Samsung

Samsung Galaxy S9 ve S9+ Android 9 Lineage OS 16 Yükleme

Bu yazımızda Samsung Galaxy S9 ve S9+ modellerine Android 9.o Pie sürümüne sahip Lineage OS 16 custom ROM yükleme işlemini anlattık. Lineage OS 16 sürümünü telefona yükleyip orijinal ROM’ dan daha hızlı ve performanslı bir ROM kullanma şansına sahip olabilirsiniz. Galaxy S9 ve S9 Plus için sunulan bu ROM sürümleri sürekli güncellenip stabil hale getirilmektedir.

ROM yükleme işlemini yapmaya başlamadan önce root yapma ve TWRP recovery yükleme işlemini yapmanız gerekmektedir. Bu işlemleri yapmadıysanız öncelikle aşağıda sizlerle paylaştığımız linklerden bu işlemleri yapıp bu makalede anlattığımız adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

Burada işlemlere başlamadan önce lütfen verilerinizi yedekleyiniz. Burada yaptığınız işlemlerin sorumlulukları size aittir. Herhangi bir zarardan dolayı Androidmakale.com sorumlu tutulamaz. İşlemlere başlamadan önce telefonun şarj seviyesinin en az %50 olmasını tavsiye ederiz.

Galaxy S9 ve S9+ Root Yapma İşlemleri

Lineage OS 16 yükleme işlemine başlamadan önce lütfen aşağıdaki linklerden root yapıp TWRP recovery yükleme işlemini yapınız. İşlemleri yaptıktan sonra buradaki işlemlere başlayabilirsiniz.

Gerekli Dosyalar

Lineage OS 16 Yükleme İşlemi

  • Telefon modelinize uygun olan custom ROM dosyasını ve Android 9.0 Gapps paketini indiriniz ve telefonun hafızasına kopyalayınız.
  • Telefonu TWRP recovery modunda açınız.
  • TWRP recovery ekranında Wipe data and cache işlemini yapınız.
  • TWRP menüsünden Install diyerek ilk önce ROM dosyasını seçip yükleyiniz. Daha sonra aynı şekilde Gapps paketini yükleyiniz.
  • Ardından reboot diyerek telefonun normal şekilde açılmasını sağlayın.
  • Telefon açıldığında kurulum işlemi başlayacaktır. Kurulum işlemi bittiğinde artık telefonunuzu kullanabilirsiniz.
  • Samsung Galaxy S9 ve S9+ Lineage OS 16 yükleme işlemi hakkında merak ettiğiniz diğer tüm soruları bu makale altında paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy LineageOS 16 (Android Pie 9.0) Rom İndir başlıklı makalemizde android 9, lineage os 16 ve rom download hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu