Haberler

Adil Kullanım Kotası’na Karşı Başlatılan Kampanyaya Destek Büyüyor

Kampanyalarda sınırsız internet adı altında satılan paketlerin çoğu aslında belli bir limitten sonra hız düşüklüğüne uğruyor. Buna AKK yani “Adil Kullanım Kotası” deniyor. Bu AKK limitini geçtiğiniz zaman hızınız ne olursa olsun düşürülmekte. Düşürülen hızdan sonra da internet kaplumbağa hızında devam etmekte. Ayrıca AKK limiti olmayan paketler de dudak uçuklatacak fiyatlarda satılmakta. Diğer ülkelerde olmayan bu uygulama maalesef bizim ülkemizde uygulanıyor. (Adamlar çatır çatır internet kullanıyor, bizde 50 gb’tan sonra internet felç oluyor!)

Yeni çıkan oyunların boyutlarına baktığımız zaman 30-40 GB gibi kotayı bitirecek boyutlara sahip. 2K ve 4K konuları Avrupa ülkelerinde konuşulurken bizler bir iki film izlesek kotayı aşıyoruz. İnterneti sınırsız kullanma hakkımız varken bu duruma sessiz kalıyor olmamız hiç iyi değil.

Adil Kullanım Kotası'na Karşı Başlatılan Kampanyaya Destek Büyüyor internet akk adil kullanım kotası

Bu duruma tepki olarak Change.org üzerinden Emre Güllüce adlı arkadaşımız tarafından bir imza kampanyası başlatıldı. Bu sorunun herkeste olması sebebiyle imza kampanyası ciddi destek toplamış. 35.000 imza hedefine 3 haftada ulaşan kampanyaya birçok yerden destekler gelmeye devam ediyor. Şu an da 173.000 kişiye ulaşan imza kampanyasının hedefi 200.000 kişi.

Adil Kullanım Kotası'na Karşı Başlatılan Kampanyaya Destek Büyüyor internet akk adil kullanım kotası

 

Biz AndroidMakale ekibi olarak kampanyaya tam destek verdiğimizi belirtmiş olalım.Çünkü bu tarz kısıtlamalar internet keyfimizi yok eden bir durum. Sizde kampanyaya destek olmak istiyorsanız buradaki bağlantıya tıklayıp kampanyanın hedefine ulaşmasına katkıda bulunabilirsiniz. Dileriz kampanya amacına ulaşır.

Bir önceki yazımız olan Android Cihazı Komut Ekranında Recovery Moduna Alma (Resimli) başlıklı makalemizde adb modunda recovery girme, android bilgisayardan factory reset atma ve android cihazı komut ekranında recovery koyma hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu