LGRoot Rehberi

LG G6 Bootloader Kilidini Kırma (Bootloader Unlock)

Merhaba değerli Androidmakale.com takipçileri bu yazımızda LG G6 modelinin bootloader kilidini kırma (bootloader unlock) işlemini yapacağız. Bootloader kilidi telefonunu root yapmak, custom rom ve recovery yüklemek isteyen kullanıcıların karşısına engel olarak çıkmaktadır. Yani telefona herhangi bir özelleştirme yapmak istediğinizde bootloader kilidini kaldırmanız gerekiyor. Bu kilidi kırmadan biraz önce belirttiğimiz özelleştirmeleri maalesef yapamıyoruz.

Bootloader Kilidi Kırma İşlemleri

Bu işlemlere başlamadan önce yapacağınız işlemin riskli bir işlem olduğunu belirtelim. Herhangi bir yanlış işlemde telefonunuza zarar verebilirsiniz. Lütfen bu riski alarak işlemleri yapın. Burada yapacağınız işlemlerin sorumlulukları size aittir. Herhangi bir zarardan dolayı Androidmakale.com sorumlu tutulamaz. İşlemlere devam etmeniz durumunda bu şartları kabul etmiş olursunuz.

Bu işlemi yaptığınız LG G6 telefonunuz sıfırlanır bu yüzden verilerinizi (Fotoğraflar, videolar, rehber, mesajlar v.b) mutlaka yedekleyin. Bootloader kilidini kırma işlemi şu anda sadece H870 ve US997 modelleri içindir. Bu modeller dışında başka modellerede denemeyin.

İndirilecek Dosyalar

Bootloader  Kilidi Kırma İşlemi

 • İlk olarak telefonunuzun orjinal imei adresini bir yere kaydedin. Imei adresini öğrenmek için telefonunuzdan *#06#’ yi tuşlayabilir ya da Ayarlar > Hakkında > Cihaz Bilgisi kısmından da öğrenebilirsiniz.
 • Daha sonra Ayarlar > Genel > Hakkında > Yazılım Bilgisi bölümüne üst üste 4-5 defa tıklayın. Artık bir geliştirici olduğunuza dair uyarı çıkacaktır. Daha sonra Ayarlar > Genel > Geliştirici Seçenekleri kısmına girip OEM Kilidi ve USB Hata Ayıklama kutucuğunu seçiyoruz.
 • Telefon açıkken USB kablo ile bilgisayara bağlayın.
 • Telefonda USB hata ayıklamasına izin verilmesine diye bir uyarı çıkarsa bu bilgisayara her zaman izin ver seçeneğini seçip Tamam butonuna basınız.
 • ADB klasöründe boş bir alana shift tuşuna basılı tuturak sağ tıklayınız. Çıkan menüden Komut Penceresini Burada Aç seçeneğini seçiniz. Karşınıza siyah CMD ekranı çıkacaktır.
 •  Komut ekranına aşağıdaki kodu yazarak enter tuşuna basın.
adb reboot bootloader
 • Cihaz şimdi bootloader moduna girecektir. Daha sonra aşağıdaki kodu yazıp enter tuşuna basın.
fastboot oem device-id
 • Enter tuşuna bastıktan sonra karşınıza aşağıdaki kodlara benzer kodlar gelecektir.
$ fastboot oem device-id
 (bootloader)—————————————————————–
 (bootloader) Device-ID
 (bootloader) CD58B679A38D6B613ED518F37A05E013
 (bootloader) F93190BD558261DBBC5584E8EF8789B1
 (bootloader)—————————————————————–
 • Alt Alta iki tane bootloaderin karşısında yer alan kodu aşağıdaki örnek gibi birleşik yazıyoruz.
CD58B679A38D6B613ED518F37A05E013F93190BD558261DBBC5584E8EF8789B1
 • Bu kodu oluşturduktan sonra şimdi LG sitesinde Unlock.bin dosyasını almak için kullanacağız.

LG Developer Unlock.bin Dosyası Alma

 • Buradan LG Developer sitesine girip bir hesap oluşturun. Hesabınız varsa buradan giriş yapabilirsiniz.
 • Giriş yaptıktan sonra telefonunuzun modelini seçip ardından imei kısmına imei numarasını unlock id kısmına biraz önce birleştirip yazdığınız kodu yazın. Ardından gerekli diğer kısımları yazıp Confirm butonuna basın. LG Developer sitesi mail adresinize Unlock.bin dosyası yollayacaktır.
 • Mail adresinize gelen Unlock.bin dosyayı bilgisayara indirip ADB klasörüne kopyalayın.

Unlock.bin Dosyasını Yükleme

 • Komut ekranına aşağıdaki kodu kopyalayıp enter tuşuna basınız.
fastboot flash unlock unlock.bin
 • Birkaç saniyede bootloader kilidi kırılıp açılacaktır. Son olarak komut ekranına fastboot reboot yazıp cihazı yeniden başlatın.
 • Cihazınız açıldığında bootloader kilidi kırılmış olacaktır. Artık istediğiniz şekilde rom yükleyebilir, root yapabilir veya özelleştirme işlemlerini çok rahat yapabilirsiniz.
 • Telefon açıldığında sarı ünlem işareti çıkarsa bu telefonun garanti kapsamı içerisinde olmadığına dair uyarıdır. İsterseniz daha sonra bootloader kilidi tekrar aktif hale getirip cihazı garanti kapsamı içerisine alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan LG G6 Root Yapma ve TWRP Recovery Yükleme başlıklı makalemizde bootloader kilidi kırma, lg g6 ve Recovery Yükleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu