Haberler

Android’de Yavaş Şarj Olma Sorununa Çözüm

Android kullanıcılarının en fazla canını sıkan durumlardan birisi cihazların yavaş şarj olmasıdır. Bu durum en fazla eski model cihazlara sahip olan kişiler tarafından can sıkıcı bulunmaktadır. Son dönemlerde çıkan cihazların bazılarında hızlı şarj olma özelliği olduğu için bu durum yeni telefonlara sahip olan kişiler tarafından yaşanmıyor. Bizde yazımızda sizlere Adroid cihazlarda telefonlarınızın şarj olma sürelerini minimuma indirerek yöntemler ve uygulamalar hakkında bilgi vereceğiz.

Yavaş şarj olma sorununu çözmek için bir uygulama arıyorsanız Google Play Store’da yer alan Hızlı Şarj adlı uygulamadan faydalanabilirsiniz. Bu uygulama Android cihazlarınızın şarj olma sürelerini kısaltacak bir uygulamadır.

Telefonunuz Hızlı Şarj Olsun

Android cihazlar için özel olara geliştirilen Hızlı Şarj uygulaması sayesinde artık cihazlarınız daha hızlı bir şekilde şarj olabilecek. Hızlı Şarj adlı uygulama siz telefonunuzu şarja taktığınız zaman telefonunuzda kapatmanız gereken şeyleri otomatik olarak kapatacak ve ekran parlaklılığını da düşürecektir. Bu şekilde siz uygulamaları kapatmayı unutmuş olsanız bile yazılım kendiliğinde kapatacağı için cihazınız hızlı bir şekilde şarj olacaktır. Uygulama hakkında ek olarak şunu da söyleyebiliriz; rootlu cihazların şarjları rootsuz cihazlara nazaran daha hızlı bir şekilde dolmaktadır.

Hızlı Şarj Uygulamasını Kullanma

Hızlı Şarj uygulamasını kullanmak isteyen kişiler ilk olarak Google Play Store üzerinden uygulamayı indirmeleri gerekiyor. Sonrasında ise uygulamaya giriş yapmalısınız. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra uygulama sizden cihazınızda yer alan diğer uygulamalara erişmek için izin ister. Bu aşamada uygulamanın sorunsuz çalışmasını istiyorsanız uygulamanın cihazınızda yer alan diğer uygulamalara erişmesine izin vermelisiniz.

Cihazı rootlu olan kişiler uygulamanın ana sayfası geldiği zaman, ana sayfada bulunan seçenekler içerisinde ultra-hızlı şarj seçeneğini seçmelidir. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken konulardan bir diğer ise; uygulamada yer alan seçenekler içerisinde Şarja Takınca Başlat seçeneğini aktif etmezseniz uygulama cihazınızı şarja taktığınız zaman başlamayacaktır.

Bataryanızın Durumunu Görün

Hızlı Şarj uygulamasının  bir diğer güzel yanı ise sizlere batarya durumunuz hakkında bilgi vermesidir. Eğer batarya durumunuzun hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız Hızlı Şarj sembolünün yanındaki sembole tıklamalısınız. Bu sembole tıkladıktan sonra sizlere batarya sağlığınız ve batarya bilgileriniz hakkında detaylı bilgi verilir. Aynı zamanda bataryanızın sıcaklığını da öğrenebilirsiniz.

Uygulamasın Şarj Süresini Azaltma

Android cihazlarında şarj süresini azaltma evresinde uygulama kullanmak istemeyen kişiler şarj sürelerini azaltmak için Wi-Fi, mobil veri gibi internete bağlanma noktalarını kapatmalıdır. Arka planda çalışan uygulamalar varsa bu uygulamalarında kapatılması gerekiyor. Ek olarak ekran parlaklığını da minimuma indirmelisiniz. Bütün bunlarla tek tek uğraşmak istemeyen ve telefonları kapalı olsa bile sorun yaşamayacak olan kişiler cihazlarını Uçuş Modu’na alarak şarja takabilirler. Cihazınızı Uçuş Modu’nda şarja takmanızda cihazınızın hızlı bir şekilde şarj olmasını sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Android Telefonlarınızda Fikirleriniz Günlük Olsun başlıklı makalemizde android fikir uygulamaları, android yeni uygulamalar ve diaro uygulaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu