Recovery

TWRP Recovery ile CyanogenMod 13 Yükleme İşlemi (Resimli)

Buradaki kılavuzu kullanarak android 6 tabanlı Cyanogenmod 13 romunu TWRP recovery kullanarak telefona yükleyebilirsiniz. TWRP recovery custom rom yükleme işlemleri için kullanılan yine custom bir recovery arayüzüdür. Bu arayüz rom yükleme, gapps yükleme, yedekleme, geri yükleme gibi birçok işlemi kolayca yapabilirsiniz. Güvenli bir şekilde Cyanogenmod 13 (CM13) yükleme işlemini adım adım resimli bir şekilde yapabilirsiniz. Bu kılavuz ile istediğiniz her türlü akıllı telefon modeline Cyanogenmod 13 yükleme işlemini yapabilirsiniz.

Android işletim sistemi tabanlı üçüncü taraf romlarından en popüler olan Cyanogenmod birçok model için geliştirilmektedir. Sizde mevcut işletim sisteminden sıkıldıysanız android 6 tabanlı Cyanogenmod 13 romunu yüklemek isterseniz bu rehber size yardımcı olacaktır. Piyasada CWM ve TWRP recovery olmak üzere 2 tane popüler custom recovery arayüzü vardır. Her ikisi de hemen hemen aynı işlemleri yapsa da arayüz olarak birbirinden farklıdır. Dolayısıyla her ikisi için ayrı ayrı rehber hazırlamamız gerekiyordu. Bu rehberde TWRP recovery arayüzü ile yükleme işlemini anlatacağız. Başka bir rehberde ayrıca CWM recovery ile Cyanogenmod 13 romu yükleme işlemi anlatılacaktır.

Ön Bilgilendirme

Bu rehberde TWRP recovery kullanarak custom rom yükleme işlemi anlatıldığı için yükleme yapmak istediğiniz akıllı telefonunuza mutlaka TWRP recovery yükleme işlemi yapmanız gerekiyor. Bu yükleme işlemi her akıllı telefon için farklı olduğundan sitemizde arama yaparak nasıl yükleneceğini öğrenebilirsiniz. Telefonunuza TWRP recovery yükleme işlemi yaptıysanız yada önceden yüklüyse artık kılavuzdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Cyanogenmod 13 yükleme işleminde anlatılan adımları farklı bir üçüncü taraf rom içinde kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken rom dosyası yerine yüklemek istediğiniz rom dosyasını kullanmaktır.

TWRP Recovery ile CyanogenMod 13 Yükleme İşlemi (Resimli) yükleme twrp recovery twrp ile cm 13 yükleme resimli anlatım cyanogenmod 13 cm 13 android makale

TWRP Kullanarak Cyanogenmod 13 Yükleme İşlemi

  • Telefonunuza yüklemek istediğiniz cm13 rom dosyasını indirip hafıza kartına atınız.
  • Telefonunuzu kapatıp TWRP modunda açınız.
  • TWRP menüsünde Wipe butonuna basıp Swipe to Factory Reset yazan oku sağa doğru çekin.

TWRP Recovery ile CyanogenMod 13 Yükleme İşlemi (Resimli) yükleme twrp recovery twrp ile cm 13 yükleme resimli anlatım cyanogenmod 13 cm 13 android makale

 

  • İşlem tamamlandıktan sonra geri butona basıp ana menüye dönün.
  • Install butonuna basıp zip uzantılı rom dosyasını seçin ve Swipe to Confirm Flash yazan kısımdaki oku sağa doğru çekin.

TWRP Recovery ile CyanogenMod 13 Yükleme İşlemi (Resimli) yükleme twrp recovery twrp ile cm 13 yükleme resimli anlatım cyanogenmod 13 cm 13 android makale

  • Biraz bekleyin rom yükleme işlemi gerçekleşecektir. Yükleme işlemini yaptıktan sonra ana menüye dönün ve Wipe yazan butona basıp çıkan ekranda cache/dalvik işlemlerini yapınız.
  • Son olarak ana menüye dönüp Reboot butonuna basınız. Telefon kapanıp açılacaktır. Telefon açıldığında optimizasyon işlemi yapacaktır. Bir süre bekledikten sonra CM 13 hazır olacaktır.
  • İyi günlerde kullanın sitemize abone olmayı unutmayın.
Rom yükleme işlemi yaptıktan sonra zorunlu olarak Gapps (Google Apps) yükleme işlemi yapmanız gerekir. Bunun için yapmanız gereken rom yükleme işlemi ile aynı olacak şekilde bu kez zip uzantılı Gapps paketini yüklemektir.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S4 GT-I9500 Android 5.0.1 CWM Recovery Yükleme başlıklı makalemizde galaxy i9500 cwm recovery, galaxy s4 cwm recovery yükleme ve galaxy s4 recovery hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu