Anasayfa / Cihazlar / Samsung / Galaxy S2 İçin Orjinal Android 4.1.2 Güncellemesi Yükleme Rehberi

Galaxy S2 İçin Orjinal Android 4.1.2 Güncellemesi Yükleme Rehberi

Galaxy S2 i9100 için orjinal android 4.1.2 yüklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Burada yapmış olduğunuz işlemlerin sorumlulukları tamamen size aittir.Cihazınızda oluşabilecek sorunlardan dolayı Bizleri ve Androidmakale.com‘u sorumlu tutamazsınız.Biz saadece Size yardımcı olabiliriz.Yapacağınız işlemleri okuyup anladıktan sonra uygulayınız.Kafanıza takılan bir soru yada yapamadığınız bir işlem olursa yorum olarak yazarsanız en kısa sürede Size dönüş yapmaya çalışırız.Başarılı olduğunuz zaman ise bir teşekkür yorumu bırakırsanız mutlu oluruz :)

Ön Hazırlık:

Uyarı:Yapılan işlemler Galaxy S2 i9100 modeli içindir başka bir model için kesinlikle denemeyin.

  1. Ön hazırlıktaki odin ve firmware dosyalarını indirin.
  2. Telefonunuzu kapatın ve cihazınızı recovery modunda açın.(Açma tuşu+home+ses açma tuşlarına aynı anda uzunca basın.ekrana android logosu olan bir pencere gelecektir.ses tuşları ile seçenekler  arasında recoverye getirin ve power tuşu ile onaylayın.
  3. Daha sonra cihaz recovery modunda açılacaktır.Bu adımda seçmeniz gereken seçenek ise ”wipe data / factory reset” oluyor.Sonrasında karşınıza çıkan ekranda ”Yes”seçeneğine tıklıyarak resetleme işlemini gerçekleştiriyorsunuz.. Aynı süreci ”wipe cache partition” seçeneği için de gerçekleştiriyorsunuz.En son “reboot system now” seçeneğini power tuşuyla seçin telefon yeniden açılacaktır.
  4. Telefonunuzu tekrar kapatın.
  5. Telefonunuzu  tekrar açarak, cihazınızı Download Modu”na getirin. Galaxy S2’yi ”Download Modu”na getirmek için ”Power tuşu + Home (Menü) + Ses Kısma” tuşlarına aynı anda uzunca basın. Karşınıza”Downloading” ibaresi çıkacak ve power tuşu ile seçin.
  6. Odin programını indirin.
  7. Yukarıda yer alan ekran görüntüsü üzerinde ”PDA” nın yanında yer alan pencereye şu (I9100XWLS8_I9100XXLS8_I9100FOPLS3_HOME.tar.md5) dosya gelecek şekilde seçim yapınız. Bu noktada ekran üzerinde yer alan”Re-Partition” seçeneğinin seçilmediğine emin olun.
  8. Galaxy S2 ile bilgisayarınız arasındaki bağlantıyı USB kablosu ile yapınız (Bu adımda kullandığınız USB kablosunun kaliteli olmasına dikkat ediniz. Samsung USB kablolarının bu tip işlemlerde sıkıntı çıkarabildiğine dikkat). Bağlantı yapıldıktan sonra sol üst kısmında yer alan  0: [COM13]  kutucuğun sarardığını göreceksiniz. Bu açıklamanın ”13” olan uzantısının ”12” olması durumu da söz konusu olabilir. Bu Odin’in S2 cihazınızı tanıdığı anlamına gelir.
  9. Yukarıdaki ekran üzerinde  yer alan ”Start” tuşuna basınız ve arkaya yaklaşınız. Bu adım sonrasında ilgili ekranın sol üst kısmında ”PASS” isimli bir ibare görüntülenecek. Böylece Galaxy S2 telefonunuzu Android’in güncel sürümü Android 4.1.2’ye yükseltmiş olacaksınız.
  10. Bu son işlem çok uzun sürerse telefonu kapatın ve işlemleri tekrar deneyin çünkü bu tip romların kurulumunda sık karşılaşılan bir durum.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Note 3 (N9005) Orjinal Android 4.4.2 Kitkat Yükleme Rehberi başlıklı makalemizde Android 4.4.2, Kitkat Yükleme Rehberi ve N9005 hakkında bilgiler verilmektedir.