Root RehberiSamsung

Samsung Galaxy Alpha Root Yapma (Resimli)

Bu yazımda ufak boyutuna rağmen üstün özelliklere sahip Samsung Galaxy Alpha modelini root yapma işlemini anlatacağım. Root işlemini yaparak telefonun daha fazla özelliğinden faydalanabilirsiniz. Bu işlem sizi telefonda tam yetkili yaptığı için istediğiniz şekilde telefon üzerinde değişiklik yapma hakkını elde edeceksiniz. Root uygulamaları hakkında detaylı bir araştırma yazımı yakında sitemde bulabilirsiniz. Galaxy Alpha root yapma işlemine başlamandan önce lütfen verilerinizi her ihtimale karşı yedekleyin. Telefonunuzun şarjının en az %50 olması önerilir.

Bu anlatım Android 5.02 sürümüne sahip Galaxy Alpha modelleri içindir. Lütfen farklı sürüme sahip bir modelde veya Android sürümünde denemeyiniz.

Root Dosyaları

Root Yapma İşlemi

  1. Yukarıda verdiğim dosyaları bilgisayara indirin ve USB sürücüleri yükleyin.
  2. Odin programını çalıştırın.
  3. Telefonu kapatıp download moduna alın. Download moduna almak için telefon kapalı iken “Güç + Ev (Home) + Ses Kısma” tuşlarına aynı anda basın. Download Mode açılacaktır. Ses açma tuşuna basarak devam edin.
  4. Telefonu USB kablo ile bilgisayara bağlayın. Odin programı telefonu görürse solda ID:COM yazan kısım renkli olacaktır.
  5. Sizin telefonun model numarasına uygun olan root dosyasını arşivden çıkarın.
  6. Odin programında “Auto Restart ve Reset Time” kutucuklarını işaretleyin. AP butonuna basıp indirdiğiniz root dosyasının içinde bulunan “.tar .md5″ uzantılı root dosyasını seçin.
  7. Yukarıda söylediğim tüm işlemleri yaptıysanız Odin programı aşağıdaki resimdeki gibi olacaktır.
  8. Son olarak Start butonuna basıp bekleyin. Telefon kendi kendine kapanıp açılacaktır.

Samsung Galaxy Alpha Root Yapma (Resimli) SM-G850FQ root SM-G850F root samsung galaxy alpha root yapma resimli anlatım how to root galaxy alpha root yapma

Telefon açıldığında SuperSU uygulaması telefona yüklenmişse root işlemi başarılı olmuş demektir. Root işlemi hakkında tam emin olmak istiyorsanız Google Play’ den Root Checker adlı uygulamayı indirip denetleme işlemi yapabilirsiniz. SuperSU uygulamasını telefonda açınız. Uygulamaya ait bir güncelleme işlemi varsa kendisi güncelleyecektir. Takıldığınız bir kısım olursa yorum bırakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan LG G4 Stylus H631 Kolay (One Click) Root Yapma başlıklı makalemizde android makale, g4 stylus one click root ve how to root lg g4 stylus hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

4 Yorum

  1. Root işlemi yaparken kablo çıktı, telefon açılıyor bir problem yok ama odin ekranı downloading ekranında takılı kalmış bunu servise gitmeden çözmek için bir yol var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu