Huawei

Huawei Mate 20 Lite Android 9.0 Pie Güncelleme

Huawei Mate 20 Lite Temmuz 2018’de Android 8.1 Oreo ve EMUI 8.2 UI ile piyasaya sürüldü. Huawei geçen yıl başarılı modeller için Android 9.0 Pie güncellemesi yapmaya başladı; Huawei Mate 20 Lite, P Smart Lite bunlardan sadece birkaçı. Bu güncelleme, Android Pie özelliklerinin yanı sıra pek çok özellik içeren en son EMUI 9.0 kullanıcı arayüzünü sunar. Şu anda, güncelleme beta kanalı altındaki seçili kullanıcılar için yayına giren Açık beta durumunda. Beta testçisi değilseniz güncellemeyi alamıyorsunuz ama Huawei Mate 20 Lite Android 9.0 Pie Update ürününü manuel olarak yükleme şansınız da var.

Huawei tarafından yayınlanan açıklama uyarınca yeni sürümle ilgilenen kullanıcıların önceden yeni yazılım özelliklerini deneyimlemelerini ve genel sürümden önce iyileştirme için firmaya geri bildirimde bulunmalarını sağlayan bir EMUI 9.0 açık beta testi (OBT) sürümüdür (resmi olmayan ticari sürüm). OBT sürümünün hala geliştirme aşamasında olduğunu ve sorun ya da kusurların olabileceğini unutmayın. Bu güncelleştirmeyi yüklemeden önce verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Not: Telefonunuz kilit açma koduyla açıldıysa, HUAWEI kimliğiniz ve şifreniz gibi bilgiler risk altında olabilir. EMUI 9.0’a güncelledikten sonra, size bu riski hatırlatan bir uyarı mesajı gönderilecektir.

Güncelleme şimdi yayında ve bu makalede verdiğimiz linklerden indirebilirsiniz. Huawei Beta programına kaydolmadıysanız veya OTA güncellemesini beklemek istemiyorsanız tam güncellemeyi indirebilir ve Huawei Mate 20 telefonunuzu Android 8.0 Oreo’dan Android 9 Pie’ye yükselttebilirsiniz. Aşağıda vermiş olduğumuz Açık Beta yazılımında hata yaşarsanız sorumlu olmadığımızı belirtelim.

Huawei Mate 20 Lite Android 9.0 Pie Güncelleme yükleme mate 20 lite Huawei güncelleme android 9 pie android 9

EMUI 9.0 Güncellemesi

EMUI 9.0 Android Pie üzerine inşa edilen temel Android lezzetini, doğanın ve sadeliğin ek bir çizgisiyle koruyor. Bu yeni sürüm, harika yeni teknoloji ve modern süreçlerin yanı sıra dostça, daha güzel bir tasarım içerir. Geliştirilmiş, sezgisel arayüzümüz işinizde daha fazla kolaylık sağlar ve günlük kullanım verilerinizi korur, dijital alışkanlıklarınızı ve daha fazlasını anlamanıza yardımcı olur. Sezgisel tasarım EMUI 9.0’da basitleştirildi, bu kullanımı daha kolay ve sezgisel hale getirdi.

Android 9.0 Pie Güncellemesi

Google, Pixel cihazları için Android’in bir sonraki ana sürümünü kullanıma sunmaya başladı. Android 8.0 Oreo’dan sonra, Android’in Google’ın 9. sürümü. Android Pie ile Google, bildirim paneli, Ayarlar, hızlı geçişler ve daha fazlasını içeren birçok UI tasarımını yeniledi.

Android 9.0 Pie Güncellemesinin Özellikleri

İşte Android 9 Pastanın temel özelliklerinden bazıları:

  • Yeni Son Kullanılanlar menüsü:  Android’in önceki sürümlerinde son kullanılan uygulamaların yığılmış bir kart listesi vardı. Bu şimdi yatay kart listesiyle değiştirildi.
  • Yeni Kullanıcı Arayüzü:  Android 9 Pie tamamen yeni bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Google, Android’in bu sürümüyle Materyal Tasarımı 2 olarak adlandırdığı yeni bir tasarıma geçiş yaptı.
  • Dilimler:  Android’in önceki sürümlerinde, Android’de bir uygulama aradığımızda, uygulama simgesinin kendisi belirir. Ancak Android’in bu sürümüyle, Google size uygulamaların içine gömülü bilgiler gösterecek.

Download Firmware

cihaz Model Firmware Android ülke indir
Huawei Mate 20 Lite SNE-LX1 10.0.0.246 Android 10 France / Fransa Rom indir
Huawei Mate 20 Lite SNE-LX1/SNE-L21 10.0.0.239 Android 10 Central Asia / Orta Asya Rom indir
Huawei Mate 20 Lite SNE-LX1/SNE-L01 10.0.0.185 Android 10 Europe / Avrupa Rom indir
Huawei Mate 20 Lite SNE-LX1 10.0.0.176 Android 10 UK / Birleşik Krallık Rom indir
Huawei Mate 20 Lite SNE-LX1/SNE-L01 10.0.0.170 Android 10 Europe / Avrupa Rom indir
Huawei Mate 20 Lite SNE-LX1/SNE-L01 9.1.0.291 9.0 (Pie) Europe / Avrupa Rom indir
Huawei Mate 20 Lite SNE-LX1/SNE-L01 9.1.0.280 9.0 (Pie) Europe / Avrupa Rom indir

Huawei Mate 20 Lite Android 9.0 Pie Güncellemesi Yükleme Adımları

Bu yöntemi denemeden önce gerekli araçları, sürücüleri ve ROM’u indirdiğinizden emin olun. Telefonunuzdaki yazılımı güncellemeden önce tam bir yedekleme yapın. Telefonunuzun şarj seviyesinin en az %30 olduğundan emi olun. Huawei Mate 20 Lite telefonunuza yükleme işlemini yapmadan önce bootloader kilidinin açıldığından emin olunuz. Bootloader kilidini açmak için ilgili makaledeki işlemleri yapınız.

Gerekli Dosyalar

Android 9.0 Pie Yükleme İşlemi

  • Flashy aracını bilgisayara indirin ve bir klasöre çıkarın. Bu klasöre ROM dosyasını atınız.
  • Telefonun OEM kilidini açınız.
  • Ardından cihazı USB kablo ile bilgisayara bağlayınız.
  • Ardından yükleme işlemini başlatmak için Flash.bat dosyasını çalıştırın.
  • Çalıştırdıktan sonra Android 9.0 Pie yükleme işlemi başlayacak ve telefon kapanıp açılacaktır.
  • Telefon açıldığında son ayarlamalar bittikten sonra Android 9.0 Pie sürümünü gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
  • Bu konuda kafanıza takılan herhangi bir şey olursa yorum yapabilirsiniz. Tüm yorumlarınıza en kısa sürede cevap verileceğinden emin olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Huawei P10 ve P10 Plus TWRP Recovery Yükleme Root Yapma başlıklı makalemizde huawei p10, p10 plus ve root yapma hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu