Root RehberiSamsung

Samsung Galaxy XCover 4 (SM-G390F) Root Yapma

Samsung Galaxy Xcover 4 (SM-G390F) modelinin Android 7.0 Oreo işletim sistemine sahip sürümünü root yapma işlemini bu yazımızda detaylı bir şekilde anlattık. Root işlemini yaparak telefon üzerinde yönetici olabilirsiniz. Root işlemini sorunsuz bir şekilde yapmak için anlattığımız adımları sırasıyla atlamadan uygulayınız. Tüm adımları uyguladıktan sonra SM-G390F modeli root olacaktır. Root işlemi için gerekli tüm dosyaları aşağıdaki linklerden indirip işlemlere başlayabilirsiniz.

Bu işlemlere başlamadan önce lütfen verilerinizi yedekleyiniz. Root işlemi her ne kadara verilerinize zarar vermez desekte cihazı garanti dışı bırakacağı için risk almanızı istemeyiz. Bu işlemleri Odin programı ile Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayar da gerçekleştireceğiz.

Root İçin İndirilecek Dosyalar

Root Yapma İşlemleri

  • Yukarıdaki tüm dosyaları indiriniz. USB sürücüleri bilgisayara yükleyiniz.
  • Telefonunuzu tamamen kapatınız ve download moduna alınız. Download moduna almak için telefon kapalı iken Ses Azaltma + Orta Tuş + Güç Tuşu üçlüsüne aynı anda birkaç saniye basılı tutunuz. Karşınıza bir uyarı ekranı geldiğinde ses yükseltme tuşuna basınız.
  • Odin V3.10.6 sürümünü çalıştırınız ve ardından telefonu USB kablo ile bilgisayara bağlayınız. Odin programında ID:COM yazan kısım renkli olup hemen altında Added! yazıyorsa program telefonu görüyor demektir.

Samsung Galaxy XCover 4 (SM-G390F) Root Yapma samsung root yapma galaxy xcover 4 galaxy xcover g390f

  • Odin programında PDF butonuna basıp indirip zip arşivinden çıkardığınız CF-Auto-Root.tar dosyasını seçiniz.
  • Root dosyasını seçtikten sonra Start butonuna basarak root işlemini başlatın.
Samsung Galaxy XCover 4 (SM-G390F) Root Yapma samsung root yapma galaxy xcover 4 galaxy xcover g390f
Temsili olarak sizin Odin programı da öyle olmalıdır.
  • Root işlemi 30-40 saniye sürecektir. Root işlemi tamamlandıktan sonra telefon açılacaktır. Uygulamalar arasında SuperSU uygulamasını göreceksiniz.
  • Bu root işleminin başarılı olduğu anlamına geliyordur. Dilerseniz root denetleme uygulamaları ile root olup olmadığını anlayabilirsiniz.
  • Root işlemiyle ilgili sormak istediğiniz her türlü soruyu yorum alanına yazabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S3 Mini GT-I8200 Custom Romlar başlıklı makalemizde GT-I8200, indir ve s3 mini hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu