Root RehberiSamsung

Samsung Galaxy J7 (SM-J710FQ) Root Atma

Öncelikle herkese selamlar arkadaşlar sizlere, Samsung Galaxy SM-J710FQ root atma işlemini anlatıcam. Öncelikle telefonumuzun ayarlar kısmından geliştirici modunu aktif etmemiz gerekiyor. Burada yaptığınız işlemlerin sorumlulukları size aittir. Buradaki işlemler öneri amaçlıdır. Android Makale yaptığınız işlemlerden dolayı sorumlu tutulamaz.

Gerekli Dosyalar

Yukarıda verilen root dosyalarından sizin telefonun modeline uygun olanı indirip root işlemini anlatımda olduğu gibi uygulayabilirsiniz.

Root Yapma İşlemi

 • Ayarlar + Cihaz Hakkında + Yazılım Bilgisi dedikten Sonra Yapım Numarası üstüne sürekli tıklayın ve sizi artık bir geliştiricisiniz diye uyaracaktır.
 • Geliştirici modu etkinleştiğinde geri gelip geliştirici seçeneklerinden, OEM ile Kilit Açma ve USB hata Ayıklama’ yı Etkinleştirin.
 • Aşağıda vericeğim rar. dosyamızdan çıkan adb sideload driver programını bilgisayarımıza kuruyoruz.
 • Daha sonra telefonumuzu kapatıyoruz ve Ses Kısma + Home + Power Tuşu kullanarak download modda açıyoruz.
 • Bilgisayardan dosya içindeki Odin yazılı klasörümüze girip Odin programını çalıştırıyoruz.
 • Dosyamızdan Root dosyasını seçiyoruz ve start Diyoruz.
 • İşlem Başarılı ise Pass yazısı çıkacaktır sol üst kısımda telefonunuz yeniden başlayacaktır.

Samsung Galaxy J7 (SM-J710FQ) Root Atma SM-J710FQ samsung root atma Galaxy J7

 • Resimde görüldüğü gibi adımları takip edin.
 • Telefonumuzu tekrar kapatıp bu kez Ses Açma+Home+Power Tuşları ile telefonumuzu Recovery Modda açıyoruz.

Samsung Galaxy J7 (SM-J710FQ) Root Atma SM-J710FQ samsung root atma Galaxy J7

 • Açıldığında hiç bir şey işaretlemeden aşağı kısımdaki oku soldan sağa Kaydırın. Üstteki resim ekranı gelecektir.
 • Install yazan bölüme tıklıyoruz. Gelen ekranda adb sideload yazan kısmı seçip hiç bir seçeneği işaretlemeden alttaki okumuzu sağa kaydırıyoruz.
 • Şimdi ilk kurduğumuz adb sideload programı açık iken dosyamıza gidip Root adlı klasörümüze giriyoruz.
 • Telefonumuz bilgisayara Bağlı olmalı işlemler sırasında, klasörümüzün içerisinde işletim sisteminizin 32 bit yada 64bit hangisi ise tıklayıp çalıştırıyoruz.
 • Ve telefon ekranınızda haraketler görüceksiniz yükleme yapılıyor demektir.
 • Yükleme işlemi bittikten sonra reboot system diyorsunuz. ve J7′ niz artık rootlanmış ve içerisinde SUPERSU kurulu olarak göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S8 Root Yapma başlıklı makalemizde galaxy s8, root yapma ve samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

Kadir Turan

Samsung, Nokia, LG, HTC, Apple, Xiaomi gibi Android tabanlı cihazlara teknik destek, root yapma, rom yükleme makaleleri hazırlıyorum.

Benzer Makaleler

28 Yorum

  1. Dosyanın için Root + Odin + ADB programı mevcuttur. Root yapmak için gerekli tüm dosyalar mevcutken neden öyle bir yorum yapıyorsunuz.

   1. Odin klasorunun içindeki root dosyası bence güncelleme dosyası. Root klasoklasorunun içindeki dosyaları da odin görmüyor. Eğer yardımcı olursan sevinirim.cunku hiç bir yerde j710fq dosyası yok . Burda olması ilginç.

    1. Benim Telefonumda SM-J710FQ dur alpay Root Klasörünü Deyil işimiz Öncelikle Odin İçindeki Recovery yi Telefono Download Modunda Odin İle Atın. ve Resimlerde Görüldüğü Şekilde Trwp Recovery Ekranı Kısmından Devam Edin Root İşleminiz Başarılı Sekilde Olacaktır.

    2. Dediğim gibi 86x exe adlı açıkken çalıştırdığım zaman youtube sitesi açıyor. Bu arada zaten recovery ı attım odin le orda sikinti yok .

   2. ya root dosyasının icindeki 32bit exe tıkladıgım zaman youtube sitesi acıyor ?? yardım eden yok mu kaldım yarıda ?

    1. Recovery de adl slideboard yapıp root dosyasını çalıştırdığım zaman root atmıyor pc de youtube sitesi açıyor sanırım bu root dosyasını yapan kişinin kanalını açıyor 😀😀

    2. Adb slioad açık recoverde işlemi gerçekleştirdiğinde telefonunda kurulumu yapıyor video paylaşımı yapılacak yapamayanlar için.

 1. Ayrıca adb siledoad driver ı ilk kurduğumda Telefonu algıladı solunda tik de vardı tıklayıp install dedim already installed dedi onada yardım ederseniz sevinirim

 2. Ayrıca odinden yükledikten sonra siz gördüğünüzde uzun zaman geçmiş olacak. Tekrar yüklemem gerekir mi ?

 3. Android sürürümüm 7.0 bir sorun olur mu bu root dosyasını yüklesem brick falan ??

   1. Peki o dosyayıda paylaşır mısınız root atmam lazım androidim 7.0 ama nette araştırdım bulamadım

  1. SM-J710Q modeli için Android 8.1.0 sürümü için henüz root dosyası çıkmadı. Çıktığı zaman yorumunuzu tekrar cevaplayıp sizleri bilgilendirebiliriz. Sitemizin bildirimlerine abone olmayı unutmayınız.

 4. Benim telefonun içinde twrp recovery yüklü odin yolundan sadece hangi dosyayı indirmem gerek? Root klasörünün içi masaüstünde gözüküyor fakat odin ROOT adlı klasörü boş görüyor. AP kısmına hangi dosyayı seçmem lazım ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu