LGRoot Rehberi

Lg G2 Root Rehberi

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda KG g2 telefonunuzu nasıl rootlayacağınızı anlatacağım.İşlemleri gayet basit bir şekilde anlatmaya çalıştım.Hazırsanız başlayalım.

1-Buradan Usb Driver  indirin ve kurun. Sonra Buradan ioRoot.zip dosyasını bilgisayarınıza indirin ve masa üstüne çıkarın.

2-  “Ayarlar > Cihaz Hakkında ” kısmına gelin “Yapım Numarası” yazan alana arka arkaya 7 defa dokunun. Bu işlemden sonra ayarlar kısmında “Geliştirici Seçenekleri” menüsü eklenmiş olacak. Geliştirici Seçenekleri’ne girin bu alanda “USB Hata Ayıklama” modunu aktif yapın.

3-  USB kablo ile telefonu bilgisayara bağlayın, masa üstüne çıkardığınız İoRoot dosyasının içindeki “root.bat” dosyasına çift tıklayın.

4- Windows Komut penceresi açılacak, komut penceresinde cihaz algılama işlemi tamamlandıktan sonra bağlantıyı kesmenizi isteyecek. USB kabloyu telefondan çıkarın  geliştirici seçeneklerinden hata ayıklamayı devre dışı bırakın. Sonra tekrar USB hata ayıklamayı devreye alın ve USB kabloyu tekrar telefona takın.

5- Cihazınız tekrar algılandıktan sonra Root prosedürüne geçecek ve dosyaları yüklemek için bir tuşa basmanızı isteyecek bu adımı onayladıktan sonra Root için gerekli SuperUser dosyaları telefonunuza yüklenmiş olacak.  Artık Root gerektiren uygulamaları kullanabilirsiniz.

 Not:Root yaptıktan sonra cihazınız için LG tarafından çıkarılan kablosuz OTA güncellemeleri alamazsınız.

Google+

Bir önceki yazımız olan General Mobile Discovery Root Rehberi başlıklı makalemizde discovery root atma, general mobile discovery root yapma ve gm discovery root rehberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu