Haberler

Android Şarj Olma Sorunu

Android telefonların şarjının erken bitmesi büyük bir sorun buna ek olarak Android Yavaş Şarj Olma Sorunu da eklersek ciddi anlamda bir sorunla karşı karşıyayız demektir. Acil durumlarda telefonların  hızlı şarj olması bazen hayat kurtarmak kadar değerli olabiliyor. Günümüzde telefonun 2-3 saatte şarj olmasını beklemeye hiç kimsenin tahammülü yok değil mi? Sizi bilmiyorum ama sanırım benim yok.

Özellikle eski marka bir telefona sahipseniz kesinlikle yavaş şarj olma durumu ile karşılaşmışsınızdır. Sizlere bu yazımızda Android Yavaş Şarj Olma Sorununu nasıl çözeceğinizi anlatacağım. Sizlere önereceğim uygulama ile telefonun şarj olması süresi oldukça kısalacak. Kesinlikle telefonun şarj olma süresi kısalacak ve şarj süresi ise sabit kalacak. Yani hızlı şarj olması daha hızlı şarjın biteceği anlamına gelmiyor.

Şarj Süresini Kısaltan Uygulama

Sadece Android cihazlar için geliştirilen bu uygulama sayesinde telefonunuz daha kısa sürede şarj olacak. Hızlı şarj uygulaması telefonunuz şarj olurken arka planda çalışan tüm uygulamaları otomatik olarak kapatır ve daha hızlı şarj olması işlemini başlatır.

Android Şarj Olma Sorunu Hızlı Şarj Aracı Android Android Yavaş Şarj Olma Sorunu Android Yavaş Şarj Olma
Android Şarj Süresini Uzatma Ayarı

Bununla da sınırlı değil bu uygulama telefonun ekran parlaklığını bile otomatik olarak düşürüyor ve şarj süresini yarı yarıya hızlandırıyor. Ayrıca rotlu bir telefon kullanıyorsanız bu uygulamadan verin almanız daha yüksek olacaktır. Daha fazla bekletmeden uygulamamızın adını verelim. Play Store üzerinden ücretsiz  bir şekilde indirebileceğinizi de hatırlatmak istiyorum. Hızlı Şarj Aracı isimli uygulama sizlere Android telefonlarınızı 2 kat daha hızlı şarj etme olanağı veriyor. Gerçekten yüzde yüz performans ile çalışan ve kullanıcı dostu bir uygulama olduğunu söylemekte yarar var. Programın son derece ufak boyutlu olduğunu ve hiçbir ücret ödemeden rahatlıkla kullanabileceğinizi söyleyelim. Ayrıca uygulama Türkçe ve kullanımı son derece basit.

Android Şarj Olma Sorunu Hızlı Şarj Aracı Android Android Yavaş Şarj Olma Sorunu Android Yavaş Şarj Olma
Android Hızlı Şarj Ayarı

Şimdi de uygulamayı nasıl çalıştıracağınızı ve şarj hızını nasıl arttıracağınızı anlatalım. Uygulamayı indirdiniz ve artık her şey hazır. Uygulama sizden erişim için izin isteyecek. Buna izin verin ve sorunsuz çalışmayı başlatın. Uygulanın ana ekranına geleceksiniz, burada eğer rootlu bir telefon kullanıyorsanız ultra-hızlı şarj seçeneğini tıklayın. Şarja takınca başlat seçeneğini seçmezseniz uygulama çalışmaz. Uygulamanın sağında yer alan hızlı şarj simgesinin sağında batarya  bilgilerini görebilirsiniz. Ayrıca uygulama size batarya sağlığı hakkında da bilgi veriyor. Yani bataryanız size daha ne kadar süre idare edebilir ya da bataryanızın ne kadar ömrünün kaldığını uygulama yardımı ile görebilirsiniz.

Android Şarj Olma Sorunu Hızlı Şarj Aracı Android Android Yavaş Şarj Olma Sorunu Android Yavaş Şarj Olma
Hızlı Şarj Aracı

Hızlı Şarj Aracı isimli uygulama Android telefon kullanan kişiler için en ideal şarj süresi kısaltma uygulamasıdır. Hem Türkçe hem de ücretsiz bir uygulama olması kesinlikle işinizi kolaylaştıracak. İstediğiniz zaman indirebilir ve resimli anlatımımız yardımı ile uygulamayı nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Android’de Yavaş Şarj Olma Sorununa Çözüm başlıklı makalemizde android cihazlar şarj sıkıntısı, android şarj süresi ve android Şarj Süresini Azaltma hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu