LGRoot Rehberi

LG Q6 Root Yapma ve TWRP Recovery Yükleme

LG’ nin uygun fiyatlı çerçevesiz akıllı telefonu LG Q6 root atma ve TWRP recovery yükleme işlemini bu yazımızda ele aldık. Yazımızda Android tabanlı akıllı telefonu hızlı bir şekilde root yapma yöntemine değindik. Burada anlattığımız işlemleri yaparak sizde telefonda yönetici olabilir ve istediğiniz şekilde telefonunuzu özelleştirebilirsiniz. Custom recovery işlemi sayesinde telefonunuza tam yedekleme yapabilir ve yedeği geri yükleyebilirsiniz. Root işlemine başlamadan önce lütfen aşağıdaki uyarılara dikkat ediniz.

Burada yaptığınız işlemlerin sorumlulukları size aittir. Yapacağınız işlemlerden önce lütfen verilerinizi yedekleyiniz. Telefonunun şarj seviyesinin en az %50 olmasını öneriyoruz. Takıldığınız herhangi bir işlemde sorularınızı yorum yaparak belirtebilirsiniz.

İndirilecek Dosyalar

Yukarıda sizlerle paylaştığımız dosyaları bilgisayara indirin. Telefondan geliştirici seçeneklerini aktif etmek için Ayarlar > Hakkında > Derleme Numarası yazan kısma üst üste 7 defa basınız. Artık bir geliştiricisiniz diye uyarı alınca AyarlarGeliştirici  seçenekler USB hata ayıklama modunu ve OEM ile kilit açmayı aktif edin. SuperSU.zip dosyasını telefonunuzun hafıza kartına veya SD karta kopyalayınız.

LG Q6 Recovery Yükleme İşlemi

 • ADB sürücülerini bilgisayara yükleyiniz. Yükleme yaptıktan sonra C diskinde ADB klasörüne gidiniz.
 •  ADB klasörüne indirdiğiniz TWRP.img dosyasını kopyalayınız. Telefonu USB kablo ile bilgisayara bağlayınız.
 • ADB klasöründe boş bir alana tıklayıp Komut penceresini burada aç seçeneğini seçin. Açılan CMD ekranında aşağıdaki komutu yazıp telefonu fastboot moduna geçirin. Eğer telefon geçmezse USB sürücüleri yükleyip tekrar deneyiniz.

abd reboot bootloader

 • Recovery dosyasını yüklemek için aşağıdaki kodu yazıp enter tuşuna basınız.

fastboot recovery recovery.img

 • Recovery yükleme işlemi tamamlandıktan sonra root yapma işlemine geçebiliriz.

LG Q6 Root Yapma İşlemi

 • Telefonu TWRP recovery moduna almak için telefon kapalı iken Güç ve Ses arttırma tuşlarına basılı tutunuz.

LG Q6 Root Yapma ve TWRP Recovery Yükleme twrp recovery yükleme twrp file root yapma lg q6 android makale

 • Açılan TWRP ekranında Install butonuna basınız.

LG Q6 Root Yapma ve TWRP Recovery Yükleme twrp recovery yükleme twrp file root yapma lg q6 android makale

 • Aşağıdaki gibi çıkan pencerede telefon hafızasına attığınız SuperSU.zip dosyasına tıklayınız.

LG Q6 Root Yapma ve TWRP Recovery Yükleme twrp recovery yükleme twrp file root yapma lg q6 android makale

 • Son olarak çıkan pencerede yazan Swipe to Confirm Flash yazısında bulunan oku sağa doğru sürükleyip yükleme işlemini tamamlayınız.

LG Q6 Root Yapma ve TWRP Recovery Yükleme twrp recovery yükleme twrp file root yapma lg q6 android makale

 • Böylece yükleme işlemini tamamlamış bulunmaktasınız. LG Q6 modeline TWRP recovery yükleme ve root yapma işlemi ile ilgili her türlü soruyu bu yazı altında yorum yazarak belirtebilirsiniz. Androidmakale.com’da diğer akıllı telefonlarla ilgili root, recovery, kernel, uygulama ve araçlar hakkında yazılan makalelere göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Xcover 3 (SM-G389F) Root Yapma başlıklı makalemizde download moduna alma, g389f ve root yapma hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

22 Yorum

 1. Fastboot Recovery Recovery.img Yazıyorum Waiting For Device Diyor
  ses artırma ya falan basıyorum olmuyor en kısa sürede cevap bekliyorum!!!!

  1. Sitemizden telefon modelinize uygun olan USB sürücüleri indirip yüklemeniz gerekiyor. Bilgisayar tanımadığı için o uyarıyı veriyor.

 2. Sizin verdiğiniz usb sürücülerini indirdiğim halde wating devices yazısında kalıyor

 3. adb reboot bootloader yazıyorum ama bootloader da başlamıyor normal açılıyor ne yapabilirim

 4. lg q6 m700y var bende ,indirdim fakat indirdiğim dosyada lg q6 m700x yaziyor ve .img uzantılı benimki m700y olur mu?

 5. Merhaba benim telefon lg q6 m700y boatloader kilidi varmı bide lg g6 twrpyle lg q6 m700x dosyaların hangisi uyumlu olur

  1. M700X yazan kısımda X her harf için geçerlidir anlamına gelmektedir. Yani M700Y içinde geçerlidir. Bütün telefonların bootloader kilidi vardır bazıları açık olarak gelir bazıları kapalı olarak gelir. Sizin telefon muhtemelen bootloader kilidi kapalıdır.

 6. Arkadaşım, neden insanların vaktini boşa harcıyorsun? Bu telefonun bootloader kilidi bizim bildiğimiz yöntemlerle açılmıyor. Bu nedenle bu telefonu rootlayamazsın…

  1. Kimsenin vaktini boşa harcamıyoruz. Cihazın bootlaoder kilidini kaldırmak için tonla anlatım mevcut internette ve bootloader kilidini kaldırmak için LG’nin resmi sitesinden hallediliyor. Yapamıyorsanız yapamıyorum diyin beceremediğiniz şey için başkasını suçlamayın.

 7. video ile gösterebilirmisiniz yapamadım usb sürücüsünü yükledim ve kurdum ve gereken diğer işlemleride yaptım adb reboot bootloader komutunu yazdım telefon kapandı ve normal bir şekilde açıldı sonrada diğer komudu yazdım waiting for device yazdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu