AsusRoot Rehberi

Asus Zenfone 5 (ZE620KL) Root Yapma

Bu yazımızda Asus Zenfone 5 modelinin ZE620KL modelini root yapma işlemini anlatacağız. Zenfone 5 (2018) root yapma işlemini detaylı anlatımla kısa sürede yapabilirsiniz. Root yapma işlemini adım adım uygulayarak telefonu kısa sürede root atabilirsiniz. Root işlemi sayesinde telefon üzerinde istediğiniz gibi özelleştirme yapabilirsiniz. Root işlemi sayesinde custom rom yükleme, recovery yükleme ve kernel yükleme gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Root işlemine başlamadan önce yapmanız lütfen uyarıları okuyup ondan sonra devam ediniz. Burada yaptığınız işlemler cihazı garanti dışı bırakacaktır. Root işlemine başlamadan önce önemli verileriniz yedeklemenizi tavsiye ediyoruz. İşlemlerden önce telefonun şarj seviyesinin en az %50 olması gerekmektedir. Root işleminden önce Asus Zenfone 5 (ZE620KL) bootloader unlock işlemi yapmanız gerekiyor. Bootloader kilidini kırma işlemi için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Root Araçları ve Dosyaları

Root Yapma işlemi

 • Yukarıdaki firmware dosyasını bilgisayara indiriniz. İnen dosya zip uzantılı olacaktır. Zipten çıkarıp içindeki boot.img dosyasını telefonun dahili hafızasına kopyalayın.
 • ADB dosyasını indirip kurunuz. Kurulum işleminden sonra C dizininde ADB klasörü olaşacaktır. Bu dizini sonraki adımlarda kullanacağız.
 • Magisk Manager uygulamasını indirip telefona kurunuz. Uygulamayı yüklerken uyarı alırsanız “Bilinmeyen kaynaklar” şeklinde, bu uyarıya izin verin.
 • Yüklediğiniz Magisk Manager uygulamasını açınız. Ardından Yükle > Doğrudan Yükle (Önerilen) yazan kısma tıklayıp uygulamayı telefona tam yüklemiş olacaksınız.
 • İşlem bittikten sonra Magisk uygulamasını açınız ve Yükle butonuna basınız. Yöntem seçin kısmından Önyükleme İmaj Dosyasını Yamala seçeneğini seçin. Açılan ekranda telefonun dahili hafızasına attığınız boot.img dosyasını seçip sonraki adımları yapınız. İşlemler bittiğinde telefonun dahili hafızasında patched_boot.img dosyası oluşacaktır.
 • Bu dosyayı bilgisayarda C:/ADB klasörünün içine kopyalayınız.

Asus ZE620KL Bootloader Moduna Alma

 • Telefonu bootloader moduna alınız. Bootloader moduna almak için telefonu tamamen kapatın. Telefon kapalı iken ses açma ve güç tuşuna aynı anda basılı tutun. Bootlaoder modu açılana kadar basılı tutun. Bootlaoder moduna geçtikten sonra bırakabilirsiniz.
 • Telefona komut ekranında işlem yaptırmak için USB sürücüleri kurunuz.
 • C:/ADB klasörünün içine girip boş bir alanda shift tuşuna basılı tutup fare ile sağ tıklayınız. Açılan menünden komut penceresini burada aç seçeneğini seçiniz.
 • Açılan pencereden aşağıdaki kodları yazıp enter tuşuna basınız.
fastboot flash boot patched_boot.img
 • İşlem bitince aşağıdaki kodu yazıp tekrar enter tuşuna basınız.
fastboot reboot
 • Bu işlemler bittiğinde telefon açılacaktır. Telefon açıldığında root işlemi tamamlanmış olacaktır.
 • Root işleminin başarılı olup olmadığını denetlemek için Google Play Market’ten Root Checker adlı uygulamayı indirip denetleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Asus Zenfone 5 (ZE620KL) Orijinal Rom yükleme başlıklı makalemizde ze620kl rom yükleme, zenfone 5 ve zenfone 5 2018 orijinal rom yükleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir Yorum

 1. eilinize sağlık.
  Ben de patched_booted.img yerine başka dosya oluşturdu. arkadaşların dikkatıne

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu