Anasayfa / Root Rehberi / Samsung Galaxy A8 (2018) SM-A530F Root Yapma

Samsung Galaxy A8 (2018) SM-A530F Root Yapma

Bu yazımızda Samsung Galaxy A8 (2018) SM-A530F modelini root yapma işlemini yaptık. Android 7.1 Nougat sürümüne sahip bu model sevilen Galaxy A serisinin büyük ekranlı bir versiyonudur. Galaxy A8 modeli SM-A530F model koduyla piyasaya sunulmuştur. Bu model koduna sahip Android telefonları root yapmak için uygun root dosyaları sitemizde bulunmaktadır.

Galaxy A8 root yapma işleminde kullanılan dosyalar A8 serisinin 2018 yılı modeline aittir. Lütfen başka modelde denemeyiniz. Burada yaptığınız işlemlerin sorumlulukları size aittir. Root işlemi hakkında sormak istediklerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Gerekli Dosyalar

Root Yapma İşlemi

  • Root dosyalarını ve USB sürücüleri indiriniz. USB sürücüleri bilgisayara yükleyiniz.
  • Root dosyalarını klasöre çıkarınız. Çıkarılan dosyalar aşağıdaki gibi olmalıdır.

  • Telefonun USB hata ayıklama modunu aktif ediniz. Aktif etmek için Ayarlar > Hakkında > Derleme Numarası yazan kısma 4-5 defa üst üste basınız. Artık bir geliştiricisiniz diye bir uyarı aldıktan sonra Geliştirici Seçenekleri aktif olacaktır. Daha sonra Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri > USB Hata Ayıklama kutucuklarını aktif ediniz.
  • Telefonunuzu tamamen kapatınız ve Download moduna alınız. Galaxy A8 download modu için cihaz kapalı iken ses azaltma + orta tuş + güç tuşuna aynı anda basılı tutunuz. Karşınıza bir uyarı ekranı çıkacaktır. Çıkan uyarıda ses yükseltme tuşuna basınız telefon download moduna girecektir.
  • İndirdiğiniz root dosyasında tools klasöründeki Odin programını açınız.
  • Açılan Odin programına AP yazan butona basıp açılan ekrandan indirdiğiniz root dosyaları arasında bulunan image klasöründeki image.tar.md5 dosyasını seçiniz.
  • Daha sonra Start butonuna basınız. Root yapma işlemi başlayacaktır. İşlem bitince Pass uyarısını göreceksiniz.
  • Galaxy A8 root yapma işlemi bu kadar. Yazımızı sosyal medya hesabınızda paylaşıp daha fazla kişinin yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Xiaomi Mi 8 ve Mi 8 SE Root Yapma ve TWRP Recovery Yükleme başlıklı makalemizde root yapma, twrp yükleme ve xiaomi mi 8 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İlginizi Çekecektir!

Samsung Galaxy LineageOS 16 (Android Pie 9.0) Rom İndir

Android Pie tabanlı LineageOS 16 pek çok Samsung Android telefon modeli için hatta şu an …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir