zamanlarda bu bildirimleri kontrol ederek gerekli işlemleri yapabilirsiniz. Bildirim gizleme uygulamalarının özellikle telefonuna çok mesaj gelen kişiler için kurtarıcı niteliğinde uygulamalar olduklarını söyleyebiliriz. Neredeyse her gün birçok uygulamadan bu kişilerin telefonlarına mesaj gelmektedir.

Bir önceki yazımız olan Android Şarj Olma Sorunu başlıklı makalemizde Android Yavaş Şarj Olma, Android Yavaş Şarj Olma Sorunu ve Hızlı Şarj Aracı Android hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu