HuaweiRoot Rehberi

Huawei Ascend P6 Root Yapma

Bu yazımızda Huawei Ascend P6 Root Yapma modelini root yapma işlemini anlattık. Ascend P6 modelini root yapma işlemi basit ve hızlı bir yöntemdir. Huawei root yapma işlemine başlamadan önce gerekli dosyaları indirdikten sonra uyarıları dikkate alarak işlemlere başlayınız.

Root yapma işlemi diğer modellere nazaran çok kolaydır. Tek bir program üzerinden kolayca root işlemi yapılabilmektedir. Root işlemine başlamadan önce lütfen verilerinizi yedekleyin. Telefonun bataryasının en az %50 olmasını tavsiye ediyoruz. Hazırsanız root işlemine başlayalım. Ascend P6 telefonunuz Android Kitkat sürümüne sahipse Root Genius aracı ile doğrudan rootlayabilirsiniz.

Gerekli Dosyalar

Huawei Ascend P6 Root Yapma İşlemi

  • USB sürücüleri indirip içindeki Hi Suite programını bilgisayara kurunuz.
  • Telefondan USB Hata Ayıklama modunuz aktif ediniz. Aktif etmek için Ayarlar > Hakkında > Derleme Numarası yazan kısma 4-5 defa üst üste basınız. Geliştirici Seçenekleri aktif olduktan sonra Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri menüsüne girerek USB Hata Ayıklama modunu aktif ediniz.
  • eRoot programını indirip yönetici olarak çalıştırınız.
  • Telefonu USB kablo ile bilgisayara bağlayınız. Telefondan bağlantı ayarlarından MTP olarak ayarlayınız.
  • eRoot programından root tuşuna basıp bekleyiniz, root işlemi gerçekleşecektir. Root işlemi büyük bir ihtimalle gerçekleşmezse alternatif root programlarını indirip aynı yöntemle root işlemini yapabilirsiniz.

Huawei Ascend P6 Unroot Yapma İşlemi

  • Root işlemi yapıldıktan sonra yüklenen uygulamaya giriş yapınız.
  • Ayarlar / Setting menüsünden unroot butonuna basıp unroot işlemini yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy A8 (2018) SM-A530F Root Yapma başlıklı makalemizde galaxy a8 2018, odin ve root yapma hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu