RecoverySamsung

Samsung Galaxy S8 TWRP Recovery Yükleme

Sitemizde daha önce Galaxy S8 modelini root yapma işlemini anlatmıştık. Bu yazımızda Samsung Galaxy S8 modeline TWRP recovery yükleme işlemini anlattık. Telefona custom recovery yükleyerek yedekleme, yedekleri geri yükleme ve custom ROM yükleme gibi işlemleri yapabilirsiniz. Bu detaylı makale TWRP 3.1.0  sürümünü Galaxy S8 modeline yükleme işlemini içeriyor. Galaxy S8 modelinde bootloader kilidi bulunmadığından dolayı recovery yükleme işlemi daha basit gerçekleşecektir.

Bu makaledeki yükleme işleminde Odin’i kullanarak TWRP 3.1.0 yükleme işlemini anlattık. Bu işlemlere başlamadan önce lütfen verileriniz her ihtimale karşın yedekleyin. Olası bir yanlışlıkta verilerinize zarar gelmesini istemeyiz. Herhangi bir zarardan Androidmakale.com sorumlu tutulamaz. Bu makalede yer alan custom TWRP recovery ve diğer özelleştirmeler ilgili dosyalar dosyanın geliştiricilerine ve sahiplerine aittir.

Bu yükleme işlemini Windows işletim sistemi yüklü bir bilgisayarda anlattık. Windows işletim sistemine sahip herhangi bir bilgisayarda sizde deneyebilirsiniz.

Gerekli Dosyalar

Galaxy S8 TWRP Recovery Yükleme

 • Telefonunuzda Geliştirici Modu altif olmalıdır. Aktif etmek için Ayarlar > Hakkında > Yapım Numarası yazan kısma 7 defa üst üste basınız. Artık bir geliştiricisiniz uyarısını gördükten sonra Ayarlar > Geliştirici Modu kısmına  giriniz.
 • Geliştirici moduna girdikten sonra OEM kilidi ve USB Hata Ayıklama yazan kutucukları seçin. Ardından telefonu tamamen kapatın.
 • Telefonu kapattıktan sonra download moduna alınız. Galaxy S8 download moduna girmek için:
  • Telefon tamamen kapalı iken ses azaltma + güç tuşu + Bixby tuşlarına basılı tutun. Karşınıza uyarı ekranı çıkacaktır. Uyarı ekranını gördükten sonra elinizi tuşlardan çekin.
  • Uyarı ekranında ses yükseltme tuşuna basın ve cihaz download moduna girecektir.
 • USB sürücüleri bilgisayara yükleyin. Sürücüleri yükledikten sonra Odin v3.12 programını çalıştırın.
 • Telefonu USB kablo ile bilgisayara bağlayın. Bağladıktan sonra Odin programında ID:COM yazan kısım yeşil olacaktır. İşlemlere devam ediyoruz.

Samsung Galaxy S8 TWRP Recovery Yükleme twrp yükleme samsung odin galaxy s8

 • Odin programında AP/PDA butonuna basıp indirdiğimiz .tar uzantılı TWRP dosyasını seçin.

Samsung Galaxy S8 TWRP Recovery Yükleme twrp yükleme samsung odin galaxy s8

 • Odin’de Options sekmesine gelip aşağıdaki görseldeki gibi ayarlayın.

Samsung Galaxy S8 TWRP Recovery Yükleme twrp yükleme samsung odin galaxy s8

 • Şimdi Odin’deki Start düğmesine tıklayın. Kurulum işlemi başlayacak ve tamamlanması birkaç dakika alacaktır. Tamamlandıktan sonra Odin ekranı aşağıdaki gibi olmalıdır.

Samsung Galaxy S8 TWRP Recovery Yükleme twrp yükleme samsung odin galaxy s8

 • Kurulum tamamlandıktan sonra, ekran siyah kalana kadar Güç Düğmesi, Ses Azaltma Düğmesi ve Bixby Düğmesini basılı tutmalısınız.
 • Bu tuşlara basarken elinizi ses kısma tuşundan çekip ses arttırma tuşuna basın. TWRP recovery ekranı açılacaktır.
 • İyi günlerde kullanın, dilerseniz TWRP’deki yeniden başlatma seçeneğine dokunarak telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Note 8 Stock Rom Yükleme başlıklı makalemizde firmware, galaxy note 8 ve orijinal rom hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu