Zenfone 2 Laser Root Yapma (Kingoroot ve Towelroot APK) zenfone 2 laser towel root root yapma kingo root asus apk root android

Zenfone 2 Laser Root Yapma (Kingoroot ve Towelroot APK)

Asus Zenfone 2 Laser modelini root yapma işlemine hoş geldiniz. Bu rehberde Zenfone 2 Laser ZE500KL koduna sahip modeline root atma işlemi anlatılmıştır. Telefone root yetkisi verdikten sonra, cihazın tam kullanıcısı olabilir, android işletim sistemini tam manasıyla kullanabilir, cihazınızın bütün özelliklerine erişim sağlayabilirsiniz. CyanogenMod, Pack-Man rom gibi custom romları yükleyebilir ayrıca cihaza özel recovery modu da yükleyerek cihaza isterseniz kernel ve kurduğunuz romdan memnun kalmamanız durumunda stock yani cihazın kendi orjinal romuna dönmesini sağlayabilirsiniz. Yukarıda belirttiğim koda sahip model dışında kalan Zenfone 2 Laser modellerine de root atma işlemi yapabilirsiniz. Bu modeli referans amaçlı kullandık sadece.

Ön Bilgilendirme

Tek tıklama ile root yapma işlemi için Towelroot ve Kingoroot programlarını kullandık. İndirme bağlantılarını sizlerle paylaştık. Aşağıda anlattığımız root işlemi tek tıklama ile root yöntemidir. Bu yöntemler şu an çalışmaktadır. Bu sayfada verilen prosedürleri takip ederseniz * Cihazınızın garantisi geçersiz olabilir.Sorumluluk yalnızca size aittir. Cihazınıza gelebilecek herhangi bir hasar *cihazınıza ve/veya bileşenlerinde* oluşursa biz sorumlu değiliz.

Gerekli Dosyalar

Root Yapma İşlemi

  • Telefonun geliştirici seçeneklerini aktif edip USB hata ayıklama modunu açınız.
  • Bunu yapmak için Ayarlar > Hakkında > Yapım Numarası yazan kısma 7 defa üst üste basınız. Artık bir geliştiricisiniz diye bir bildirim çıkacaktır.
  • Ayarlara girip geliştirici seçeneklerine giriniz. Oradan USB hata ayıklama modunu aktif ediniz.
  • Root için yukarıdaki herhangi bir uygulamayı indirin.
  • İndirdiğiniz uygulamayı telefona yükleyin. Yükledikten sonra uygulamayı açınız.
  • Kingoroot uygulamasını yüklediyseniz One Click Root butonuna basıp bekleyiniz.
  • Towelroot uygulamasını yüklediyseniz Make It Rain yazan butona basıp bekleyin.
  • Biraz bekledikten sonra telefon yeniden başlayacaktır. Telefon açıldığında root işlemi tamamlanmıştır.
  • Takıldığınız bir kısım olursa yorum bırakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Xiaomi Mi 5 Root Yapma ve TWRP Recovery Yükleme başlıklı makalemizde mi5 root rehberi, xiaomi mi 5 how to root ve xiaomi mi 5 root yapma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İlginizi Çekecektir!

Xiaomi Redmi Note 6 Pro Root Yapma ve TWRP Yükleme xiaomi twrp yükleme root yapma Redmi Note 6 Pro

Xiaomi Redmi Note 6 Pro Root Yapma ve TWRP Yükleme

Xiaomi Redmi Note 6 Pro, yeterli RAM ve İyi bir işlemci ile birlikte geliyor. Bu …

2 Yorum

  1. Merhaba telefonum asus zenfone 2 5.5 inc telefonuma root atcaktm fakat towelroot yükledim dediniz gibi yaptım fakat yeniden başlama olayı hic olmadı diğerindede aynı şekilde ne yapmam gerekir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir