Root RehberiSamsung

Samsung Galaxy S8 Root Yapma

Bu makalede Samsung Galaxy S8 modelini root yapma işlemini detaylı bir şekilde anlatacağız. Yeni çıkan bu model için geliştiriciler hemen kolları sıvadı ve çalışmalara başladı. XDA geliştiricileri telefona root erişimi sağlamak ve custom recovery yüklemek için gerekli işlemleri bizlerle paylaştılar.

Bu işlemleri yaparken makalede anlatılan sıraya göre gidiniz. İşlemlere başlamadan önce telefonun şarj seviyesinin en az %50 olmasını ve önemli dosyalarınızı yedeklemenizi tavsiye ediyoruz.

Aşağıdaki listede yer alan modellere anlatacağımız işlemleri uygulayabilirsiniz. Listede olmayan modellerde lütfen denemeyiniz. Telefonunuzun model numarasını öğrenmek istiyorsanız Ayarlar > Cihaz Hakkında bölümünden öğrenebilirsiniz. Lütfen devam etmeden önce Chainfire‘ ın tüm uyarılarını okuyun. Root işleminin cihazınızın garantisini geçersiz kılacağını anlamış olduğunuzdan emin olun.

Samsung Galaxy S8

 • SM-G950F
 • SM-G950U
 • SM-G950N
 • SM-G950W

Gerekli Dosyalar

Galaxy S8 Root Yapma İşlemi

 • Odin’i bilgisayarınızda açın ve bilgisayarınıza kurun.
 • Chainfire zip dosyasını açın ve .tar.md5 dosyasını bilgisayarınıza alın.
 • Telefonunuzu kapatın ve download moduna girin: Aynı anda Ses Azaltma + Bixby tuşlarına basılı tutun ve ardından yan yatmış Android robot işaretini görene kadar güç tuşuna basın. Onaylamak için Sesi Açma tuşuna bir kez basın.
 • ODIN’i bilgisayarınızda açın ve download modundayken Samsung Galaxy S8′ inizi bilgisayarınıza bağlayın.
 • Başarılı bir şekilde bağlandığında Odin’de Added diyen bir mesaj alacaksınız! Ve ID: COM kutularından biri sarıya dönüşecektir. [Alınmaması durumunda, başka bir USB portu deneyin. Bu da yardımcı olmuyorsa, USB sürücülerini yeniden yükleyin]
 • ODIN’de, AP / PDA düğmesine tıklayın ve arşivden çıkardığınız CF-Auto-Root .tar.md5 dosyasını seçin.
 • Otomatik F.Reset ve Reboot kutucuklarının seçili olduğundan emin olun, root yapma işlemini başlatmak için Start butonuna basın.
 • Root süreci başarıyla tamamlandığında, bir PASS mesajı alırsınız ve ID: COM yeşile dönecektir.
  Cihazınız Kurtarma modunda otomatik olarak yeniden başlatıldıktan ve gerekli dosyaları yükledikten sonra ana ekranı görürsünüz. Artık Samsung Galaxy S8’in bağlantısını kesebilirsiniz.
 • Root olan cihazınızı iyi günlerde kullanın. İyi Androidlemeler.

Not: Cihazınız kurulumdan sonra önyükleme ekranında sıkışmışsa ve kurtarma moduna önyükleme yapmıyorsa, tüm işlemleri bir kez daha yapmanızı öneriyoruz.

Bir önceki yazımız olan Asus Zenfone 3 Ultra Root Yapma Rehberi başlıklı makalemizde asus zenfone 3 ultra root yapma, zenfone 3 ultra how to root ve zenfone 3 ultra root yapma hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

6 Yorum

 1. Eline sağlık saolasın.
  Benim sorunum a5 2016 cihazımda rom yüklemem gerek ama gerekli tom u bulamıyorum. Yükleme ekranı hep kırmızıya dönüyor. Yardımcı olabilirmisin.

 2. hocam ben şimdi s8 root atacağım bu dosya sadece root işlemi için dimi yani telefonu sıfırlama veya yeniden yazılım yükleme vb. gibi işlemler olmuyor ?

  1. Root işleminde cihazın admini oluyorsunuz bir nevin bu yüzden bir sorun olmayacaktır, rootu doğru atarsanız cihazda verilerinize bir şey olmaz.

 3. hocam bu işe yarıyor mu ? bunu yükleyince telefonda her şey silinmiyor dimi ? sadece root mu atmış oluyoruz. çok video izledim normalde önce rom atıyorlar sonra root oluyor ama bunda nasıl oluyor ?

  1. Root yöntemleri farklılık gösterebilir, açıklamalarda bilgileriniz silinecektir bu yüzden yedekleyin yazıyorsa her ihtimale karşı yedekleyin siz çünkü bazen beklemediğimiz sonuçlarla karşılaşabiliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu