Root RehberiSamsung

Samsung Galaxy Ace (GT-S5830) Root Yapma Rehberi

Samsung modelleri arasında üzerinde en fazla geliştirme yapılan Ace (GT-S5830) modelini root yapma işlemini sizlere anlatma gereği duydum. Çünkü bundan sonra Samsung Galaxy Ace modeline Android işletim sisteminin 4.x ve 5.x ve 6.x sürümlerinin yüklenme işlemlerini detaylı şekilde ele alacağım. Bu işlemlerden önce root işlemini yaparak telefon üzerinde tam yetkili olabilir, custom rom ve recovery yükleyebilirsiniz. Şimdi sizlere root yapma işlemini anlatmadan önce lütfen tedbir amaçlı verilerinizi yedekleyin ve telefonun şarjının en az %50 olduğundan emin olun.

Root yapma işlemi

  • Buraya tıklayarak→ Root.zip dosyasını indirin ve telefonunuzun hafızasına atın.
  • Telefonu kapatın ve kapalı iken güç tuşu ve orta tuşa basılı tutun. Samsung logosunu görünce elinizi güç tuşundan çekin ve orta tuşa basmaya devam edin recovery menüsü açılacaktır.
  • Karşınıza çıkan menüden apply update from sdcard seçeneğine gelin ve seçin. (Ses tuşları yukarı-aşağı ve güç tuşu seçme işlevi görür.)
  • Seçtikten sonra Root.zip dosyasını bulun ve seçin. Son olarak reboot system now seçeneğini seçip telefonu yeniden başlatın.
  • Telefon açıldığında uygulamalar arasında tek gözlü Android simgesi görürseniz işlem başarılı olmuş demektir. dilerseniz marketten Root Checker adlı uygulamayı indirip tam emin olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Root Yapma Rehberi başlıklı makalemizde how to root, root dosyası ve root files hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

2 Yorum

  1. eskimiş telefonlar ile uğraşana kadar asus zenfone 2 laser ve max modellerine rom yuklemeyı anlatırsanız daha çok ilgi görürsünüz ve bende isterim bunu zen 2 laser telefonum var stock rom dan sıkıldım ama yol gosteren bırı olmayınca yukleyemıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu