Haberler

Android Telefonlarınızda Fikirleriniz Günlük Olsun

Bazı fikirleriniz varsa ve bunları kesinlikle unutmak istemiyorsanız bu fikirlerinizi yazıya dökmeniz kalıcı olmasında atacağınız en büyük adımlardan birisidir. Bu şekilde unuttuğunuz detayları kolay bir şekilde hatırlayabilir ve bazı anılarınızı tazeleyebilirsiniz. Akıllı telefonlarınız üzerinde günlük tutmak ne kadar zor gibi görünüyor olsa da imkansız değildir. Size bu imkan sunulmaktadır.

Kişisel Düşüncelerinizden Düzenli Günlükler Oluşturun

Normalde EverNote tarzında popüler uygulamalar sizlere not alma ve unutmamanız gereken şeyleri kaydetme imkanı sunuyor. Fakat siz sadece günlük yazabileceğiniz bir uygulama istiyorsanız bunun için de geliştirilmiş uygulamalar vardır. Diaro uygulaması günlük tutmanıza yardımcı olacak bir uygulamadır. Bu uygulamanın günlük tutma konusunda özellikle kullanılmasının sebebi ise kullanışlı bir klavye sunmasıdır. Uygulamada kullanacağınız klavyeler uygulamanın kendi klavyesi olabileceği gibi OTG bağlantılı olan veya Bluetooth kablosuz harici bir klavye de kullanabilirsiniz.

Diaro uygulamasını cihazına ilk yüklediğiniz zaman uygulamayı başlattığınızda karşınıza hoş geldin mesajı çıkacaktır. Sonrasında ise uygulamanın genel yapısıyla ilgili bilgi veren bir yazı çıkar. Bu yazıda yer alan bilgiler aslında uygulamanın günlük girişlerinin ve okuma modunun tam olarak nasıl bir şekilde çalıştığına dair bilgiler veriyor. Yalnız uygulama siz yazılarınızı yazdığınız zaman sizlere link ekleme veya yazıları bond yapma imkanı sunulmamaktadır. Aslında bunun uygulamanın olumsuz yanlarından birisi olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bir bölüme özellikle dikkat çekmek istediğiniz zaman bold yapamıyorsunuz. Gerekli bilgileri onayladıktan sonra size özel olacak olan ilk günlüğünüzü girebilirsiniz.

Diaro uygulaması girdiğiniz günlüklerinizi cihazınızda saklıyor. Herhangi bir bulut sistemine göndermiyor. Cihazınızı güvenliğinden şüphe duyuyorsanız 4 haneli bir güvenlik kodu belirleyerek bu kodla koruma sağlayabilirsiniz. Ek olarak isterseniz DropBox desteğinden faydalanarak tuttuğunuz günlükleri kendi hesabınız içerisinde saklayabilirsiniz.

Veri girişi yapacağınız zaman kullandığınız klavye ayarlarına ve klavyenizin genişliğine göre yazı yazdığınız alan isteğinize göre küçük kalabilir. Uygulamada tam ekran desteği yer almamaktadır. Aynı zamanda yazdığınız yazılar üzerinde işaretlemeler de yapamıyorsunuz. Aşamalarda da sadece klasik tema vardır. Karanlık tema yer almamaktadır.

Uygulamada Etiket Kullanabilirsiniz

Uygulamada yazdığınız günlükleri farklı kategorilerde bir araya getirmek istiyorsanız etiket kullanabilirsiniz. Kategoriler oluşturarak günlüklerinizi bu kategorilere ekleyebilirsiniz. Uygulamada etiket oluşturmak için yer alan etiket sembolüne tıklamanız yeterli olacaktır.

Uygulamada yazılarınızı kategorilere eklerseniz yazı otomatik olarak o kategorinin rengine dönüşecektir. Diaro uygulamasında açacağınız her kategoride farklı renkler uygulanmaktadır. Bu yazıları kategorilere daha rahat ayırmanızı sağlar.

Diaro uygulamasının bir diğer özelliği ise web sitesinde düzenleme imkanını da sizlere sunmasıdır. Diaro’nun web biriminin daha kapsamlı ve daha fazla özelliğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Uygulamada takvim gibi kullanacağınız artı özelliklerde bulunmaktadır. Böyle bir durumda ise içerik Diaro uygulamasının sunucularında depolanmaktadır. Günlüklerinizi telefondan ekledikten sonra web sitesinden düzenleme işlemleri yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Android: Durum Çubuğundaki Simgeleri Gizleme başlıklı makalemizde android simge gizleme, durum çubuğu simge gizleme uygulamaları ve durum çubuğu simgesi gizleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu