Samsung

Samsung Galaxy S5 Root Rehberi

Merhaba Arkadaşlar bu makalemizde kısa bir süre önce tanıtılan Samsung Galaxy S5’i nasıl rootlayacağınızı göstereceğim.Bu işlemlere başlamadan önce önemli birkaç uyarımız olacak.

Burada yapmış olduğunuz işlemlerin sorumlulukları tamamen size aittir.Cihazınızda oluşabilecek sorunlardan dolayı Bizleri ve Androidmakale.com‘u sorumlu tutamazsınız.Biz saadece Size yardımcı olabiliriz.Yapacağınız işlemleri okuyup anladıktan sonra uygulayınız.Kafanıza takılan bir soru yada yapamadığınız bir işlem olursa yorum olarak yazarsanız en kısa sürede Size dönüş yapmaya çalışırız.Başarılı olduğunuz zaman ise bir teşekkür yorumu bırakırsanız mutlu oluruz Samsung Galaxy S5 Root Rehberi Samsung Galaxy S5 rootlama Samsung Galaxy S5 root rehberi Samsung Galaxy S5 root s5 root galaxy s5 root G900H root rehberi G900H root G900F root rehberi G900F root

 • Root işlemi telefonunuzu garanti kapsamı dışına çıkaracaktır.
 • Daha sonra rootu kaldırsanız bile , daha önce rootladığınızı gösterecek özel bir sayaç ile gelen Galaxy S5 root işlemini geri almanıza olanak vermiyor en azından şimdilik olanak vermiyor ileri tarihlerde buna da çözüm bulunacaktır :)

Hazırsanız Başlayalım:

 1. Odin ve CF-Auto-Root araçlarını aşağıdan indirin.
 2. Odin 3.09 [ Yandex Disk ]
 3. CF-Auto-Root  [ XDA Dev ]
 4. Piyasada farklı Galaxy S5 modelleri olduğundan aracınızı ona göre indirin.Dikkat Edin: Qualcomm işlemcili S5’in model numarası SM-G900F  Exynos işlemcili S5’in model numarası ise G900H.
 5. Cihazınızı kapatın ve Ses kısma+home(giriş)+güç tuşlarına aynı anda basın ve cihazı download moduna alın ve bilgisayara bağlayın.
 6. Odin programını “Yönetici ” olarak çalıştırın.
 7. CF-Auto-Root‘un içindeki .tar.md5 uzantılı dosyayı bir konuma kopyalayın.
 8. Odin programının AP (Eski sürüm odinlerde PDA) kısmından biraz önce bir konuma kopyaladığınız .tar.md5 uzantılı dosyayı seçin.
 9. Diğer hiçbir ayara dokunmadan (Auto Reboot” ve “F. Reset Time”  kutucukları seçili olmalıdır.) Start butonuna tıklayıp işlemi başlatın.
 10. Tamamladığında telefonunuzu açın.( Root işleminin başarılı olup olmadığını Google Play’den Root Checker uygulamasını indirip kontrol edebilirsiniz.)
 11. Bu kadar artık rootlu Galaxy S5’e sahipsiniz.Karmaşık olduğuna bakmayın çok basit bir şekilde anlatmaya çalıştım.Başarılı olursanız bir yorumu esirgemeyin bizden :)
 12. Kendinize iyi bakın, başka bir yazıda görüşmek üzere.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S4 (GT-i9500) Orjinal Android 4.4.2 Kitkat Yükleme Rehberi başlıklı makalemizde Android 4.4.2 Kitkat, GT-i9500 ve Orjinal hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu