Samsung

Samsung Cep Telefonunuzu Galaxy S8 Arayüzüne Çevirmek İster misiniz?

Samsung firması, amiral gemilerinden olan Galaxy S8 ile çok farklı bir arayüz seçeneğini kullanıcılarına sundu. Mevcut Galaxy cihazlarda olmayan menü ikonları, sistem menüleri, butonlar, arka plan görünümleri ciddi derecede şık ve ilgi çekici olarak sunuldu. Eğer Galaxy S8 sahibi değilseniz ya da uzun bir süre sahip olmayacaksanız mevcut Galaxy cep telefonunuzu bu arayüze sahip şekle getirebilirsiniz.

Bu işlemi sadece Samsung markalı Galaxy serisi Android işletim sistemli cep telefonlarınızda gerçekleştirebilirsiniz. Bu değişim için öncelikle bir Launcher uygulaması indirmemiz gerekiyor. Bunun için Samsung markette bulunan Nova Launcher uygulamasını indirebilirsiniz. İndireceğiniz bu uygulama ile artık elinizdeki Samsung marka Galaxy serisi Android işletim sistemli cep telefonunuzu S8 arayüzüne sahip bir şekilde kullanabilecek ve S8’in müşterilerine sunmuş olduğu bu ayrıcalıklı kullanım özelliklerine sahip olabileceksiniz.

Bu uygulamalardan neler yapılabilir, hangi özellikler değiştirilebilir bunları inceleyelim.

Uygulama Etiketlerini Düzenlemek: Samsung cep telefonlarında, telefonunuza indirmiş olduğunuz uygulamalar he ana ekranınızda hem de uygulamalar ekranında görünmektedir. Ana ekrandan kısayolu kaldırsanız dahi uygulamalar ekranından, mevcut uygulamalarınızın kısayolunu kaldıramazsınız. Fakat Galaxy S8’de bu seçenek mevcut. Peki, Launcher ile bu durumu nasıl sağlayabiliriz dersek, öncelikle uygulamayı açıp, Ayarlar seçeneğine girmemiz, daha sonrasında Ana Ekran Seçeneğine girmemiz ve oradan İkon Düzeni seçeneğinden Etiket Dizin Yolunu açabiliriz. Aynı şekilde bu yolu izleyerek, tekrardan Etiket Dizin Yolunu kapatabilirsiniz.

Menü Penceresini Kaydırarak Açmak: Galaxy S8’de gelen yeni özelliklerden biri ise, alt kısımda bulunan dokuz noktalı menü ikonuna tıklamadan da menü ekranınızı açabilir ve bu ekranda işlemlerinizi yapabilirsiniz. Peki, mevcut Galaxy cep telefonlarınızda bu seçeneği siz nasıl aktif edebilirsiniz? Bunun için yine Samsung Marketten edinmiş olduğumu Nova Launcher uygulamasıile öncelikle Ayarlar seçeneğine girip, sonrasında Hareketler seçeneğini aktif ederek siz de bu özelliğe sahip olabilirsiniz. Böylece menü ikonuna tıklamadan, ekranı aşağı ya da yukarı kaydırarak menü sayfasını açabilir burada dilediğiniz işlemleri yapabilirsiniz. Hareket ve Mimik özelliğine bu uygulama sayesinde Galaxy serisi Android işletim sistemli cep telefonlarınızda siz de sahip olabilirsiniz.

Sayfa Göstergelerini Değiştirmek: Genellikle fazla sayıda arayüz ekranına sahip olduğunuz durumlarda (çok fazla uygulama olması durumunda ardışık eklenen sayfalar gibi) Android işletim sistemli cep telefonlarında ekranın alt tarafında sıra ile üç nokta durur v hangi sayfadaysanız o sayfanın olduğu nokta daha koyu ve belirgin durumdadır. Bu ayarı da yine aynı Launcher uygulamasıyla değiştirebilirsiniz. Öncelikle uygulamada Ayarlar seçeneğine girdikten sonra Ana Ekran seçeneğine girmeniz gerekiyor. Sonrasında Sayfa Göstergesi ve Küçük Noktalar sıralaması ile gittiğiniz takdirde bu noktalar ile ilgili değişiklikleri yapabilirsiniz.

Tüm bunların dışında üst menü ya da alt menü seçeneklerini belirten ikonları da yine değiştirebilirsiniz. Bunun için uygulama üzerinden bazı ikon setlerini indirebilir ve Galaxy serisi cep telefonunuzu Galaxy S8 arayüzüne kavuşturabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S3 Mini Android 7.1.2 Nougat Yükleme başlıklı makalemizde android 7, galaxy s3 mini ve gt-i8190 hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu