Root RehberiSamsung

Samsung Galaxy J1(SM-J100H) Root Yapma

Bilgisayar üzerinden Samsung Galaxy J1 akıllı telefonunuzu root yapmak isterseniz burada anlatmış olduğum işlemleri sırasıyla yapabilirsiniz. Galaxy J1 SM-J100H adlı modeli için hazırladığım bu yöntemde aşağıda vermiş olduğum root dosyasını kullanarak root yapacaksınız. Farklı koda sahip bir Galaxy J1 kullanıyorsanız lütfen kullandığınız telefonun kodu için root dosyası temin edip diğer tüm işlemleri aynı şekilde uygulayın. Aşağıda verdiğim dosyaları indirip işlemlere başlayabilirsiniz.

Gerekli Dosyalar:

Samsung Galaxy J1 USB sürücüleri indir

Root için gerekli dosyalar

Root için gerekli program (Odin 3.07)

Extralar:

Samsung Galaxy J1 (SM- J100FN) için root dosyası indir

Rar Şifresi: hosamkashto

Yapılacak İşlemler

 • Yukarıda vermiş olduğum dosyaları indirin. USB sürücüleri bilgisayara yükleyin ve root dosyasını klasöre çıkarın. Root yapma programını da yükleyin onu son aşamada kullanacağız.
 • Telefonunuzu tamamen kapatın. Telefon kapalı iken ses indirme, orta tuş ve güç tuşuna 5-6 saniye basılı tutun. Ekrana yazılar gelince elinizi tuşlardan çekin.
 • Çıkan ekranda ses yükseltme tuşuna basarak telefonu download moduna alın. Sonra telefonu USB kablo bilgisayara bağlayın.
 • Root için indirdiğiniz dosyaların içinden Odin programını çalıştırın.
 • Programı açtığınız sol tarafta “Added! veya “ID:COM yazan kısmı renkli gördüyseniz bilgisayar telefonu görüyor demektir. Aksi durumda sürücüleri tekrar yükleyin.
 • Odin programında PDA butonuna basarak root dosyaları arasında yer alan tar.md5 uzantısı ile biten dosyayı seçin.
 • Son olarak programda Start butonuna basıp root yapma işlemini başlatın.
 • Bu işlem 30 ile 50 saniye civarı olacaktır. İşlemler bittiğinde ID:COM yazan kısmın üstündeki alan yeşil renkli olacaktır ve telefon kapanıp açılacaktır.
 • Telefon açıldığında yüklediğiniz root yapma programını açın. Programda “Device is connected” ibaresini gördükten sonra yeşil renkli root butonuna basın ve bekleyin.
 • Root işlemi bittikten sonra programda “Device root successed!” ibaresini gördüyseniz root işlemi başarılı oldu demektir.
 • Samsung Galaxy J1 SM-J100H telefonunuz root olmuştur. İyi günlerde kullanın. Takıldığınız bir kısım olursa yorum bırakabilirsiniz.

Google+

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Ace (GT-S5830) Root Yapma Rehberi başlıklı makalemizde ace android 5, android root ve gt-s5830 root yapma hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

24 Yorum

  1. Merhaba belirttiğiniz model numarası için root dosyası yazıya eklendi. Aynı işlemleri yapıp PDA kısmında indirdiğiniz root dosyasını seçerseniz yükleyebilirsiniz.

 1. merhaba samsung galaxy j1 mini için root linki ve odin yükleme rehberi rica edebilirmiyim hiçibiyerde bulamadım cevap verirseniz sevinirim

 2. Telefonun tekrar açılmasında sorun oldu. Telefon açılmıyor sadece samsung logosu var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu