LG

LG V20 Bootloader Kilidini Kırma

Merhaba arkadaşlar bu yazımda LG V20 modelinin bootlaoder kilidini kırma işlemini anlatacağım. LG V20 bootloader kilidini kırma işlemini yaparak cihazı root yapabilirsiniz. Root attıktan sonra da istediğiniz sistemsel değişiklikleri yapabilirsiniz. LG V20 Snapdragon 820’de 4GB RAM ile çalışan güçlü bir cihaz. Şu anda piyasada PC’ nizin yerini alabilecek donanıma sahip güçlü Android cihazlarından biridir.onu root yaparak ve cihazın tam sahipliğini talep ederek daha fazlasını elde edebilirsiniz. Bundan önce, cihazdaki bootloader kilidini açmanız gerekir. Bu nedenle, bugün LG V20′ de bootloader’ ın nasıl açılacağını göreceğiz.

Bu eğitim, LG V20′ nin model numarası H918 olan cihazın bootloader kilidini açmak içindir. Fastboot yöntemini kullanarak LG V20′ de bootloader’ ın açılması kolaydır. Aygıtınızdaki önyükleyicinin kilidini açmanız, tüm aygıtınızı silecek. Bu nedenle, cihazınızdaki her şeyin tam yedeklemeleri yapmanız gerekir. Hazır olduğunuzda, önyükleyici aygıtınızdaki kilidini açmak için aşağıdaki anlatılanları dikkatlice izleyin.

Önkoşullar

 • İlk olarak LG V20 cihazınızda Ayarlar > Hakkında > Yapım Numarası (Settings >About phone > Build number) yazan kısma üst üste 7defa hızlıca basınız. Bu işlemden sonra artık bir geliştiricisiniz diye bir uyarı çıkacaktır.
 • Ardından Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri > USB Hata Ayıklama ve OEM kilidi kutucuklarını seçip çıkan ekrandan onaylayın. (Settings > Developer options > USB Debugging and OEM unlocking.)
 • ADB ve Fastboot sürücülerini yüklemek için buraya tıklayın. (Komut penceresinde tüm kurulumları yapmak için “Y” yazıp enter tuşuna basınız. ADB dosyaları “C” sürücüsünde “adb” adında bir klasörde olacaktır.)
 • LG V20 USB sürücülerini indirmek için buraya tıklayın.
 • Önyükleyicinin kilidinin açılması cihazınızın tamamını biçimlendireceğinden, cihazınızdaki önemli dosyaları güvenli bir yere yedekleyin.
  İşlemi başlatmadan önce cihazınızda yeterli şarj olduğunuzdan emin olun.

LG V20 Bootloader Kilidini Kırma işlemi

 • Telefonu USB kablo ile bilgisayara bağlayın.
 • Adb klasöründe boş bir yere shift tuşuna basıp fare ile sağ tıklayın. Çıkan menüden “Komut penceresini burada aç” seçeneğini seçin.
 • Çıkan komut ekranına aşağıdaki kodları yazarak telefonu bootloder moduna alın.
adb reboot bootloader
 • Bootloader modunda, cihazınızın bağlı olup olmadığını kontrol etmek için aşağıdaki komutu kullanın. Her şey yolunda giderse cihazınızın seri numarasını döndürmelidir.
fastboot devices
 • Aşağıdaki komutu kullanarak cihazınızdaki önyükleyici kilidini açın. Bu işlemi güç düğmesine basarak onaylamanız gerekir. Bu, tüm cihazınızı biçimlendirecektir. Bu nedenle, cihazınızdaki her şeyi yedeklediğinizden emin olun.
fastboot oem unlock
 • bootloader kilidinin başarıyla kilitli olup olmadığını doğrulamak için aşağıdaki komutu kullanın.
fastboot getvar unlocked
 • Bootloader kilidi kırılmış ise ekran “YES” yazmalıdır.
 • Son olarak, aşağıdaki komutu kullanarak cihazı yeniden başlatın.
fastboot reboot

Cihazın bootloader kilidini kırdıktan sonra artık gönül rahatlığıyla root yapma işlemini yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan LG G5 Güncel Stock Romlar - Orjinal Rom Dosyaları İndir (KDZ) başlıklı makalemizde h850tr rom indir h850 rom indir, h860 rom indir ve lg g5 orjinal rom indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

2 Yorum

 1. Merhaba, bu anlattiginiz methodu h990TR olan modelde denediniz mi acaba ? Turkiyede satilan bu modele uygun mu bu anlatilanlar ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu