Haberler

Google Android Yedeklerini Siliyor

Google hiç şüphe yok ki şuanda en popüler mobil işletim sistemi üreticisi Google hali hazırda Google Drive üzerindeki yedekleri silmeye hazırlanıyor. Bildiğiniz gibi Google yedek saklama konusunda kusursuz bir çalışma sunuyor. Google Drive ya da farklı yedeklere anında ve sorunsuz bir şekilde ulaşabiliyoruz. Ancak Google bir süre sonra Drive yedeklerini kalıcı olarak sileceğini açıkladı. Bu durum Google  tarafından da çok mutluluk içinde yapılmasa da birkaç ay içerisinde Google Drive yedeklerimiz tamamen silinmiş olacak.

Google açıklama  yaptı

Hesabı uzunca süredir askıda olan yada pasif olanların Google Drive içerisinde yer alan notları tamamen silinecek ve kurtarmak mümkün olmayacak. Android işletim sistemi olan cihazlarda Google hesabınız ile giriş yaparsanız otomatik olarak cihazınız yedek almaya başlıyor.

Android kullanan milyonlarca insan olduğunu düşünecek olursak başka bir cihaza geçilip o hesabın kullanılmayacak oluşu oldukça büyük bir alanın boşa kullanılması demek oluyor. Google’dan alınan bilgilere göre android cihazı 2 ay süreli kapalı olan kişilerin Drive bilgileri kalıcı olarak silinecek. Daha doğrusu Google servislerine erişim sağlamadıysa, Google Drive üzerindeki yedek otomatik olarak silinecek.

En az 2 haftalık kullanımdan sonra pasif duruma geçen cihazlar için geçerli olan bu 60 günlük süre sonunda silinen dosyaların bir daha geri getirilmesinin de mümkün olmayacağı belirtiliyor.

Bir önceki yazımız olan Android İşletim Sistemli Cihazlarda Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulama Kurmak Güvenli midir? başlıklı makalemizde android güvenlik, android güvenlik sorunu ve bilinmeyen kaynaklar hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu