Root RehberiSamsung

Samsung Galaxy S5 SM-G9009W Root Yapma Rehberi

Bu günlerde elimden geldiğince root işlemleri ile ilgili yazılar yazıyorum. Makalelerimi kısa ve anlaşılır şekilde yazmak için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Yakın zamanda yazdığım işlemleri video çekerek desteklemeyi düşünüyorum. Bunun için şu anda çalışmalar yapıyorum. Her neyse asıl konumuza dönelim şimdi bu yazımda Samsung Galaxy S5 SM-G9009W adlı modeline ait root yapma işlemini anlatmaya çalışacağım. Bildiğiniz gibi Samsung Galaxy S5’ in birden fazla modeli var o yüzden root yapma işlemini yaparken belirttiğim koda ait model olmasına dikkat edin.

Burada yapacağınızı tüm işlemlerin sorumlulukları size aittir. Herhangi bir işlemden dolayı Androidmakale.com sorumlu tutulamaz.

Uyarı: Root işlemine başlamadan önce telefonunuzun batarya seviyesinin en az % 30 – 40 olduğundan emin olun.

Root Yapma İşlemi:

  1. Buraya tıklayarak Samsung Galaxy S5 SM-G9009W telefonunuz için gerekli bilgisayar sürücülerini indirin. Usb sürücüler yüklü ise bu adımı atlayabilirsiniz.
  2. Buraya tıklayarak telefon için gerekli root dosyalarını ve Odin programını indirin. (Her ikisi de aynı indirme linkinde mevcuttur.)
  3. Telefonunuzu kapatın.
  4. Telefon kapalı iken ses indirme + orta (home) tuş + güç (power) tuşuna aynı anda 5 – 6 saniye basılı tutun. Ekrana bir uyarı gelecektir. Çıkan ekranda ses yükseltme tuşuna basın böylelikle download moduna girecek telefon.
  5. Telefonu usb kablo aracılığıyla bilgisayara bağlayın.
  6. Odin programını çalıştırın. Eğer Odin telefonu görürse resimde olduğu gibi Added!! (Eklendi) ibaresi çıkacaktır.
  7. Odin programında PDA butonuna basıp indirmiş olduğunuz dosyaların içinde bulunana CF-Auto-Root.tar dosyasını seçin. Sonra Start butonuna basıp root yapma işlemini başlatın.
  8. Yaklaşık olarak 30 – 40 saniye sonra root işlemi tamamlanmış olup Odin de Pass! Uyarısını göreceksiniz.
  9. Telefon root işlemi bittikten sonra açılacaktır. Uygulamalar arasına SuperSU uygulaması gelmişse root işleminin başarılı bir şekilde gerçekleşmiş demektir.
  10. Dilerseniz Root Checker uygulaması ile root işlemini teyit edebilirsiniz.

Hatırlatma

[*] Bu anlatım Android 5 yüklü Galaxy S5 SM-G9009W modeline ait olup bu modelin yapım numarası LRX21T.G9009WKEU1BOB1 ‘ dir.

[*] Lütfen işlemlere başlamadan önce telefonunuzun modelinin aynı olduğuna dikkat edin.

[*] Bu işlemlerde resim, müzik, video, kişiler ya da herhangi bir veriye zarar gelmemekle beraber herhangi bir veri kaybı söz konusu değildir.

[*] Root işlemini yapmamızı sağlayan Chainfire ekibine teşekkür ederim.

Bir önceki yazımız olan General Mobile Discovery Elite Android 4.4.2 Root Yapma başlıklı makalemizde elite root yapma, General Mobile Discovery Elite root ve General Mobile Discovery Elite root rehberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu